etoys - en to si translation catalogue (2377 entries)

en: 
    Each row represents an object, or "player" in the project.
    Click on the menu icon to get a menu of options concerning the player.
    Click on a player's picture to reveal its location.
    Click on the turquoise eye to open the player's viewer.
    Click on a player's name to obtain a tile representing it.
si: 
    සෑම පේලියක්ම පෙන්වන වස්තුවක්,හෝ"ක්‍රිඩකයා"මෙ‍ම ව්‍යාපෘතිය තුල.
    ක්‍රිඩකයා උනන්දුවන විකල්ප මෙනු ගැන්මට මෙනු ලාංඡනය මතක්ලික් කරන්නක්‍රිඩකයාගේ ලංඡනය මත ක්ලික් කිරිමෙන් එහි ස්ථානය හෙළිකරගන්න .
    නිල්මිණි ඇස මත ක්ලික් කිරිමෙන් ක්‍රිඩකයාගේ දසුන ලබාගන්න.
    ක්‍රිඩකයාගේ නම මත ක්ලික් කිරිමෙන් එහි බිම් ස්වරුපය ලබාගන්න.

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
si: 
    තැටිගත වීම ඇරඹීමට "තැටිගත කරන්න" ඔබන්න . තැටිගත වීම අවසානයේ නවතින්න ඔබන්න.
    
    තැටිගතය සාදා අවසානයේ ඔබට කළ හැකි දේ :
       තැටිගත‍ය ධාවනය කිරීම‍ට "ධාවනය කරන්න" ඔබන්න  .
       නව තැටිගත‍යක් ඇරඹීමට "තැටිගත‍ කරන්න" ඔබන්න 
          (පැරණි එක නැතිවී යනු ඇත).
       නාද එකතුව තුළ තැටිගත‍ය සුරක්ෂිත කිරීමට "සුරකින්න" ඔබන්න.
    
    වැඩිදුර විකල්ප ලබාගැනීම සඳහා මෙනුව අයිකනය ඔබන්න.
    
    උපදේශාවලි තුළ නාදය පරිශීලනය කිරීමට ඔබ අදහස් කරයි නම්, එය නාද එකතුවට එක් කළ යුතුවේ; මෙය සිදු කිරීම සඳහා සුරකින්න ඔබන්න; ඔබ එය සඳහා නමක් සැපයිය යුතුය.
    
    ඔබට නාදය තබාගතයුතු වුවත් උපදේශාවලි තුළ එය පරිශීලනය අනවශ්‍ය නම්, එය නම් කළ යුතු නැත; ඒ වෙනුවට, කුඩා "නාද සංකේතය" ක් ලබා ගැනීමට මෙනුවෙහි ඇති "මට නාද සංකේයක් ලබා දෙන්න"  භාවිතා කරන්න. ඔබට එය පසුව භාවිතා කළ හැකි   විවිධ වූ මාර්ගයන් :
       ඔබට නාදය නැවත ඇසීම සඳහා නාද සංකේතය මත ද්වි ක්ලික් කළ හැකිය.
       සියල්ලෙන්ම අනතුරුව නාද සංකේතයෙහි halo මෙනුවෙහි ඇති අයිතමයක් භාවිතා කිරීමෙන්  නාදය සුරක්ෂිත කිරීම ඔබට තීරණය කළ හැකිය.
       ඔබට නාද සංකේතය PianoRoll හෝ EventRoll තුළට දැමීමේ හැකියාව ඇත.

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
si: 
    ඔබ ඊළග සර්වරයට උත්සහකරන්න කෑමතිද?
    සාමාන්‍යයෙන් සැම සර්වරයක්ම සමානය නමුත් සමහරවිට  සර්වරයක් අපට නව ගොනුවක් ගබඩා කිරීමට ඉඩනොදී සිටිය හෑක සහ කල් ඉකුත්විය හෑක

en: 
    and the object formerly known by this name
    is now called
si: 
    වස්තුව වරක් මෙම නමින් දනි 
    එයට දැන් ඇමතුවා

en:           rest
si:          ඉතිරිය

en:   ({1} pages)
si:   (පිටු{1})

en:   -- Folder Summary --
si: --ගොනු සාරාංශය--

en:   Brightness ({1}%)
si: දීප්තිය ({1}%)

en:   Contrast ({1}%)
si: ප්‍රාභ්දනය ({1}%)

en:   soft
si: සිනිදු

en:  (case-insensitive)
si:  (අකුරු පිළිබඳ සංවේදනයක් නොදක්වයි)

en:  (case-sensitive)
si:  (අකුරු පිළිබඳ සංවේදනයක් දක්වයි)

en:  Auto Extent
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමාණානය

en:  Basic
si: මූලික

en:  Bookmark
si: පිටු සලකුණ

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
si: MIDIScore,PianoRollScoreMorph වැනි ස්වර ප්‍රස්තාරයක් හා නියම නාදවාදකය සංශ්ලේෂකය අතර මැදහත්ව පවතී

en:  OK
si: හරි

en:  card(s) added
si: කාඩ්පත‍(ත්) එකතු කරන ලදි

en:  card(s) and all of their data?
si: කාඩ්පත/ත් සහ එහි මුථ දත්ත?

en:  dragNdrop
si: ඇදීම සහ අතහැරීම

en:  end
si: අවසානය

en:  fast
si: වේගයෙන්

en:  height=
si: උස=

en:  is not a number;
    please correct and try again
si: සංඛ්‍යාවක් නොවේ, 
     කරුණාකර නිවැරදි කර නැවත උත්සාහ කරන්න

en:  loud
si: ශබ්ද නගා

en:  or
si: හෝ

en:  scripts:
si: පිටපත්:

en:  second(s) trimmed
si: කපාහළ තත්පර(ය)

en:  seconds
si: තත්පර

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
si: තත්පර.
    නාදයට සවන්දීමට ද්වි ක්ලික් කරන්න."නාද එකතුවට එක් කරන්න" තියෙනවා

en:  tile(s) changed to "
si: තල(ය)මරුකිරිමට"

en:  tiles reverted to "clink"
si: තල ප්‍රතිවර්ථනය කිරිමට"ක්ලික් කරන්න"

en:  to
si: වෙත

en:  width=
si: පළල=

en: "Scamper", a web browser
si: "Scamper", වෙබ් බ්‍රවුසරයකි

en: $	Fixing fonts	$
si: $	අකුරු සවිකිරීම	$

en: 's
si: හි

en: (collecting resources...)
si: (සම්පත් එකතුකිරීම...)

en: (untitled)
si: (මාතෘකාවක් නොමැති)

en: (uploading
si: (ලබාදෙමින් පවතී

en: (uploading {1}...)
si: ( {1}උඩුගතවේ...)

en: ** ERROR!  THIS SCRIPT IS MISSING **
si: **දෝෂයක්! මෙම මූලය සොයා ගත නොහැක**

en: - checked {1} phrases of {2} ({3}%)...
si: -  {1}පරීක්ෂා කළා {2} ({3}%)වැකින් ගෙන්...

en: --clients--
si: --සේවා ලාභියෝ--

en: 256 colors
si: පාට 256

en: 256 grays
si: ධුසර 256 ක්

en: 4 grays
si: ධුසර 4ක්

en: : exception in script
si: : පිටපතේ දෝෂ

en: < PREV
si: <පෙර

en: <Nebraska not active>
si: <Nebraska අක්‍රීයයි>

en: <do not embed>
si: <කාවද්දන්න එපා>

en: <select a phrase from the upper list>
si: <ඉහළ ලැයිස්තූ‍වෙන් වැකියක් තෝරන්න>

en: <unknown option>
si: <නාදුනන විකල්පය>

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
si: පිරික්සකය පද්ධතිය තුළ ඇති සියලු කේත සහ පංති නැරඹීමට ඉඩසදන උපකරණයකි

en: A Connector whose endpoints automatically become dots when connected.
si: සම්බන්ධ වූ පසු අන්ත ලක්ෂ්‍යය තිත් බවට පත්වන සම්බන්ධකය.

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
si: ගොනු ලෑයිස්තුව  ගොනු සහ මෙහෙයු පිරික්සීමට ඈති උපකරණයක්.

en: A Personal Digital Assistant
si: පෞද්ගලික අංකිත සහයක

en: A UML State shape
si: UMLහි තත්වය දක්වන හැඩය

en: A UML State shape with scrollbars
si: UMLහි රෝල් තීරු සහිතව  තත්වය දක්වන හැඩය

en: A UML class symbol
si: UMLහි පන්ති දක්වන සංකේතය

en: A UML composite state shape
si: UML සංයුක්ත තත්ව හැඩයක්

en: A UML note shape
si: UMLහි සටහන්දක්වන හැඩය

en: A UML package shape
si: UML පැකේජයක හැඩය

en: A UML start state shape
si: UML හි ආරම්භක තත්වය දක්වන හැඩය

en: A basic Connector
si: මූලික සම්බන්ධකයක්

en: A basic Connector that bends smoothly
si: සුමටව නැමෙන මූලිකසම්බන්ධකයක්

en: A basic Connector with an arrowhead
si: ඊහිසක් සහිත  මූලිකසම්බන්ධකයක්

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
si: ඊහිසක් සහිත මූලික සුමට සම්බන්ධකයක්

en: A button that takes you to the next page
si: ඔබව ඊලඟ පිටුවට ‍ගෙනයන බොත්තමක්

en: A button that takes you to the previous page
si: ඔබව පෙර පිටුවට ගෙනයන බොත්තමක්

en: A button to start the Nebraska desktop sharing server
si: මූලික තිරය හවුලේ තබාගන්නා Nebraska සේවකය ඇරඹීම‍ට බොත්තමක්

en: A circle shape with text inside
si: ඇතුලත පෙළ සහිත වෘත්තාකාර හැඩය

en: A circular shape
si: රවුම් හැඩයක්

en: A curve
si: වක්‍රයක්

en: A curved line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the points.
si: ඊහිසක් සහිත වක්‍රාකාර රේඛාවකි.ලක්ෂ්‍යය එහා මෙහා කිරීමට හසුරුවන ලබා ගැනීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A device for analyzing phenomena as sounds
si: නාද වැනි සංසිද්ධි විශ්ලේෂණය සඳහා වූ උපාංගය

en: A device for analyzing sound input
si: ප්‍රදාන නාදය විශ්ලේෂණය සඳහා වන ආම්පන්නයක්

en: A device for dialing by tone.
si: නාදය අනුව අංකනය කිරීමේ උපකරණය.

en: A diamond shape with text inside
si: ඇතුලත පෙළ සහිත රුයිතාකාර හැඩය

en: A five-paned tool that lets you see all the code in the system
si: පද්ධතියේ සියළු කේතන බැලීමට පංච-තල මෙවලමක්

en: A graphic for the current frame
si: දැනට තිබෙන රාමුව සදහා චිත්‍රයක්

en: A happy face
si: සතුටු මුහුණක්

en: A line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the ends.
si: ඊහිසක් සහිත රේඛාවකි.හසුරුවන ලබාගෙන  අන්ත වෙනස් කිරීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A morph with the last frame
si: මෝපය සහිත අවසන් රාමුවක්

en: A multi-paged structure
si: බහු-පිටු ගතකළ ව්‍යුහයක්

en: A newer version exists on the server.
si: නව  අනුවාදයක්  සර්වරය තුළ ඇත.

en: A non-editable picture.  If you use the Paint palette to make a picture, you can edit it afterwards.
si: සැකසිය නොහැකි පින්තූරයකි. ඔබ සිත්තම් පලත භාවිතයෙන් පින්තූරය නිර්මාණය කලේ නම්,ඔබට එය පසුව සැකසිය හැක.

en: A number readout for a Stack.  Shows current value.  Click and type the value.
si: අට්ටි ගසනලද සංඛ්‍යාවල නව අගය කියවා පෙන්විම.

en: A number readout for a Stack.  Shows current value.  Click and type the value.  Shift-click on title to edit.
si: අට්ටියෙන් කිය‍වන ලද අංකය.  නව අගය  පෙන්වන්න.ක්ලික් කර නව අගය සටහන් කරන්න.ෂි‍ෆ්ට් යතුර ඔබන්න මාතෘකාව වෙනස් කිරිමට.

en: A number representing the current position of the knob.
si: කුඩුම්බියේ වර්තමාන අගය නිරූපණය වෙමින් පවතින අංකයක්.

en: A number representing the current position of the movie/sound.
si: සළරූවේ/හඩේ දැනට තිබෙන ස්ථානය නිරූපනය කරන අංකයක්.

en: A number representing the volume of the movie.
si: සළරූවේ ප්‍රමාණය නිරූපනය කරන අංකයක්.

en: A piano keyboard
si: පියානෝ යතුරු පුවරුවක්

en: A place for recording "event movies" using the Event Recorder
si: පටිගත කරන ස්ථානයක් "සිදුවීම් චිත්‍රපටි" සිදුවීම් වාර්තාකාරක භාවිතා කරමින්

en: A place for storing alternative pictures in an animation, ec.
si: සජීවනයේ විකල්ප පින්තූර තැම්පත් කිරීම සදහා ස්ථනයක්.

en: A place to obtain many kinds of objects
si: විවිධ වස්තුන්ට අත්කරගැනිමට ඇති ප්‍රදේශය

en: A player for MPEG and JPEG movies
si: MPEG සළරූ හා JPEG සළරූ සදහා වූ ධාවකයක්

en: A player for video devices like cameras, video capturers, etc.
si: කැමරා, දර්ශක, උපුටාගණක වැනි උපකරණ සදහා ධාවකය ආදිය.

en: A pointing hand shape with text inside
si: ‍ඇතුලත පෙළ සහිත දිශාගත වූ අතක හැඩය

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
si: අවශ්‍ය පරිදි වෙනස් කල හැකි අමු පෙළ කොටස(සන්දර්භිත මෙනුවක් සහිත)

en: A raw piece of text which you can edit into anything you want
si: ඔබට අවශ්‍ය ලෙස සකසා ගත හැකි අමු පෙළ කොටස

en: A rectangle which continuously reports its size in pixels
si: සෘජු කෝණාස්‍රයක් නොකඩවා පික්සල් වලින් පෙන්නුම් කරනවා

en: A rectangle with a diagonal gradient
si: විකර්ණ අනුක්‍රමණයක් සහිත ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A rectangle with a horizontal gradient
si: තිරස් අනුක්‍රමණයක් සහිත ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A rectangle with text, or a button
si: පෙළ සමග ඍජුකෝණාශ්‍රයක් හෝ බොත්තමක්

en: A rectangular shape, with border and fill style
si: දාර සහ පිරවුම් විලාස සහිත ඍජුකෝණාස්‍ර හැඩයක්

en: A sad face
si: දුක්බර මුහුණක්

en: A scrollable, editable body of text
si: සැකසිය හැකි, සංස්කරණය කල හැකි පද මාලාව

en: A separate tab for each letter of the alphabet
si: හෝඩියේ සෑම අකෂරයකටම වෙන්වු ටැබයක්

en: A series of connected line segments, which may be a closed solid, or a zig-zag line.  Shift-click to get handles and move the points.
si: ඝන සංවෘත හෝ අක්වක් වූ , සබැඳුනු රේඛා ශ්‍රේණියකි. හසුරුවන ලබාගෙන  අන්ත වෙනස් කිරීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A short text in a beautiful font.  Use the resize handle to change size.
si: අලංකාර ෆොන්ට් සහිත කෙටි පෙළකි.තරම වෙනස් කිරීමට ප්‍රතිප්‍රමාණ හසුරුවනය  භාවිතා කරන්න.

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
si: ඔබේ ලෝකයට කෙලින්ම වැටෙන චලන‍ය වන රූප ඔබ භාරගත් බවට සළකුණකි

en: A straight line.  Shift-click to get handles and move the ends.
si: සරල රේඛාවකි.හසුරුවන ලබාගෙන අන්ත වෙනස් කිරීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A symmetrical polygon in the shape of a star
si: තරුවක හැඩය ගත් සමමිතික බහු අශ්‍රය

en: A text field with border
si: දාරයක් සහිත පෙළ ක්ෂේත්‍රය

en: A three-sided polygon.
si: පැති තුනක් සහිත බහු අස්‍රය.

en: A tile holding a plain number
si: සරල සංඛ්‍යාවක් දරන කො‍ටුවක්

en: A tile representing the object being scripted
si: පිටපත් වන වස්තුව නිරූපනය කරන කොටුවක්

en: A tile that will produce a random number in a given range.
si: දෙන ලද පරාසයක් තුළ අහඹු  සංඛ්‍යාවක් නිපදවිය හැකි කොටුවක්.

en: A tool allowing you to browse any file
si: ඔබට ඕනෑම ගොනුවක් පිරික්සීමට අනුමැතිය ඇති මෙවලම

en: A tool allowing you to compare and manipulate two change sets concurrently
si: කොටස් දෙකක සමගාමීව සිදුවන වෙනස් වීම් සැසදීම සදහා මෙවලමක්

en: A tool allowing you to monitor and change the status of all scripts in your project
si: ඔබගේ ව්‍යාපෘතියේ සි‍යළු පිටපත්වල තත්වය සහ දිශාව වෙනස් කිරිමට ඉඩ දෙන මෙවලම

en: A tool allowing you to view the methods in a single change set
si: තනි වෙනස්වීම් රාශියක් බැලීමේ ක්‍රම සදහා ඔබට මෙවලමක්

en: A tool for collaborating with other Squeak users
si: අනෙක් පරිශීලකයන් සමග සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීම සදහා වූ මෙවලම

en: A tool for discovering methods
si: ගවේශන ක්‍රම සදහා මෙවලමන්

en: A tool for finding and editing methods that contain any given keyword in their names.
si: දෙන ලද ඕනෑම මූල පදයක නාමය සෙවීමට සහ සංස්කරණය කිරීමට ඇති මෙවලමක්.

en: A tool for managing the sound library
si: නාද එකතුව හැසිරවීම සඳහා වූ මෙවලමක්

en: A tool for receiving things from other Squeak users
si: අනෙක් පරිශීලකයන්ගෙන් ද්‍රව්‍ය ලබාගැනීම සදහා වූ මෙවලම

en: A tool for sending messages to other Squeak users
si: අනෙක් පරිහරණය කරන්නන්ට පණිවුඩ යැවීමේ මෙවළමක්

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
si: පරිශීලකයන් කිහිපදෙනෙක් හට ‍එකවර පණිවිඩ යැවීම සදහා වූ මෙවලම

en: A tool for sending objects to other Squeak users
si: අනෙක් පරිශීලකයන් හ‍ට වස්තූන් යැවීම සදහා වූ මෙවලම

en: A tool for talking to other Squeak users
si: අනෙක් පරිහරණය කරන්නන්ට කතා කිරීමේ මෙවළමක්

en: A tool showing all the players in your project
si: ඔබේ ව්‍යාපෘතියේ සියළු ක්‍රිඩකයන් පෙන්වන උපකරණය

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
si: සියලුම  වෙනස්වීම් එක වෙනස්වීම් ඛණ්ඩයක් තුළ නැරඹීමට සහ වෙනස් කිරීමට ඉඩදෙන උපකරණයක්

en: A tool that lets you control all the running scripts in your world
si: ඔබගේ ලොවතුල සි‍යළු වැඩකරන පිටපත් පාලනය  කිරිමට ඉඩ දෙන මෙවලම

en: A tool that lets you edit Connectors arrow shapes.
si: සම්බන්ධක ඊතල හැඩය සැකසීමට හැකි මෙවලම.

en: A tool that lets you find out about all the players used in this project
si: මෙ‍ම ව්‍යාපෘතියේ සියළුම ක්‍රියා කරූවන් පිළිබදව සොයා ගතහැකි මෙවලමක්

en: A tool that lets you navigate through a thread of projects.
si: ඔඛට ව්‍යපෘතියේ පොට හරහා හැසුරුවිමට ඉඩ දෙන වෙලම.

en: A tool that lets you see and control all the running scripts in your project
si: ඔබගේ ව්‍යාපෘතියේ වැඩකරන සි‍යළු පිටපත් බැලිමට  සහ පාළනය  කිරිමට ඉඩ දෙන මෙවලම

en: A viewer and editor for Zip archive files
si: හැකිළූ ගොනු සදහා දක්නය සහ සකසනය

en: A window for composing text
si: වගන්ති ඇමිණීම සදහා කවුළුවක්

en: A window used to report messages sent to Transcript
si: වාර්ථාමය පණිවුඩයට භාවිතා වන කවුළුව

en: A workbench for seing and editing wave forms
si: තරංග ආකාර බැලීම සහ සැකසීම සඳහා කාර්ය මේසයකි

en: AND Gate
si: AND  ද්වාරය

en: Abandon
si: අත්හරිනවා

en: Abandon this effort and throw away this window
si: උත්සාහය අත්හැර මෙම කවුළුව ඉවත් කරන්න

en: About Preferences
si: කැමැත්ත පිළිබඳ

en: About Scamper
si: Scamper පිළිබඳ

en: Accept(s)
si: බාරගන්න

en: Add
si: ඈඳන්න

en: Add Array
si: ආරාව ඈඳන්න

en: Add a new page after this one
si: මෙයට පසු අළුත් පිටුවක් එකතුකරන්න

en: Add a new script that will work for this object and all of its siblings
si: අලුත් පිටපතක් ඇතුල් කරන්න සියලු වස්තුන්‍ට හා එහි සහෝදර වස්තුන්‍ට ගැලපෙන

en: Add a new sound to the sound library from a file
si: ගොනුවක් මගින් නව නාදයක් නාද එකතුවට එක්කිරීම

en: Add a new turtle
si: නව ඉබ්බෙක් ඈඳ‍න්න

en: Add a new variable to this object and all of its siblings.  You will be asked to supply a name for it.
si: අලුත් විචල්‍යයක් ඇතුල් කරන්න සියලු වස්තුන්‍ට හා එහි  සියළු සහෝදර වස්තුන්‍ට ගැලපෙන.ඔබෙන් එයට නමක් අසාවි.

en: Add a vertex at my current cursor position
si: මගේ කර්සරය පවතින තැනට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: Add a vertex at the beginning of my vertices list
si: මගේ ශීර්ෂ ලැයිස්තුවේ ආරම්භයට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: Add a vertex to the end of my vertices list
si: ම‍ගේ ශීර්ෂ ලැයිස්තුවේ කෙළවරට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: Add the object at the beginning of my contents list.
si: මගේ පටුනේ ආරම්භයට වස්තුව එක් කරන්න.

en: Add the object to my contents
si: මගේ පටුනට වස්තුව එක් කරන්න

en: Add the object to my contents at my current cursor position
si: මගේ වර්තමාන කර්සරය ඇති ස්ථානයට මගේ පටුනට වස්තුව එක් කරන්න

en: Add the object to the end of my contents list.
si: මගේ පටුනේ අවසානයට වස්තුව එක් කරන්න.

en: All Scripts
si: සියළු පිටපත්

en: All my characters except the first one
si: මගේ පළමු අනුලකුණ හැර ඉතිරි සියල්ල

en: All scripts in this project
si: මෙම ව්‍යාපෘතියේ සියළුපිටපත්

en: Allow this area to be separately governed by its own controls.
si: තම පාලනය යටතේම වෙනම හැසිරවීමට මෙම ප්‍රදේශයට ඉඩදෙනවා.

en: Alphabetical listing of all Preferences
si: සියළුම මනාපයන්ගේ අකාරාදී අනුපිළිවෙල

en: Already in the Trash
si: කසල බදුනේ දැනටමත් ඇත

en: An 'and gate' shape with text inside
si: ඇතුලත පෙළ සහිත 'and ද්වාර' හැඩය

en: An 'or gate' shape with text inside
si: ඇතුලත පෙළ සහිත 'or ද්වාර' හැඩය

en: An 'xor gate' shape with text inside
si: ඇතුලත පෙළ සහිත 'xor ද්වාර' හැඩය

en: An editor for the http proxy settings
si: http ප්‍රතියුක්තක සැකසුම් සඳහා වූ සකසනයක්

en: An ellipse or circle
si: ඉලිප්සයක් හෝ රවුමක්

en: An elliptical or circular shape
si: ඉලිප්සීය හෝ රවුම් හැඩයක්

en: An elliptical or circular shape with text
si: පෙළ සහිත ඉලිප්සාකාර හෝ රවුම් හැඩය

en: An empty buttonBar that you can add to
si: ඔබට ඈඳා ගතහැකි හිස් බොත්තම් තීරය

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
si: සමාවන්න!. දෝෂයක් හටගෙන ඇත;ඔබ 'අත්හෑරීම' එබිය යුතුය!

en: An object that presents the things within it in a column
si: ඉදිරිපත් කරන දෑ තීරයට අන්තර්ගත වී ඇති වස්තුවක්

en: An object that presents the things within it in a row
si: ඉදිරිපත් කරන දෑ පේළියට අන්තර්ගත වී ඇති වස්තුවක්

en: Another pointing hand
si: දිශාගත ‍වූ තවත් අතක්

en: Are you certain that you
    want to delete this page and
    everything that is on it?
si: ඔබට ඇත්තටම මෙම පිටුව හා එහි සියලුම දෑ ඉවත් කිරීමට උවමනාද

en: Are you sure that you want to remove unused strings?
si: භාවිතා නොකල වචන ඉවත් කිරීම‍ට ඹබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Are you sure you want to Quit Squeak?
si: ඔබට උස් හීන් හඩින් ඉවත් වීමට අවශ්‍යමද?

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය විනාශකිරීම‍ට \සහ පැරණි අනුවාදයට එළඹීමට ඔබට අවශ්‍ය බව ඔබට විශ්වාසද ?\\(මව් ව්‍යාපෘතියේ සිට මෙම ව්‍යාපෘතියේ සිඟිති රූ ඔබන්න.)

en: Arrow
si: ඊතලය

en: Arrow Editor
si: ඊතල සකසනය

en: Arrows
si: ඊතල

en: At this time, there IS only one kind of
    background in this stack, so that's
    what you'll get
si: මේ වෙලාවේදී මෙම අට්ටියේ පවතින්නේ එක පසුබිමක් පමණි, එනිසා එයයි ඔබට ලැබෙන්නේ

en: Attachment Adjuster
si: ඇමුණුම් අනුකූලකය

en: Attachment Point Adjuster
si: ඇමුණුම් ලක්ෂ්‍යය අනුකූලකය

en: Audio chat
si: වාචිකව අදහස් හුවමාරූ කරගන්නවා

en: Back
si: පසුපසට

en: Badge
si: ලාංඡනය

en: Basic
si: මූලික

en: Bold
si: තදකුරු

en: Book
si: පොත

en: Bookmark
si: පොත් යොමුව

en: Bring all out-of-container subparts back into view.
si: පිටතින් පිහිටි කන්ටේනර් වල සියථ උප කොටස් දර්ශණයට  ආපසු ගෙන එන්න.

en: Browser
si: පිරික්සකය

en: Browser Reentry
si: බ්‍රවුසරය නැවත ඇතුල්කරන්න

en: Buddies
si: සගයො

en: Building Viewers...
si: සාධන දකින්නන්...

en: Building icons
si: ගොඩනැගිමේ ලාංඡන

en: Button 1 pressed
si: 1 වැනි බොත්තම ඔබා ඇත

en: Button 2 pressed
si: 2 වැනි බොත්තම ඔබා ඇත

en: ButtonBar
si: බොත්තම් තීරය

en: CLEAR
si: පිරිසිදු කරන්න

en: Camera
si: කෑමරාව

en: Can't exit the top project
si: මුදුන් ව්‍යාපෘතියෙන් ඉවත් විය නොහැක

en: Cancel this search
si: සෙවීම අත්හිටුවන්න

en: Cancel(l)
si: අවලංගු කරන්න

en: Cannot "tell "
si: නොහැක"කිමට"

en: Cannot open {1}
si: ඈරීමට නොහෑක{1}

en: Cannot truncate this number
si: මෙම සංඛ්‍යාව ලොප් කල නොහැක

en: Caption for this button?
si: මෙම බොත්තමේ මාතෘකාව කූමක්ද?

en: Caution -- DANGER. Change the order of the variables on the cards
si: අවවාදයයි -- භයානකයි. කඩ්පතෙහි විචල්‍යන්ගේ පිලිවෙල වෙනස් කරන්න

en: Caution -- this destroys this script
    permanently; are you sure you want to do this?
si: අනතුරක්--මෙය පිටපත‍
     විනාශකරයි සදහටම ;ඔබට එය ඇත්තටම අවශ්‍යද?

en: Caution!  There may be scripts belonging to
    other objects that may rely on the presence of
    this variable.  If there are, they may now be broken.
    You may need to fix them up manually.
si: අනතුරක්!එය පිට‍පතට ඇතුලත් විය හැක
     අනෙකුත් වස්තුන්ද එම විචල්‍ය මත යැපෙන්න හැකිය එසේ සිදුවුවහොත් එවාට හනි සිදුවේ
     ඔබ එය යන්ත්‍රිකව සිදුකලයුතුය.

en: Caution!  This is irreversibly destructive -- it removes the script from the system.
si: අනතුරකි!මෙය වෙනස් කළ නොහැකි ලෙස වනසා ඇත--එ‍ය පිටපත පද්ධතියන් ඉවත්කරයි.

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
si: අවදානම්! ඔබ මෙතෑන සකස්කිරීමට 
    පටන්ගත් වෙලාවේ සිට ‍මේ විධිය 
    වෙනස් වී ඈත. අනුමෑතිය දෙනවාද?

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
si: අන්තරායයි:  මෙය අනතුරුදායක සහ විනාශකාරීය! 
    සැබවින්ම ඔබට ඔබේ තැටිගතය "කපා හැරීම" ට අවශ්‍යද? 
    (කපා හැරීමට පෙර, කපා නොහළ පිටපතක් 
     නාද සංකේතයක් තුළ සුරැකීම සුදුසු විය හැකිය)

en: Caution: this is broken!
si: අනතුරු ඇගවීමයි:මෙය කැඩිලා!

en: Centered Virtual Extent
si: මධ්‍යගත අතාත්වික ප්‍රමාණනය

en: Change Set
si: කොටස වෙනස්කරන්න

en: Change Sorter
si: තෝරනය වෙනස්කරන්න

en: Change character
si: අකුර වෙනස් කිරීම

en: Change sound volume
si: ශබ්දයයේ ප්‍රමාණය වෙනස් කිරිම

en: Change the heading of the object by the specified amount
si: දී ඇති ප්‍රමාණයෙන් වස්තුවෙහි සිරස්තලය වෙනස් කරන්න

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
si: වෙනස් කිරීම් සුරැකී නොමැත මේ වෙනස් කිරීම් අවලංගු කිරීමට සූදානම්ද?

en: Choose a MIDI file to open
si: ඇරීමට  MIDI ගොනුව තෝරන්න

en: Choose a color to assign as the background color for all of this book's pages
si: මෙම පොත් සියල්ලෙහි පසුබිම් වර්ණය සඳහා වර්ණයක් ‍තෝරන්න

en: Choose a different vocabulary for this Viewer.
si: මෙම දකින්නාට විවිධ වචනමාල තෝරන්න.

en: Choose a display depth
si: සංදර්ශකයේ ගැඹුර තෝරන්න

en: Choose a file
    to load
si: ගොනුවක් තෝරන්න 
    ප්‍රවේශයට

en: Choose a flaps font
si: ෆ්ලැප අකුර තෝරන්න

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
si: යාවත්කාලීන ගැනීමට සේවාදායකර කාණ්ඩයක් තෝරන්න.

en: Choose a theme to install
si: ස්ථාපනය කිරීමට තේමාවක් තෝරන්න

en: Choose a version to restore
si: නැවත පිහිටුවීමට විස්තරය තෝරන්න

en: Choose a vocabulary
si: වචන මාලාවක් තෝරන්න

en: Choose a vocabulary
    blue = current
    red = imperfect
si: වාග්මාලාවක් තෝරාගන්න
    නිල්=පවත්නා
    රතු=අසම්පූර්ණ

en: Choose font:
si: අකුරු තෝරන්න:

en: Choose frequency (current: {1})
si: සංඛ්‍යාතය තෝරන්න(දැනට{1})

en: Choose label font:
si: ලේබ‍ලයෙහි ෆොන්ට් වර්ගය තෝරන්න:

en: Choose the TYPE
    of data to get from
    {1}'s {2}
si: වර්ගය තෝරන්න
     දත්ත ගැනුමට{1}'හි{2}

en: Choose the datum
    you want to extract from {1}'s {2}
si: දත්ත තෝරන්න
     ඔබට අවශ්‍ය දිගහැරැම‍ට {1}'හි{2}

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
si: වැඩ අවකාෂයට, පිටපතට , ආදීයේ.  කේතය සදහා  පෙරනිමියක්ලෙස අකුරු වර්ගයක් තෝරන්න.

en: Choose the default text font
si: අකුරු වර්ගයේ පෙරනිමිය තෝරන්න

en: Choose the eToys font
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ අකුර තෝරන්න

en: Choose the etoy button font
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ බොත්තමේ අකුර තෝරන්න

en: Choose the etoy code font
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ කේතනයේ අකුර තෝරන්න

en: Choose the etoy title font
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ තේමාවේ අකුර තෝරන්න

en: Choose the font for this list
si: මේලැයිස්තුව සදහා ෆොන්ටය තෝරන්න

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
si: (සමහර) බොත්තම් සදහා යොදාගතහැකි අකුර තෝරන්න.

en: Choose the font to be used for displaying code
si:  කේතයේ ‍සංදර්ශකිරීම සදහා අකුර තෝරන්න

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ අකුරු කේතය සදහා අකුරු වර්ගයක් තෝරන්න

en: Choose the font to be used in code panes.
si: කේතයේ කවුළු සදහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න.

en: Choose the font to be used in list panes
si: කවුළු ලෑයිස්තුව සදහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න

en: Choose the font to be used in menus
si: මෙනුව සඳහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න

en: Choose the font to be used in window titles.
si: වින්ඩෝවේ තේමා සඳහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න.

en: Choose the font to be used on etoy buttons
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ බොත්තම් සඳහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න

en: Choose the font to be used on etoy tiles
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ tile සඳහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න

en: Choose the font to be used titles in etoys
si: E. සෙල්ලම් බඩුවල තේමා සඳහා යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න

en: Choose the standard list font
si: ප්‍රම්ත අකුරු ලෑයිස්තුව තෝරන්න

en: Choose the standard menu font
si: ප්‍රම්ත මෙනුවේ අකුර තෝරන්න

en: Choose the window title font
si: වින්ඩෝ තේමාවේ අකුර තෝරන්න

en: Choose which physical device is associated with the joystick.
si: නියාමක යටිය සමග කුමන භෞතික උපාංගය සම්බන්ධව ඇත්දැයි තෝරනන්න.

en: Circle
si: රවුම

en: CircleCurve
si: වෘත්තාකාර වක්‍රය

en: Class
si: පන්තිය

en: Class ButtonBar
si: බොත්තම් තීර පන්තිය

en: Class exists already in the system
si: පංතිය පද්ධතියේ දෑනටමත් අන්තර්ගතය

en: Clear all the pen trails in the interior.
si: ඇතුලත පිහිටි සියඵ පෑන් සලකුණු ඉවත් කරන්න.

en: Clear the graph of current contents
si: වත්මන් අන්තර්ගතයේ ප්‍රසථාරය පිරිසිදු කරන්න

en: Click here to choose your language.
si: භාෂාව තේරීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
si: භාවිත රශ්මියන් පැහැදිලිකරන විධිය වෙනස්කිරීමට මෙතන ඔබන්න

en: Click here to edit the name of the script.
si: පිටපතේ නම සංස්කරණයට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to edit the player's name.
si: තරගකරුවාගේ නම සැකසීමට මෙතැන 'කලින්' නරන්න.

en: Click here to empty the trash.
si: සුන්බුන් හිස් කිරීමට මෙතන ඔබන්න.

en: Click here to enter the
    project named
    "{1}"
si: ව්‍යාපෘතියේ නම ඇතුඵ කිරීමට මෙහි ක්ලික් කරන්න

en: Click here to find a project.  Hold down this button to reveal additional options.
si: ව්‍යාපෘතියක් සෙවිමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.අමතර විකල්ප දිස්වවිමට මෙම බොත්තම අල්ලාගෙන සිටින්න.

en: Click here to get a menu of options for this book.
si: මෙම පොත සඳහා විකල්ප ඇතුලත් මෙනුව ලබා ගැනීමට ‍මෙහි ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to reveal this object
si: මෙම වස්තුව හෙළිකිරිමට මෙහි ක්ලික් කරන්න

en: Click here to select among options for scaling the Squeak screen; this can be useful for developing and viewing content intended for the OLPC on a non-OLPC computer.
si: ස්ක්වීක දර්ශකයේ පරිමාණ වල විකල්පයන් තේරීමට මෙතන ඔබන්න;OLPCයට අදහස් කරනලද අන්තර්ගතහ OLPC නොවන පරිඝනයකිනි වැඩිදියුනු කිරීමඑ සහ නැරඹමට ප්‍රයෝජනවත් විය හැක.

en: Clipboard
si: ඇමිණූම් පුවරූව

en: ClipboardText
si: පසුරු පුවරු පෙළ

en: Close WaveEditor
si: තරංග සකසනය වසාදමන්න

en: Close the topmost window if possible.
si: කළ හැකිනම් ඉහළින්ම ඇති කවුළුව වසන්න.

en: Column
si: තීරුව

en: Command Key Actions
si: විධාන බොත්තමේ ක්‍රියාවන්

en: Common Requests
si: පොදු ඉල්ලීම්

en: Comparison from {1} to {2}
si: {1}න් {2}ට සෑසදීමෙන්

en: Composite State
si: සංයුක්ත තත්වය

en: Compression method\Currently: {1}
si: සම්පිණ්ඩන\ ක්‍රමය‍‍‍ දැනට:{1}

en: Configure Video Device
si: දර්ශක උපකරණය හෑඩගෑස්වන්න

en: Connector
si: සම්බන්ධකය

en: Connector Button
si: සම්බන්ධක බොත්තම

en: Connector Properties for {1}
si: {1} සඳහා සම්බන්ධක ගුණාංග

en: ConnectorArrow
si: සම්බන්ධක ඊතලය

en: Connectors
si: සම්බන්ධකයන්

en: Connectors label font...
si: සම්බන්ධක ලේබල අකුර...

en: Continue
si: නොනවතින්න

en: Continue playing a paused presentation
si: තාවකාලිකව නැවැත්වූ දර්ශනයක් දිගටම ධාවනය කරන්න

en: Copy the name of this graphic to the clipboard
si: මෙම චිත්‍රණයේ නම පසුරු පුවරුව වෙත පිටපත් කරන්න

en: Couldn't find a web browser.  View
    page as source?
si: වෙබ් බ්‍රවුසරයක් සොයා ගත නොහැක.
     පිටුව මූලාකාරව දක්වන්නද?

en: Create a new card
si: අථත් කාඩ්පත‍ක් සාදන්න

en: Create new cards from a formatted string on the clipboard
si: ඇමණුම් පුවරුවේ සකස් කරනලද පද වැලෙන් අථත් කාඩ්පතක් සාදන්න

en: Create new cards from data in a file
si: ගොනුවේ දත්ත වලින් නව කාඩ්පතක් සාදන්න

en: Creates a new project of the classic "mvc" style
si: සම්භාවනීය "mvc" විලාසයේ අළුත් ව‍ය්‍යාපෘතියක් තනන්න‍

en: Current Change Set:
si: දැනට වෙනස්කරන කොටස:

en: Current system font settings
si: දැන් ඇති පද්ධතියේ අකුරු වර්ග‍යේ සැකැස්ම

en: Curve
si: වක්‍රය

en: Curvy Arrow
si: වක්‍රාකාර ඊතලය

en: Curvy Connector
si: වක්‍රාකාර සම්බන්ධකය

en: Curvy ConnectorArrow
si: වක්‍රාකාර සම්බන්ධක ඊතලය

en: Debug
si: වැරදි සෙවීම

en: Default
si: පෙරනිමිය

en: Default size of arrowheads on pen trails
si: පෑන් සලකුණු ඊ හිස් වල පෙරනිමි ප්‍රමාණය

en: Delete
si: මකා දමන්න

en: Delete all pages in the scraps book
si: සුන්බුන් පොතේ සියළු පිටු මකා දමන්න

en: Delete the current card
si: වත්මන් කාඩ්පත මකන්න

en: Delete the selected sound from the sound library
si: තෝරාගන්නා ලද නාදය නාද එකතුවෙන් ඉවත්කරන්න

en: Delete this page
si: ‍‍මෙම පිටුව මකන්න

en: Deletes all windows that do not have unsaved text edits.
si: සුරක්ෂිත කර නොතැබූ පාඨ සහිත කවුළු මකා දමන්න.

en: Design your own graph paper and use it as the background texture here.
si: ඹබේම චිත්‍රක පිටුවක් නිර්මාණව කර එය මෙහි පසුබිම් වියන ලෙස භාවිතා කරන්න.

en: Desired frames per second?
si: තත්පරයකට අපේක්ෂිත රාමු ගණන කූමක්ද?

en: Destroy thread <{1}> ?
si: පෙට විනාශ කරන්න<{1}>?

en: Dial a telephone number
si: දුරකථන අංකයක් අංකනය කරන්න

en: Diamond
si: රුයිත

en: Directory to import
si: ගෙන ආ යුතු ඩිරෙක්ටරිය

en: Disable sound reverb
si: නින්නාද අක්‍රීය කරන්න

en: Discard the changes to currently selected translated phrase?
si: දැනට තෝරා ඇති පරිවර්තනය කල වැකිය සදහා සියළු වෙනස්කම් අවලංගූ කරන්න?

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
si: දැන් පවත්නා පටිගතය ඉවත්කර නව පටිගතයක් සාදන්න

en: Display the world as a blueprint
si: ලෝකය සැලැස්මක පිටපතක් ලෙස විදහා පෙන්වන්න

en: Display the world normally
si: ලෝකය සාමාන්‍ය ලෙස විදහා පෙන්වන්න

en: Dividing by zero makes a number too
    				large for even a Sorcerer to handle.
    				Please change your script.
si: බින්දුවෙන් බෙදිමෙන් ලැබෙන අගය‍
    				හැසිරවිමට විශාල වැඩිය
    				කරුණාකර ඔබේ පි‍ටපත වෙනස්කරන්න.

en: Dividing by zero makes a number too
    large for even a Sorcerer to handle.
    Please change your script.
si: බින්දුවෙන් බෙදිමෙන් ලැබෙන අගය‍‍‍‍‍ 
    හැසිරවිමට විශාල වැඩිය
    කරුණාකර ඔබේ පි‍ටපත වෙනස්කරන්න.

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
si: ගොනු ලියන්න එපා
    කෙසේවුවත් ගොනු ලියන්න
    වැරදි සොයන්න

en: Do you really want to close all windows
    except those with unaccepted edits?
si: පිළිනොගත් සංස්කරණ හැර අනෙක් සියලු කවුළු වැසිමට ඹබට ඇත්ත වශයෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to delete the
    project named {1}
    and all its contents?
si: ව්‍යාපෘතියේ නම සහ අන්තර්ගතය මැකීමට ඔබට අවශ්‍යද?

en: Do you really want to discard all objects
    that are not in windows?
si: කවුළුවෙ නැති  සියලු වස්තු ඉවත දැමීමට ඹබට ඇත්ත වශයෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to empty the trash?
si: මෙම ලටපට ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තටම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to throw away 
    what you just painted?
si: ඹබ දැන් පින්තාරු කළ දෙය අහකට විසිකිරීමට ඇත්තටම වුවමනාද?

en: Drag from here to get a parameter tile
si: පරාමිති සහිත තලය ගැනිමට මෙතන අදින්න

en: Drag here to tear off a  Repeat/Times unit which you can drop into your script
si: නැවත සිදුවිමට වෙගයෙන් ඇද දමන්න/ඔබේ පිටපත ඇදිමට ඇති කාල සිමාව

en: Drag me sideways to
    rotate your
    picture.
si: ඹබගේ පින්තූරය වටේ කරකැවීමට මාව දෙපැත්තට අදින්න.

en: Drag me up and down to change
    the size
    of your picture.
si: ඹබගේ පින්තූරයේ ප්‍රමාණය වෙනස් කිරීමට මාව උඩට සහ පහලට අදින්න .

en: Drag to set the record level
si: තැටිගතයේ මට්ටම සැකසීමට අදින්න

en: Drop this icon to grab a patch from the screen with a lasso.
si: මන්ද සහිත තිරයේ සිට පරිමාව ග්‍රහණයට මේ නිරූපකය අත හරින්න.

en: Drop this icon to start painting a new object.
si: නව වස්තුවක් ඇදීම ආරම්භයට මේ නිරූපකය ඉවත්කරන්න.

en: EMPTY
si: හිස්

en: ENTER ACTIVE
si: සක්‍රියව පිවිසෙන්න

en: Each row represents an object, or "player" in the project.
    Click on the menu icon to get a menu of options concerning the player.
    Click on a player's picture to reveal its location.
    Click on the turquoise eye to open the player's viewer.
    Click on a player's name to obtain a tile representing it.
si: සෑම පේලියක්ම පෙන්වන වස්තුවක්,හෝ"ක්‍රිඩකයා"මෙ‍ම ව්‍යාපෘතිය තුල.
    ක්‍රිඩකයා උනන්දුවන විකල්ප මෙනු ගැන්මට මෙනු ලාංඡනය මතක්ලික් කරන්නක්‍රිඩකයාගේ ලංඡනය මත ක්ලික් කිරිමෙන් එහි ස්ථානය හෙළිකරගන්න .
    නිල්මිණි ඇස මත ක්ලික් කිරිමෙන් ක්‍රිඩකයාගේ දසුන ලබාගන්න.
    ක්‍රිඩකයාගේ නම මත ක්ලික් කිරිමෙන්.

en: Edit custom halos
si: භාවිත රශ්මියන් වෙනස් කරන්න

en: Ellipse
si: ඉලිප්සය

en: Embed pin into...
si: තුලට Pin ඒක කාවද්දන්න...

en: End State
si: අවසාන තත්වය

en: Enhanced Text
si: වර්ධිත පෙළ

en: Enter a dash specification as
    { major dash length. minor dash length. minor dash color }
    The major dash will have the normal border color.
    A blank response will remove the dash specification.
    [Note: You may give 5 items as, eg, {10. 5. Color white. 0. 3}
    where the 4th ityem is zero, and the 5th is the number of pixels
    by which the dashes will move in each step of animation]
si: ඉරි පිළිබඳ පිරිවිතරක් සපයන්න./n{ප්‍රධාන ඉරි දිග.අනු ඉරි දිග.අනු ඉරි වර්ණය}/nප්‍රධාන ඉර සාමාන්‍ය දාරයක වර්ණය සහිතව වේ.
    හිස් ප්‍රතිචාරයක් මගින් ඉරි පිළිබඳ පිරිවිතර ඉවත් කෙරේ.
    [සටහන: ඔබට අයිතම 5ක් දෙනු ලැබේ, උදා,{10.5.වර්ණය සුදු.0.3}
    සිවුවැනි අයිතමය 0 වූද සහ පස්වැන්න වූ කලී
    සජීවනයේ එක් එක් පියවර වලදී ඉරි චලනය විය යුතු පික්සල ප්‍රමාණයයි]

en: Enter an expression that create the target
si: ඉලක්කය නිර්මාණය සදහා ප්‍රකාශණයක් ඇතුඵ කරන්න

en: Enter the point size
si: ලක්ෂ්‍යයෙහි තරම ඇතුලත් කරන්න

en: Error retrieving this URL
si: මෙම ලබාගැනීමේ දෝෂයක් ඇත

en: Escape Browser
si: බ්‍රවුසරය ගිලිහියාම

en: Establish a sound-effect that should be used whenever there is a transition between any two pages of this book.
si: මෙම පොතේ පිටු දෙකක් අතර ස්ථාන මාරුවීමක් සිදුවන හැමවිටම ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි යම් නාදයක් පිහිටුවන්න.

en: Establish a visual -effect that should be used for all transitions between pages of this book
si: මෙම පොතේ පිටු අතර මාරුවීම් සිදුවන විට ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි චලන රටාවක් පිහිටුවන්න

en: Etoys
si: E. සෙල්ලම් බඩු

en: Etoys Project
si: E. සෙල්ලම් බඩු ව්‍යාපෘතිය

en: Event Recorder
si: සිද්ධි පටිගත කිරීම

en: Event Roll
si: සිදුවීම් පෙරළීම

en: Event Roll for
si: සිදුවීම් පෙරලීම සදහා

en: Event Theatre
si: රංගනයේ සිදුවීම්

en: Event Theatre menu Definition
si: සිදුවීම් රංගනයේ මෙනු අර්ථ දැක්වීම

en: Event-Roll Options
si: සිදුවීම්-විකල්පයන්ට පෙරලීම

en: Exact Match
si: නියම ගෑළපීම

en: Existing method removed  by this change-set
si: වෙනස් කොටස මගින් දෑනට ඈති විධිය වෙනස් කර ඈත

en: Expected a Point but instead got
si: බලාපොරොත්තු වු තැනට ගතු දේ

en: Exports the translations to GetText format.
si: වගන්තියේ හැඩතලය ලබා ගැනීමට පරිවර්තන නිර්යාත නරන්න.

en: FFT size (currently
si: FFT ප්‍රමාණය (වර්තමානයේ

en: FFT size (currently {1})
si:  FFT හි ප්‍රමාණය (දැනට  {1})

en: FIND
si: සොයන්න

en: Factorial not defined for negative numbers
si: ඍණ සංඛ්‍යා සඳහා සාධක නිර්ණය නොකෙරේ

en: Fewer controls
si: සුළුතර පාලක

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
si: ගොනු  '{1}' බිටු {2} ක් දිගය.
    මුළු ගොනුවම කියවීම සදහා  'ගන්න' විධානය භාවිතා කරන්න .
    .
    මේ තමයි පළමු අක්ෂර 3500 ය...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... පළමු අක්ෂර 3500 යේ අවසානය.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
si: ගොනු  '{1}' බිටු {2} ක් දිගය.
    මුළු ගොනුවම කියවීම සදහා  'ගන්න' විධානය භාවිතා කරන්න .
    .
    මේ තමයි පළමු අක්ෂර 3500 ය...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... පළමු අක්ෂර 3500 යේ අවසානය.

en: File Dialog
si: ගොනු කතාබහ

en: File List
si: ගොනු ලෑයිස්තුව

en: File name?
si: ගොනු නම?

en: File not found: {1}
si: ලිපි ගොනුව හමු නොවුණි

en: Final page
si: අවසාන පිටුව

en: Find an entry by name
si: නමට අදාලව මෙම පිවිසුම සොයන්න

en: Find options
si: විකල්ප සෙවිම

en: Find what?
si: සොයන්නේ කුමක්ද?

en: Find...
si: සොයන්න...

en: Finding possible loop points...
si: පැවතිය හැකි පුඩු සළකුණු සෙවේ...

en: First page
si: පළමු පිටුව

en: First project in thread
si: මෙම පොටේ පළමු ව්‍යාපෘතිය

en: Flash Player
si: ෆ්ලෑෂ් ධාවකය

en: Font styles and sizes
si: ‍ෆොන්ට් විලාසය සහ ප්‍රමාණ

en: For some reason, this file cannot be read
si: සමහර හේතුන් නිසා මෙම ගොනුව විවෘත කළ නොහෑක

en: Forward
si: ඉදිරියට

en: Frame extent
si: රාමුවේ ප්‍රමාණානය

en: Frame rate?
si: රාමුවේ සීඝ්‍රතාවය කූමක්ද?

en: Frequency:
si: සංඛ්‍යාතය:

en: Fridge
si: ශීතකරණය

en: GO TO
si: යෑමට

en: GSM (simple compression)
si: GSM (සරල සම්පිණ්ඩනය)

en: Go back to previous URL in history
si: ඉතිහාසයේ ඇති කලින් පිවිසෙන ලද URL වෙත ආපසු යන්න

en: Go forward to next URL in history
si: ඉතිහාසයේ ඇති ඊලඟ URL වෙත යන්න

en: Go to another project
si: තවත් ව්‍යාපෘතියකට යෑමට

en: Go to start page
si: ආරම්භක පිටුවට යන්න

en: Go to the first card of the current background
si: වත්මන් පසුබිමේ පලමු කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the first card of the entire stack
si: මුථ අට්ටියේ පලමු කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the last card of the current background
si: වත්මන් පසුබිමේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the last card of the entire stack
si: මුථ අට්ටියේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: Go to the next card
si: මීලග කාඩ්පතට  යන්න

en: Go to the previous card
si: පෙර කාඩ්පතට  යන්න

en: Grab Patch
si: තිරයෙන්

en: Gradient
si: අනුක්‍රමණය

en: Gradient (slanted)
si: අනුක්‍රමණය (බෑවුම)

en: Graph
si: ප්‍රස්ථාරය

en: Graphics
si: චිත්‍රණය

en: Grouped by category
si: කණ්ඩායම් අනුව වර්ගකරනවා

en: HTTP Proxy Editor
si: HTTP නියුතු සකසනය

en: Hands you a tile representing the selected sound
si: තේරූ නාදය නිරූපිත කොටුවක් ඔබට ලබා දෙයි

en: Happy face
si: සතුටු මුහුණ

en: Hide tabs
si: සැගවුනු ටැබ

en: History
si: ඉතිහාසය

en: Holds a recorded sound of duration
si: තැටිගතවූ නාදයක කාල පරාසය ‍දරාසිටී

en: Home
si: නිවස

en: Horizontal resizing
si: තිරස්ව ප්‍රතිප්‍රමාණගත කිරීම

en: How many characters I have
si: කොපමණ අනුලකුණු මා සතුද

en: How many decimal places? (currently {1})
si: දශමය තැන් කියද?(දැනට{1})

en: How many elements are within me
si: කොපමණ අංග මා සමගද

en: How many pages here are in the book
si: මෙහි පොතෙහි පිටු කෙතරම් ඇත්ද

en: How many vertices are within me
si: මා තුල ශීර්ෂ කොපමණ පවතීද

en: How the picture should change when the heading is modified
si: සිරස්තලය සැකසූ විට පින්තූරය කෙලෙස වෙනස් විය යුතුද

en: I can only submit forms via HTTP
si: ම‍ට හැකියාව ඇත්තේ HTTP හරහා පෝරම භාරදීමට පමණි

en: I cannot find that project
si: ව්‍යාපෘතිය නොහදුනයි

en: I need a name
si: මට අවශ්‍යයි නමක්

en: Iconic button
si: අයිකන ‍බොත්තම

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
si: ඔබ මෙම මෙනුව තුළ සලකුණු කළ මොහොතේ පටන් අකුරු සැකැස්මක් වෙනස් වී ඇත්නම්, මෙම අවස්ථාවේ  අකුරු තේරීම් පෙන්වීමට මෙනුව ප්‍රතිනිර්මාණයට ඉඩදෙනු ඇත.

en: If checked, then entries for all instances will be shown, but if not checked, scripts for only one representative of each different kind of object will be shown.  Consult the help available by clicking on the purple ? for more information.
si: පරික්ෂා කරඇත්නම්.සියළු උදාහරණවලට අදාල ඇතුලත්කිරිම් පෙන්වනවා ඇත,නමුත් පරික්ෂා කරනැත්නම්,සෑම‍වස්තුවකටම  එක පිටපත බැගින් පෙන්වයි. ලබා දි ඇති දම් පාට මත ක්ලික් කිරිමෙන් උපදෙස් විමසන්න.වැඩි විස්තර සදහා.

en: If checked, then only scripts that are paused or ticking will be shown
si: පරික්ෂා කරඇත්නම්.නවත්වා ඇති හෝ ලකුණුකරඇති එකම පිටපත පෙන්වනවා ඇත

en: If the selected sound is playing, stop it
si: තෝරාගන්නා ලද නාදය වාදනය වේ නම් එය නවතන්න

en: If true, only whole numbers are used as values; if false, fractional values are allowed.
si: නිවරුදි නම්, සියළුම අංක පමණක් අගයන් ලෙස භාවිතා කරන්න; වරුදි නම්, අසම්පූරණ අගයන් අනුමතයි.

en: If you have misplaced the object that this Viewer is looking at, use this item to (try to) make it visible
si: මෙම දකින්නා සොයන වස්තුව ඔබ අස්ථානගතකර ඇත්නම් එම දෙය දිස්විමට  මෙය භාවිතාකරන්න

en: If you want to give this object a name which conflicts with the name of some other object in the project, use this command.  The other object with the same name will in the process be given a different name.
si: මෙම වස්තුව නම්කරනවිට අනෙක් වස්තුන්ගේ නම් සමග නොගැලපිමක් වනවි‍ට මෙම විධානය යොදාගන්න.සමනම් ඇති වස්තුන්ට ක්‍රියාවලියේදි වෙන නම් ලැබේ.

en: Image
si: අනුරුව

en: Import...
si: ගෙන්වීම...

en: Imports the translations from GetText format.
si: වගන්තියේ  හැඩතලයෙන් පරිවර්තනය ආයාත නරන්න.

en: Index:
si: සූචිය:

en: Initiate painting of a new object in the standard playfield.
si: සම්මත ක්‍රියා ප්‍රදේශය තුල ඇති නව වස්තුවේ පින්තාරු කිරීම ආරම්භ කරන්න.

en: Instrument name?
si: භාණ්ඩයේ නම?

en: Is there a newer version of this project ?
si: මෙම ව්‍යාපෘතියේ නවතම අනුවාදන ති‍බේද?

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
si: පෙනෙන අයුරින් මෙම ව්‍යාපෘතිය ගන්නා අතරතුර
      ගැටළුවක් හට ගෙන ඇත. එය තාවකාලික විය හැක,
     එම නිසා ඔබට නැවත උත්සහ කිරීමට සිදුවිය හැක

en: Italic
si: ඇලකුරු

en: Joining activity ...
si: සාමූහික ක්‍රියාකාරකම්...

en: Journal
si: ජ'නලය

en: Joystick device number (currently {1})
si: නියාමක යටියේ උපාංග අංකය(දැන්{1})

en: KEEP
si: තබන්න

en: Keep a current project
si:  දැන් ව්‍යාපෘතිය තබන්න

en: Kindly edit the description
si: කරුණාකර විස්තරය සකසන්න

en: Label
si: ලේබලය

en: Language Editor
si: භාෂා සංස්කාරක

en: Language Editor for...
si: භාෂා සංස්කාරක...

en: Language: {1}
si: භාෂාව : {1}

en: Lasso
si: මන්ද

en: Last project in thread
si:  පොට තුල අවසාන ව්‍යාපෘතිය

en: Length of this movie in number of frames
si: මෙම සළරූවේ දිග, රාමු ගණන මගින්

en: Length of this movie in seconds
si: මෙම සළරූවේ දිග, තත්පර වලින්

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
si: මෙම විචල්‍යය සදහා පිළිතුරු දශම ස්ථාන කීයක‍ට පෙන්විය යුතුදැයි තෝරන්න

en: Lets you open a window on a single file
si: ඔබ  තනි ගොනුවක  කවුළුවක්  විවෘත කරන්න

en: Lets you record and play back interactions
si: ඹබ පටිගත කරන සහ ධාවනය කිරීමේ අන්‍යෝන්‍ය සම්බන්ධතාවයට ඉඩසෙන්න

en: Lift the pens on all the objects in my interior.
si: මගේ ඇතුලත පිහිටි සියථම වස්තූන් මතින් පෑන් ඉවත් කරන්න.

en: Line
si: රේඛාව

en: List direction
si: ලැයිස්තු දිශාව

en: List of all the translated phrases.
si: පරිවර්තනය කළ  සියළු වැකි වල ලැයිස්තූව.

en: List of all the untranslated phrases.
si: පරිවර්තනය නොකළ  සියළු වැකි වල ලැයිස්තූව.

en: Listener
si: අසන්නා

en: Ln of a nonpositive number,
si: ධන නොවන සංඛ්‍යාවක Ln අගය

en: Ln of negative number,
si: ඍණ සංඛ්‍යාවක Ln අගය

en: Load
si: ප්‍රවේශනය

en: Load A Project
si: ව්‍යාපෘතියක් ප්‍රවේශ කරන්න

en: Load a sine wave as the current graph
si: වත්මන් ප්‍රසථාරය ලෙස 'සයින' තරංගයක් ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Load it\Cancel
si: ඵය ප්‍රවේශනය කරන්න\අවලංගු කරන්න

en: Load the specified sound into the current graph
si: නියමිත ශබ්දය වත්මන් ප්‍රස්ථාරයට ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Loading
si: ප්‍රවේශනය  කෙරේ

en: Loading
si: ප්‍රවේශනය

en: Looks like a Squeak project - do you want to load it as such?
si: Squeak ව්‍යාපෘතියක් මෙනි - එය එසේ ප්‍රවේශනය කිරීමට ඔබට ඇවැසිද?

en: Loop cycles:
si: පුඩු වට ගණන:

en: Loop end:
si: පුඩුවේ අවසානය:

en: Loop length:
si: පුඩුවේ දිග:

en: Lower the pens on all the objects in my interior.
si: මගේ ඇතුලත පිහිටි සියථම වස්තූන් මතට පෑන් පහත් කරන්න.

en: MIDI port for output:
si: ප්‍රතිදානය සදහා MIDI තොට:

en: MPEGPlayer
si: MPEG  ධාවකය

en: Make a Badge
si: ලාංඡනයක් සකසන්න

en: Make a new Project
si: නව ව්‍යාපෘතියක් සාදන්න

en: Make a painting
si: ‍චිත්‍රයක් සැකසිමට

en: Make all the pages of this book be the same size as the page currently showing.
si: මෙම පොතෙහි සියළු පිටු මේ අවස්ථාවේ පෙන්වන පිටුවෙහි ප්‍රමාණයට සකසන්න.

en: Make all windows fully visible on the screen
si: සියළුම කවුළු තිරය මත සම්පූර්ණව පෙනෙන ආනාරයට සකසන්න

en: Make certain this object is visible on the screen; flash its image for a little while, and give it the halo.
si: මෙම  වස්තුන්ට තිරයේ දිස්විමට නිසකවම සකසන්න.දිස්ණය දෙන රාමුවකින් යුතුව අනුරැපය ක්ෂණයකින් ටික වෙලාවකට  පෙන්විම.

en: Make movable
si: සුචල බවට පත් කරන්න

en: Make my picture be the one I remember in my baseGraphic
si: මගේ පින්තූරය පාදක චිත්‍රණයෙහි

en: Make non-movable
si: අචල බවට පත් කරන්න

en: Make the status of this script in all of my sibling instances be the same as the status you see here
si: ඔබ මෙහි දකිනා සේ මාගේ සියළු සහෝදර වස්තුන්ට මෙම‍ පිටපතේ සේ අයිතිය සකසන්න

en: Make the topmost window become the backmost one, and activate the window just beneath it.
si: ඉහළින්ම ඇති කවුළුව යටින්ම තබා ඊළඟ කවුළුව සක්‍රීය කරන්න.

en: Make these current field values be the defaults for their respective fields on new cards
si: මේ වත්මන් න්ෂේත්‍ර දත්ත  අඑත් කාඩ්පතේ න්ෂේත්‍ර ව්ල පෙරනිම් ලෙස සකසන්න

en: Making bundle
si: පොදිය සකසන්න

en: Method already exists
si: විධිය දෑනටමත් ඈත

en: Methods with string
si: වචන වැල් සහිත විධි

en: Milliseconds per pixel [currently
si: මිලි තත්පරයට පික්සල්[ දැන් පවතින

en: More commands
si: තවත් විධාන

en: More controls
si: තවත් පාලක

en: More events:
si: තව අවස්ථා:

en: More options
si: බොහෝ විකල්ප

en: Morph
si: චලන චිත්‍රය

en: Moves the object forward in the direction it is heading
si: වස්තුව යොමුවී ඇති දිශාවට ඉදිරියට චලනය කරන්න

en: Multi-page structures
si: බහු-පිටු ව්‍යුහ‍

en: Multimedia
si: බහුමාධ්‍ය

en: Must be a Point with coordinates (for example 10@10)
si: ඛණ්ඩාංක මගින් තැන පෙන්විය යූතූය ( උදාහරණයක් ලෙස 10@10)

en: Mute
si: නිහඩ කරන්න

en: My Neighborhood
si: මගේ අසල්වාසියා

en: My total length
si: මගේ මුළු දිග

en: NEW
si: අලුත්

en: NEXT >
si:  ‍ඊළග>

en: NO FILE SELECTED
si: ගොනුවක් තෝරා නෑත

en: Name of file to write:
si: ලිවිමට යන ‍ගොනුවේ නම:

en: Name of the modern class {1} should translate to:
si: නවීන {1}පංතියේ නම පරිවර්තනය කළ යුත්තේ:

en: Name this thread.
si: මෙ පොට නම්කරන්න.

en: Narrow
si: පටු

en: Navigator
si: යාන්ත්‍රිකයා

en: NebraskaServer
si: Nebraska සේවකය

en: New File Name?
si: අළුත් ‍ගොනු නම?

en: New class
si: නව පංතියක්

en: New file name?
si: නව ගොනුවේ නම?

en: New grid origin (usually 0@0):
si: නව කොටු සටහනේ මූල ලක්ෂය ( සාමාන්‍යයෙන් 0@0):

en: New grid spacing:
si: නව කොටු සටහනේ පරතරය:

en: New height for thumbnails?
si: නව සිගිති රූපයේ උස කීයද?

en: New key?
si: නව යතුරක්?

en: New method
si: නව විධියක්

en: New movie name?
si: නව සළරූවේ නම කූමක්ද?

en: New name for
si: සඳහා නව නමක්

en: New name for "
si: නව නම සදහා"

en: New title for this window
si: මේ කවුථව සදහා නව නම

en: New {1} Name?
si: නව {1} නමක්?

en: NewFileName?
si: අඑත් ගොනු නමක්?

en: Newer?
si: නවතම ?

en: Next page
si: ඊලඟ පිටුව

en: Next project
si: ඊළග ව්‍යාපෘතිය

en: Next:
si: ඊළග:

en: NextPage
si: ඊලඟ පිටුව

en: No
si: නැත

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
si: Squeak ඩිරෙක්ටරියේ  .mid/.midi ගොනු හමු නොවුණි

en: No Scaling
si: පරිමාණයක් නොමෑන

en: No compression
si: සම්පීඩනයක් නොමැත

en: No fileName is selected
si: ගොනුනමක් තෝරා නෑත

en: No matches found for "
si: නෙගැලපිම් සෙවුම සදහා‍‍‍‍‍‍‍"

en: No matches were found.
    Be sure the current card is mostly blank
    and only has text you want to match.
si: ගැලපෙන කිසිවක් නැත ‍‍/ තවද වත්මන් සම්පූර්ණයෙන්ම හිස් සහ ගැලපීමට අවශ්‍ය පද පමණක් අන්තර්ගත බවට තහවුරු කර ගන්න.

en: No new updates on the server
si: සර්වරය මත නව යාවත්කාලීන නොමෑත

en: No project found in this file
si: මෙම ගොනුවේ ව්‍යාපෘතියක් සමුවුනේ නෑත

en: No sound selected
si: නාදයක් තෝරාගෙන නොමැත

en: None
si: කිසිත් නැත

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Not an MPEG or JPEG movie file: {1}
si: MPEG සළරූක් හෝ JPEGසළරූක් හෝ නොවේ :{1}

en: Note
si: සටහන

en: Nothing recorded yet
si: තවම කිසිවක් සටහන් වී නොමැත

en: Number (bare)
si:  අංකය(තනි)

en: Number (fancy)
si:  අංකය(අධික)

en: Number (mid)
si:  අංකය(මැද)

en: Number of firings per tick:
si: දැල්විම් ගණනට ඇති ලකුණුකිරිම් ගණන

en: Number of ticks per second:
si: තත්පරයට කරන තේරිම් ගණන:

en: OK
si: හරි

en: OR Gate
si: OR ද්වාරය

en: Objects Catalog
si:  වස්තුවේ නාමාවලිය

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
si: පසුවට ඔබට ඇතිවන අවශ්‍යතාවයන්ට,සුන්බුන් ගොඩට දමන වස්තු, පිටුවකට එක වස්තුව බැගින් ස්වයංක්‍රීයව සංරක්ෂනය වේ.මෙම ගුණාංගය අක්‍රීය කිරීමට "රක්ෂිත සුන්බුන්"වල අභිමතය අසත්‍ය කරන්න.
    පාලකය එබීමෙන් තනිතනි වස්තු ඉවත්කල හැක,සුන්බුන්ගොඩ් ඇති සියළු වස්තු හිස් කිරීමට උඩ දකුණේ ඇති   "හිස්කරන්න" බොත්තම ඔබන්න .

en: On
si: අරින්න

en: Open
si: ව්වෘත කරන්න

en: Open a PianoRoll
si: පියානෝරෝල අරින්න

en: Open a dialog to configure the video device
si: දර්ශක උපකරණය හෑඩගෑස්සවීම සදහා කතාබහක් විවෘත කරන්න

en: Open a menu
si: මෙනුවක් අරින්න

en: Open a window showing the current font settings
si: වර්තමාන අකුරු සැකැස්ම පෙන්වන නව වින්ඩෝවක විවෘතකරන්න

en: Open an Arrow editor
si: ඊතල සකසනය විවෘත කරන්න

en: Open up a Viewer for this object
si: මෙම වස්තුව දකින්නා  එළිකරන්න

en: Open up the Scriptor for this script
si: මෙම පිටපතේ රචක‍යා  එළිකරන්න

en: Opening journal entry
si: ජ'නල පිවිසුම් ඈරීම

en: Opens a window that shows names and relationships of all the projects in your system.
si: ඔබේ පද්ධතියේ ඇති සියළු ව්‍යාපෘති වල නම් සහ සම්බන්ධතා පෙන්වන කවුළුව විවෘත කරන්න.

en: Or, click to see Supplies.  
    Choose an object or 
    choose the Object Catalog for more choices.
si: නොඑසේනම්, සැපයීම් බැලීමට ඔබන්න.  
    වස්තුවක් තෝරන්න  නොඑසේනම්
    වැඩි තේරීම් සදහා වස්තු නාමාවලිය තෝරන්න.

en: PDA
si: පිඩිඑ

en: PUBLISH (also saves a local copy)
si: ප්‍රශිද්ධ කරන්න (ස්ථානීය පිටපතක්ද සුරකින්න)

en: PUBLISH IT!
si: එය ප්‍රසිද්ධ කරන්න!

en: PUBLISH to a different server
si: වෙනස් සේවා දායකයන් ප්‍රශිද්ධ කරන්න

en: Package List
si: පැකේජ ලැයිස්තුව

en: Package Loader
si: පැකේජ ප්‍රවේශකය

en: Page does not have a url.  Send page to server first.
si: පිටුවට අන්තර්ජාල ලිපිනයක් නොමැත.පළමුව සේවා සැපයුමට පිටුව යවන්න.

en: Palette
si: පලත්ත

en: Particles
si: අංශු

en: Parts bin
si: බදුනේ කොටස්

en: Pause
si: තාවකාලිකව නවත්වන්න

en: Pause playback
si: යළි ධාවනය තාවකාලිකව නවත්වන්න

en: Personal Start Page
si: පුද්ගලික ආරම්භක පිටුව

en: PhonePad
si: දුරකථන පුවරුව

en: PianoKeyboard
si: පියානෝ යතුරු පුවරුව

en: PianoRoll
si: පියානෝරෝල

en: Pin
si: pin

en: Play
si: වයන්න

en: Play After
si: පසුව ධාවනය කරන්න

en: Play Before
si: පෙර ධාවනය කරන්න

en: Play Loop
si: පුඩුව ධාවනය කරන්න

en: Play after cursor
si: සැරියට පසු ඇති කොටස ධාවනය කරන්න

en: Play before cursor
si: සැරියට ඉදිරියෙන් ඇති කොටස ධාවනය කරන්න

en: Play sound
si: නාදය වයන්න

en: Play the current graph as a sound
si: වත්මන් ප්‍රසථාරය ශබ්දයක් ලෙස ධාවනය කරන්න

en: Play the loop
si: පුඩුව ධාවනය කරන්න

en: Play the score
si: ස්වර ප්‍රස්තාරය ධාවනය කරන්න

en: Play the selected sound
si: තෝරාගන්නා ලද නාදය වාදනය කරන්න

en: Play until the given position, then stop
si: ලබාදුන් ස්ථානය දක්වා ධාවනය කර, අනතූරූව නවත්වන්න

en: Playback jumps back to start and continue playing
si: ධාවනය අරඹා කරගෙන යාමට යළි ධාවනය පසුපසට පනී

en: Playback speed
si: යළි ධාවන වේගය

en: Players
si: ක්‍රිඩකයන්

en: Players in this Project
si: මෙ‍ම ව්‍යාපෘතිය තුල  ක්‍රිඩකයන්

en: Please be reasonable!
si: කරූණාකර සාධාරණ වන්න!

en: Please edit the caption
si: කරුණාකර සිරස්තලය සංස්කරණය කරන්න

en: Please enter a number greater than one.
    (note: this cannot be undone, so answer zero
    to abort if you need to make a backup first)
si: කරුණාකර එක ට වඩා වැඩි සංඛ්‍යාවක් ඇතුලත් කරන්න.
    (සටහන: මෙය පසුගමනය කළ නොහැක.
    එම නිසා ඔබට මෙයින් ඉවත් වී රක්ෂිත සෑදීමට අවශ්‍ය නම් 0 ඇතුලත් කරන්න)

en: Please enter the desired border width
si: කරුණාකර දාරයේ පළල ඇතුලත් කරන්න

en: Please name this thread.
si: කරුණාකර මෙම සම්බන්ධය නම් කරන්න.

en: Please name your new sound
si: කරුණාකර ඔබේ නව නාදය නාමකරණය කරන්න

en: Please provide a good category for the new method!
si: කරුණකර මෙම විධිය සඳහා හොඳ ප්‍රභේදයක් සපයන්න!

en: Please select a file
si: කරුණකර ගොනුවක් තෝරාගන්න

en: Please set the loop end and the approximate frequency
    first, then position the cursor one or more cycles
    before the loop end and try this again.
si: ‍කරුණාකර පළමුව පුඩුවේ අවසානය සහ ආසන්න‍ සංඛ්‍යාතය 
    සකසා ඉන් පසු පුඩුවේ කෙළවරට එකක් හෝ වැඩි වට ‍
    ගණනක් ඉදිරියෙන් සැරිය පිහිටුවා මෙය නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this slider is changed
si: කරුණාකර මේ ස්ලයිඩරය වෙනස් කරන විට තෝරන්නාට යැවීමට ටයිප් කරන්න

en: Please type your initials:
si: කරුණාකර ඔබේ මුලකුරු සටහන් කරන්න:

en: Please type your name:
si: කරෑණාකර ඔබේ නම සටහන් කරන්න:

en: Pointing Hand
si: දිශාගත අත

en: Pointing Hand2
si: දිශාගත අත2

en: Present a virtual display that approximates the actual OLPC display in resolution, centered within the actual Squeak display window.
si:  ස්ක්වීක සංදර්ශකයේ වින්ඩෝව තුල මධ්‍යගතවු සත්‍ය OLPC සංදර්ශක විභේදකයන්ට දළ වශයෙන්  වූ  අතාත්වික  සංදර්ශකයක්  ඉදිරිපත්කරන්න.

en: Presents a list of browsers that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
si: පවතින බ්‍රවුසර ලේඛනයේ වෙනස්වීම් යොමු නොකළ විට; ඔබ ලේඛනයෙන් එකක් තෝරා ගත්තේ නම්, එම කවුළුව සක්‍රීය කරන්න.

en: Press here to get a menu
si: මෙනුව ලබාගැනිමට මෙතන ඔබන්න

en: Press me
si: මාව තද කරන්න

en: Press to toggle ticking state. Hold down to set tick rate.
si: ටොගලය ටික් ශබ්දය ඇතිවිමට ඔබන්න.ටික් ශබ්දයහි අනුපාතය සැකසිමට ඔබාගෙන සිටින්න.

en: Prev
si: පෙර

en: Previous page
si: පෙර පිටුව

en: Previous project
si:  පෙර ව්‍යාපෘතියට

en: Previous:
si: පෙර:

en: PreviousPage
si: පෙර පිටුව

en: Private
si: පෞද්ගලික

en: Proceed
si: ඉදිරියට

en: Project Named \"{1}"
si: නම් කල ව්‍යාපෘතිය

en: Project password
si: ව්‍යාපෘති රහස්පදය

en: Projects on Parade
si: එකට එක්ව ඇති යෝජනා

en: Provides a type-in pane allowing you to match
si: ඔබට අවසර දෙනවා ගලපන්න තහඩුව මත සටහන් කල දේ

en: Proxy Server Named: '{1}' port: {2}.
si: නියුතු සේවාදායකයේ නම:'{1}' තොට:{2}.

en: Publish
si: ප්‍රසිද්ධ කිරිම

en: Publish As...
si: ලෙස ප්‍රසිද්ධ කිරිම...

en: Publish This Project
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය ප්‍රකාශනය කරන්න

en: Publish options
si: ප්‍රසිද්ධ කිරිමේ විකල්ප

en: Publish to Different Server
si:  විවිධ සේවාදායකුට ප්‍රසිද්ධ කරන්න

en: Publishing
si: එළිදැක්වේ

en: Put the balloon help here
si: උපකාර බැලූනය මෙහි තබන්න

en: PutACategoryHere
si: මෙහි ප්‍රවර්ගයක් පිහිටුවන්න

en: PutFormalNameHere
si: මෙහි විධිමත් නමක් පිහිටුවන්න

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
si: දැනට පවතින තේමාවන්ගේ කේතයන් නැරඹීමට සහ වෙනස් කිරීමට ඔබ‍ට ඉඩදෙන උපකරණයක් ලබාදෙන්න

en: QUIT
si: ඉවත්ව යනවා

en: Quality level (1 to 100)?
si: තත්ව මට්ටම කූමක්ද ( 1 සිට 100)?

en: Quit this Nebraska session
si: මෙම  Nebraska සැසියෙන් ඉවත්වෙන්න

en: RGB24 - 24bit RGB
si: RGB24 -බිටු 24  RGB

en: RGB32 - 32bit RGB
si: RGB32 -බිටු 32  RGB

en: Random Connectors
si: අහඹු සම්බන්ධකය

en: RandomConnector
si: අහඹුසම්බන්ධකය

en: Re-enter the browser
si: නැවත බ්‍රවුසරය ඇතුල්කරන්න

en: Reading
si: කියවමින් පවතී

en: Really delete
si: සත්‍ය ලෙසම මකන්න

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
si: {1}
    ව්‍යාපෘතිය
     සහ එහි අන්තර්ගතය සැබැවින්ම විනාශ කළ යුතුද?

en: Really delete this card and all of its data?
si: කාඩ්පත/ත් සහ එහි මුථ දත්ත සත්‍ය ලෙසම මකන්නද?

en: Really delete {1}?
si: {1}  විනාශකිරීම සැබැවින්ම අවශ්‍යද?

en: Really throw this away
si: ඇත්තටම මෙය අහකට විසිකරන්න

en: Rearranges my contents in random order
si: ‍මගේ පටුන සසම්භාවී පිළිවලට නැවත සකසන්න

en: Recent URLs
si: මෑතදී පිවිසෙන ලද URL

en: Record
si: තැටිගත කරන්න

en: Reduce all open windows to collapsed forms that only show titles.
si: විවෘත නර ඇති සියළුම කවුළු වලින් ශීර්ෂ පාඨ සහිත ඒවා පමණක් ඇදවැටීමේ ආකාරයට අවම කරන්න.

en: Reload
si: නැවත ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Reload anyway\Cancel
si: කෙසේ වෙතත් නෑවත ප්‍රවේශනය කරන්න\නවත්වන්න

en: Reload page
si: පිටුව යළ ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Removal request for a method that is not present in this image
si: රූපයේ පෙන්නුම් නොකරන විධියකට කළ ඉල්ලීම ඉවත්කරන්න

en: Remove a vertex at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය අසල ඇති ශීර්ෂයක් ඉවත් කරන්න

en: Remove all elements from the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ සියථ අංග ඉවත් කරන්න

en: Remove all vertices but my current cursor position vertex
si: මගේ කර්සරය පවතින තැත ඇති ශීරෂය හැර ඉතිරි ශීර්ෂ සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: Remove the vertex at my current cursor position
si: මගේ කර්සරය පවතින තැන ඇති ශීර්ෂය ඉවත් කරන්න

en: Remove the viewers for all players in this playfield. This will save space before you publish this project
si: මේ ධාවක ක්ෂේත්‍රයේ ඇති සියළු දකින්නන් ඉවත් කරන්න. මෙ මගින් මෙම ව්‍යාපෘතිය ප්‍රකාශනය කිරීමට පෙර ඹබට ඉඩ ඉතිරි කරගත හැක

en: Remove this arrow from the dictionary
si: ශබ්දකෝෂයෙන් මෙම ඊතලය ඉවත් කරන්න

en: Remove this script
    from the screen
    (you can open it
    again from a Viewer)
si: මෙම පිටපත ඉවත්
     කරන්න තිරයෙන්
     (ඔබ එය විවෘ කළ හැක
     නැවත දකින්නාගේ සිට)

en: Removing "{1}".
    Are you sure you want to do this?
si: ඉවත් කිරීම‍ ‍‍‍‍"{1}". ඹබට ඇත්තෙන්ම මෙය කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Rename
si: නම වෙනස් කිරීම

en: Rename the selected sound
si: තෝරාගන්නා ලද නාදයෙහි නම වෙනස් කිරීම

en: Rename this arrow
si: මෙම ඊතලය නැවත නම් කරන්න

en: Repeat
si: නැවතත්

en: Reports whether the mouse button is down
si: මූෂික බොත්තම එබී ඇත්දැයි වාර්තා කරයි

en: Reports whether the mouse button is up
si: මූෂික බොත්තම එබී නැතිදැයි වාර්තා කරයි

en: Request buffered Nebraska session
si: අන්තරාචයිත Nebraska සැසිය අයැදුම් කරන්න

en: Resume running all paused scripts
si: නවත්වපු පිටපත් නැවත ධාවනය කිරිම

en: Return to a recent URL in history
si: ඉතිහාසයේ ඇති මෑතදී පිවිසෙන ලද  URL වෙත පෙරලා යන්න

en: Reverb Disable
si: නින්නාද අක්‍රීයයි

en: Reverse the graph
si: ප්‍රසථාරය ආපසු හරවන්න

en: Revert to saved version
si: සංරක්ෂිත අනුවාදයට නැවත එළඹෙන්න

en: Rewind
si: ආපසු ධාවනය කරන්න

en: Rewind the movie/sound
si: සළරූව/හඩ ආපසු ධාවනය කරන්න

en: Rewind to score start
si: ස්වර ප්‍රස්තාරයේ ආරම්භයට නැවත යන්න

en: Rotation center (hold down the shift key and drag from here to change it)
si: වටේට කරකැවීමේ සථානය ('SHIFT' යතුර තදකරගෙන මෙහි සිට පසෙකට අදින්න)

en: Row
si: පේළිය

en: Ruler
si: අධිපති

en: Run every paused script exactly once.  Keep the mouse button down over "Step" and everything will keep running until you release it
si: එක අවස්ථාවක් පමණක් නවත්වපු සෑම පිටපත් ධාවන‍ය කරන්න.මුසිකයේ බොත්තම  ඔබන්න එවිට ඔබ නවත්වන තෙක් එ‍වා ධාවනය වේ

en: SUnit Test UI
si: Sඒකක පරීකෂාව UI

en: Sad face
si: දුක්බර මුහුණ

en: Sampling rate (currently
si: නියෑදි කීරීමේ වේගය (වර්තමානයේ

en: Sampling rate (currently {1})
si: නියැදීමේ ශීඝ්‍රතාව (දැනට {1})

en: Save
si: සුරක්ෂිත කිරීම

en: Save changes before quitting?
si: ඉවත් වීමට පෙර වෙනස්කම් සුරකින්නද?

en: Save the sound
si: නාදය සුරකින්න

en: Saving
si: සුරක්ෂිත වේ

en: Scale the Squeak display so that it appears to have the same resolution as an OLPC display.  If you resize the Squeak window to approximate the physical dimensions of the real OLPC display, this will result in an appearance that closely resembles the appearance on an OLPC screen.
si: ස්න්වීක සංදර්ශකය පරිමාණගත කරන්න එයිට එය OLPC සංදර්ශකයේ විාභ්දනය මෙන් පෙනේවි.ඔබ ස්ක්වීක සංදර්ශකය OLPC සංදර්ශකයේ භෞතික මානයන්ට දළ වශයෙන් යළි ප්‍රමාණගතකලවිට , එය OLPC සංදර්ශකයේ පෙන්නුම් කිරීමට සපාන පෙන්නුම්කරීමක් ලබාදේවි.

en: Scaled Virtual Extent
si: පරිමාණගත අතාත්වික ප්‍රමාණනය

en: Scamper's Home Page
si: Scamper ගේ මුල් පිටුව

en: Schematic Connector
si: ක්‍රමානුරූපිත සම්බන්ධකය

en: ScorePlayer
si: ස්වර ප්‍රස්තාර ධාවකය

en: Script Editor
si: පිටපත් සකසන්නා

en: Script Name
si: පිටපත් නම

en: Script Status
si: පිටපතහි තත්ව

en: Scripting
si: පිටපත්කරණය

en: Search
si: සෙවිමට

en: Segment not written
si: කොටස ලියා නෑත

en: Select a File:
si: ලිපි ගොනුවක් තෝරන්න:

en: Select the file...
si: ලිපි ගොනුව තෝරන්න...

en: Select the font to be
    used for balloon help
si: බැලුන උදව්ව සදහා පාවිච්ච කළ යුතු 'ෆොන්ටය' සකස්කරන්න

en: Select the font to be
    used for buttons
si: බොත්තම් සදහා භාවිතයට
    අකුරු තෝරන්න

en: Selected {1} objects
si: තෝරනූ ලැබූ {1} වස්තූ

en: Send a message to all the objects inside the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ සියථ කරුණු වලට පණිවුඩයක් යවන්න

en: Server responded
si: සේවකය ප්‍රතිචාර දැක්විය

en: Server responded: {1}
si: සේවකය ප්‍රතිචාර දැක්විය:‍

en: Set Loop End
si: පුඩුවේ අවසානය සකසන්න

en: Set Loop Start
si: පුඩුවේ ආරම්භය සකසන්න

en: Set One Cycle
si: චක්‍රයක් සකසන්න

en: Set forward direction
si: ඉදිරි දිශාව සකස්කරන්න

en: Set loop end at cursor
si: සැරිය ඇති තැනට පුඩුවේ අවසානය සකසන්න

en: Set one cycle
si: චක්‍රයක් සකසන්න

en: Set the loop start at cursor
si: සැරිය ඇති තැනට පුඩුවේ ආරම්භය සකසන්න

en: Set the spacing to be used when gridding is on
si: කොටු සැලැස්ම ක්‍රියාත්මක විට පරතරය ප්‍රයෝජනයට ගැනීමට සකස් කරන්න

en: Set the trail style for pens of all objects within
si: සියථ වස්තූන්ගේ පෑන් සදහා මෝස්තරය සකස් කරන්න

en: Show
si: පෙන්වන්න

en: Show tabs
si: පෙන්වන ටැබ

en: Shows current position in the score
si: ස්වර ප්‍රස්තාරයේ වත්මන් පිහිටුම පෙන්වන්න

en: Shows two change sets side by side
si: වෙනස් කොටස් දෙකක් පැත්තෙන් පැත්ත පෙන්වන්න

en: Shuffle the contents of the playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ අඩංගු දේ නවලම් කරන්න

en: Shuffle the vertices
si: ශීර්ෂ කළවම් කිරීම

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය මේ වන තෙක් සුරක්ෂිත කර නොතිබූ නිසා,
    එය කොතනදැයි මට තවකෙනෙකුට කිව ‍නොහැක.

en: Smart Label
si: යස ලේබලය

en: Sorry, I cannot find that file
si: සමාවන්න , මට ගොනුව සෙවීමට අපහසුයි

en: Sorry, no help available here
si: සමාවන්න,උදව් මෙහි නැත

en: Sorry, no suitable files found
    (names should end with .morph, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp, or .form)
si: කණගාටුයි
     ගැළපෙන ගොනුව ලැබුනේ නැත(නම් අවසන් විය යුකුයි .morph, .gif, 
     .bmp, .jpeg)

en: Sorry, this script is being called
    from another script.
si: සමාවන්න,මෙම පිටපත අමතා ඇත 
    වෙන පිටපතකින්.

en: Sorry, you can only paint
    one object at a time
si: සමා වෙන්න.

en: Sorry, {1} is in
    use in a script.
si: සමාවන්න,{1}ක
    පිටපතතුල ඇත.

en: Sort all the cards of the current background using some field as the sort key
si: පිලිවෙලට සැකසීමේ යතුර ලෙස යමී ක්සෂ්ත්‍රයක් තෝරාගෙන වත්මන් පසුබිමේ සියලු කාඩ්පත් පිලිවෙලට සකසන්න

en: Sound Library
si: නාද එකතුව

en: Sound Recorder Options
si: නාද තැටිගතකරණයේ විකල්ප

en: Sound name?
si: නාදයෙහි නම?

en: SoundRecorder
si: නාද තැටිගතකරනය

en: Sounds
si: ශබ්දය

en: Specify what the limitClass should be for this Viewer -- i.e., the most generic class whose methods and categories should be considered here.
si: මෙම දකින්නාට සිමිත පන්ති කවරක් ද යන්න  කරන්න විශේෂණය කරන්න.එනම් බොහෝ සාමාන්‍ය පන්තිවල කාගේ ක්‍රම හා වර්ගද යන බව මෙහි සලකා බලයි.

en: Spectrum Analyzer
si: වර්ණාවලී විශ්ලේෂකය

en: Speex (for speech)
si: Speex (කථනය සඳහා)

en: Sprout a new scriptor around this phrase
si: වාක්‍ය ඛණ්ඩය වටා වැවෙන නව අත්අකුරු

en: Squeak's Home Page
si: Squeak ගේ මුල් පිටුව

en: SqueakMap Package Loader
si: SqueakMap පැකේජ ප්‍රවේශකය

en: Stack / Book
si: අට්ටිය / පොත

en: Standard System Fonts
si: සමිමත පද්ධති අකුරු

en: Start
si: ආරම්භ කරන්න

en: Start State
si: ආරම්භක තත්වය

en: Start a new project
si:  නව ‍ව්‍යාපෘතියක් ඇරඹුමට

en: Start playing the movie/sound
si: සළරූව/හඩ ධාවනය පටන් ගන්න

en: State
si: තත්වය

en: Stop
si: නවතින්න

en: Stop and Quit Etoys
si: Eසෙල්ලම්බඩු නවතා ඉවත්වන්න

en: Stop loading page
si: පිටුව ප්‍රවේශනය වීම නතර කරන්න

en: Stop looking\Try next server
si: බෑලීම නවත්වන්න \ ඊළග සර්වරයට උත්සහකරන්න

en: Stop options
si: විකල්ප  නැවැත්විම

en: Stop playing the movie/sound
si: සළරූව/හඩ ධාවනය නවත් වන්න

en: Stop using Proxy Server.
si: නියුතු සේවාදායකය භාවිතයෙන් වළකින්න.

en: Stop!
si: නවතිනු!

en: Store anyway\Cancel
si: කෙසේ වෙතත්  ගබඩාකරන්න\ නවතන්න

en: Store log
si: ගබඩා සටහන

en: Supplies
si: සැපයුම්

en: Switch between 1x1 and scaled view
si: 1x1 සහ පරිමාණිත දසුන අතර මාරු වෙන්න

en: T R A S H
si: ලටපට

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
si: මෙම පංතියේ ප්‍රකාශ නෑත!

en: TOSS
si: උඩ දමන්න

en: Take measures that may help fix up some things about a faulty or problematical project.
si: වැරදි හෝ ප්‍රශ්න සහිත ව්‍යාපෘති ගැන මිනුමක් ගැනීමට උදව් ඇති යම් දෙයක් ලෑස්ති කරන්න.

en: Tell a friend about this project
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය ගැන යහළුවකුට පැවසිම

en: Tell!
si: පැවසිම!

en: Tells whether the smallest value is at the top/left (descending = false) or at the bottom/right (descending = true)
si: කුඩාම අගය ඉහල වම් කෙලවර(අවරෝහණය=වරුදි) හෝ පහල දකුණු කෙලවර(අවරෝහණය=නිවරුදි) ප්‍රකාශ කරන්න

en: Test
si: පරිකෂණය

en: Test Runner
si: පරීකෂක ධාවකය

en: Test the note
si: සටහන පිරික්සන්න

en: Test/Yes/No panes for testing a condition.
si: කොන්දේසි‍යක් පරීක්ෂා කිරීම සඳහා වූ /ඔව්/නැහැ කවුළු පරීක්ෂා කරන්න.

en: Text (border)
si: පෙළ(දාරය)

en: Text Ellipse
si: ඉලිප්සීය පෙළ

en: Text Rectangle
si: ඍජුකෝණාස්‍ර පෙළ

en: Text chat
si: ලිඛිතව අදහස් හුවමාරූ කරගන්නවා

en: Text chat+
si: ලිඛිත කතාබහ+

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
si: උපුටා ගත හැකි හා එහා මෙහා චලනය කළ හැකි පෙළ(වෙනස් කිරීමට ක්ලික් කරන්න)

en: Textual button
si: පාඨ පිළිබද බොත්තම

en: That server has an older version of the project.
si: එම සර්වරය තුළ ව්‍යාපෘතියේ අනුවාදයක් ඇත.

en: The "more..." branch offers you menu items that are less frequently used.
si: තව අඩුවෙන් පාවිච්චි කරන ලද මෙනු අයිත්තම් කොටස බෙදාදිම.

en: The Player at my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි ක්‍රීඩක‍යාගේ නම

en: The Player at my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි ක්‍රීඩකයාගේ නම

en: The SUnit Test Runner
si: Sඒකක පරීකෂක ධාවකය

en: The SqueakLand Home Page
si:  SqueakLand මුල් පිටුව

en: The X coordinate of my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The X coordinate of my midpoint
si: මගේ මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The X coordinate of my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි X ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my midpoint
si: මගේ මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: The Y coordinate of my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි Y ඛණ්ඩාංකය

en: The amount of displacement
si: ස්ථාන මාරු කිරීමේ ගනණ

en: The angle to another turtle
si: වෙනත් ඉබ්බෙකුට ඇති කෝණය

en: The angular displacement
si: කෝණික ලෙස ස්ථාන මාරු කිරීම

en: The cell inset
si: කොටු තුළුපත

en: The character at the my cursor position
si: මගේ කර්සරය ඇති තැන ඇති අනුලකුණ

en: The characters in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති අනුලකුණු

en: The characters of the objects inside me, laid end to end
si: මා තුල ඇති වස්තූන්ගේ ලක්ෂණ, දෙකෙලවර අතරින් ඉවත් කරන්න

en: The color of the background behind the text
si: පෙළට පිටුපස ඇති පසුබිමේ වර්ණය

en: The color of the object
si: වස්තුවෙහි වර්ණය

en: The color of the slider
si: ස්ලයිඩරයේ වර්ණය

en: The color of the text
si: පෙළෙහි වර්ණය

en: The distance to another turtle
si: වෙනත් ඉබ්බෙකුට ඇති දුර

en: The distance to sample the values for calculating highest gradient.
si: ඉහලම අනුක්‍රමණය ගණනය කිරීමට අදාල අගයන් පරීක්ෂා කිරීමට ඇති දුර.

en: The first character in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති පළමු අනුලකුණ

en: The first object in my contents
si: මගේ පටුනෙහි පළමු අංගය

en: The flag that governs the visibility of turtle
si: ඉබ්බාගේ දෘෂ්‍යමාන බව පාලනය කරන සලකුණ

en: The graphic comprising the current pen trails.
si: වර්තමාන පෑන් සලකුණු අඩංගු චිත්‍රය.

en: The graphic shown in the background of this object
si: පසුබිම තුල පෙන්වා ඇති මේ වස්තුවේ චිත්‍රය

en: The height
si: උස

en: The highlight color for the navigator bar
si: නියාමක තීරුව සදහා උද්දීපන පාට

en: The horizontal displacement
si: තිරස් ස්ථාන මාරු කිරීම

en: The index of the chosen element
si: තෝරන ලද අංගයෙහි සූචිය

en: The index of the chosen vertex of vertices
si: ශීර්ෂ අතරින් තෝරාගත් ශීර්ෂයේ සූචිය

en: The last character in my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන්හි ඇති අවසාන අනුලකුණ

en: The last unhandled keystroke
si: අවසානයේ යතුරු කිහිපයකින් පාලනය කරනවා

en: The last value obtained
si: ලබාගත් අවසන් අගය

en: The layout inset
si: පිරිසැලසුම් තුළුපත

en: The list centering
si: ලැයිස්තු මධ්‍යගත කිරීම

en: The list of files and directories
si: ‍ගොනු සහ මෙහෙයුම් නාමාවලිය

en: The name for the subtitles file
si: උපසිරසි ලිපිගොනුව සදහා නම

en: The name for the video file
si: වීඩිවෝව සදහා නම

en: The name of the arrow at my first end
si: මගේ පළමු අන්තයෙහි ඊතලයෙහි නම

en: The name of the arrow at my second end
si: මගේ දෙවන අන්තයෙහි ඊතලයෙහි නම

en: The name of the script to which this operation applies
si: මෙම ක්‍රියාවලියට ඉල්ලනලද පිටපත සදහා වු නම

en: The number of pages in the scraps book.
si: බැහැර කරන පොතේ පිටු ගණන.

en: The number represented by my contents
si: මගේ අන්තර්ගතයන් මගින් නිරූපණය කරන සංඛ්‍යාව

en: The number represented when the knob is at the left or top of the slider; the smallest value returned by the slider.
si: කුඩිම්බිය ස්ලයිඩරයේ වම් හෝ ඉහල කෙලවර ඇති විට අංක නිරූපණය කිරීම; ස්ලයිඩරය කුඩාම අගය නැවත යොමුකරනවා.

en: The number represented when the knob is at the right or bottom of the slider; the largest value returned by the slider.
si: කුඩිම්බිය ස්ලයිඩරයේ දකුණ හෝ පහල කෙලවර ඇති විට අංක නිරූපණය කිරීම; ස්ලයිඩරය විශාලම අගය නැවත යොමුකරනවා.

en: The only changes are the ones you made here.
si: මෙහි ඇත්තේ ඔබ කළ වෙනස්කම් පමණි.

en: The ordinal number of the current card
si: වත්මන් කාඩ්පතේ ක්‍රමාංකිත අංකය

en: The ordinal number of the current page
si: දැන් පවත්නා පිටුවේ නියම අංකය

en: The picture originally painted for this object, but can subsequently be changed via menu or script
si: පින්තූරය මුලින්ම මෙම වස්තුවට සිත්තම් කරන ලද්දකි,නමුත් මෙනු සහ මූලය හරහා පසුව වෙනස් කල හැක

en: The position among my characters that replacement text would go
si: මගේ අනුලකුණු අතරින් ආදේශිත පෙළ යා යුතු තැන

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
si: කැමති වෙනස් ඛණ්ඩය ('{1}') මෙහෙයුව නොපවතීත.
    එය සාදන්න හෝ පෙරනිමි මෙහෙයුව ({2})  භාවිතාකරන්නද?

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය
    අනුව්‍යාපෘති වලින් සමන්විතය.ඔවුන්ගේ දෙමාපියන් ඉවත් කිරීමට පෙර නිශ්චිතලෙස
    ඔබ ඒවා ඉවත්කළ යුතුයි.

en: The sample value at the current cursor location
si: වත්මන් 'කර්සරය' පවතින ස්ථානයේ ආදර්ශ අගස

en: The vertical displacement
si: සිරස් ස්ථාන මාරු කිරීම

en: The width of the main part of the Connector
si: සම්බන්ධකයේ ප්‍රධාන කොටසේ පළල

en: The wording on the button
si: බෙත්තම මත ඇති වචන

en: The x coodinate value at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සරයෙහි x ඛණ්ඩාංකයේ අගය

en: The x coordinate
si: x ඛණ්ඩාංකය

en: The x coordinate of the mouse pointer
si: මූසික සලකුණේ x ඛංඩාන්කය

en: The y coodinate value at the vertex cursor
si: සිරස් කර්සර‍යෙහි y  ඛණ්ඩාංකයේ අගය

en: The y coordinate
si: y ඛණ්ඩාංකය

en: The y coordinate of the mouse pointer
si: මූසික සලකුණේ  Y ඛංඩාන්කය

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
si: තේමාව ස්ථාපය කර ඇත.
    ඔබ දැන් සිට සාදන
    වින්ඩෙි්වේ සිට 
    පමණක් බොහෝ වෙනස්කම් හදුකාගත හැක.

en: There are updates available. Do you want to install them now?
si: යාවත්කාලික ඇත. ඔබට ඒවා ස්ථාපනය කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Things dropped into here will automatically be organized into a column. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored rectangles that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
si: මෙහි හළන දෑ ස්වයංක්‍රීයව තීරයට  සැකසේ.මෙතැනට ඔබේම අයිතම  ඈඳූ විට, ඔබට ආරම්භයේ ඇති වර්ණ ඍජුකෝණාස්‍ර නියැදි ඉවත් කිරීමට සිදු වේ. සහ ඔබට මෙම උපකාර බැලූනයේ පණිවිඩය, ඔබේම පණිවිඩයක් බවට පත් කිරීමට උවමනා වේ!

en: Things dropped into here will automatically be organized into a row. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored eggs that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
si: මෙහි හළන දෑ ස්වයංක්‍රීයව පේළියට  සැකසේ.මෙතැනට ඔබේම අයිතම  ඈඳූ විට, ඔබට ආරම්භයේ ඇති වර්ණ බිජු නියැදි ඉවත් කිරීමට සිදු වේ. සහ ඔබට මෙම උපකාර බැලූනයේ පණිවිඩය, ඔබේම පණිවිඩයක් බවට පත් කිරීමට උවමනා වේ!

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
si: වෙනස තෝරනය මත තෝරා ඇති
     වෙනස් කොටස් දෙක
     එකම *නොවීමට* 
    විධානයට අවශ්‍යය.

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
si: දැනට සහාය වන අනුවාදයට({1}) වඩා 
     මෙම ‍ගොනුවේ අනුවාදය උසස්ය.
    මෙහි සහාය නොවන විශේෂාංග අඩංගු විය හැක.ඒවා නිවැරදිව නොදැක්වීමටද ඉඩ ඇත.
    ඔබට දිගටම යන්න අවශ්‍යද?

en: This is Scamper, a WWW browser for Squeak.  Here are some URL's to start at:
si: මෙම Scamper, Squeak සඳහා වූ WWW බ්‍රවුසරයකි.  ආරම්භ කිරීමට URL's සමහරක් මෙහි වේ:

en: This is a variable defined by you.  Please edit this into your own meaningful documentation.
si: මෙම විචල්‍ය ඔබ විසින් අර්ථ දක්වා ඇත.කරැණාකර එය ඔබේ අර්ථවත් ලිපියකට සංස්කරණය කරන්න .

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
si: මෙය ඇළවූ මෝපයක් හෝ ගෙන්වූ  ව්‍යාපෘතියක් නොවේ.

en: This is the name of current project.
    You can edit it as well.
si: මෙ‍ය වර්තමාන ව්‍යාපෘතිය සදහා නමකි.
    ඔබට මෙය වෙනස් කිරීමට හැක.

en: This is the name of the player to which this script belongs; if you click here, you will get a menu of interesting options pertaining to this player and script
si: මෙය පිටපත අයිතිවන ධාවකයේ නම වේ;එබ යහි ක්ලික් කළහොත්,ධාවකයේ සහ පිටපතට අයිති විකල්ප සහිත මෙනු ඔබට ලැබේ

en: This is the name of the script to which this entry pertains.
si: මෙම ඇතුලත් කිරිම්වලට අදාල පිටප‍තේ නම මෙය වේ.

en: This is the only project in this thread
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය තුල එකම පොට

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
si: මෙම භාෂාව සදහා අමතර අකුරු අවශ්‍යය.
    ඔබට එම අකුරු ස්ථාපනය කිරීමට අවශ්‍යද?

en: This object is *already* showing its baseGraphic
si: මෙම වස්තුව දැනටමත් එහි පාදක චිත්‍රණය පෙන්වයි

en: This object will always show whatever is on the text clipboard
si: ඇමිණූම් පුවරූව

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය මෙහි නොමැත. මම සම්පූර්ණ අනුවාදයක් ප්‍රවේශනය කිරීමට උත්සහ කරන්නම්.

en: This project thinks it has never been on a server
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය  සිතනවා එය කිසිදිනක සර්වරය මක නොසිටි බ‍ව

en: This script belongs to some object.  Show me where that object is on the screen
si: මෙම පිටපත් සමහර වස්තුන්ට අදාලවේ.තිරයේ මත එම වස්තු කොතනද යන වග පෙන්වන්න

en: This space is empty
si: මෙම ඉඩ හිස් ඉඩකි

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
si: tile-scripting පද්ධතියේදී යොදා ගත හැකි නම් කරන ලද නාද ලැයිස්තුවක් වූ  "නාද එකතුව " නැරඹීමට සහ කළමනාකරණයට මෙම මෙවලම ඔබට ඉඩ දේ. 
    
     නාදයක් තේරීමට  ලැයිස්තුවේ වූ නම මත ක්ලික් ජ  මෙවලමේ ඉහළ ඇති බොත්තම් ඔබ තේරූ නාදයට යෙදවේ. 
    
    වයන්න ජ වාදනය ඇරඹීමට මෙය ඔබන්න.
    
    නවත්වන්න බොත්තම--තේරූ නාදය වැයෙමින් ඇත්නම් මෙය එබීම එය නවතනු ඇත. 
    
    Tile බොත්තම--තේරූ නාදය නිරූපණය කරන උපදේශාවලි කොටුවක් ලබා ගැනීමට මේ මත ක්ලික් කරන්න. 
    
    Rename බොත්තම--තේරූ නාදය යළි නාමකරණයට ඔබට අවස්ථාව ලබා දේ. 
    
    මකන්න බොත්තම--තේරූ නාදය නාද එකතුවෙන් මකා දැමීමට ඔබට අවස්ථාව ලබා දේ.මුලින් මෙම නාදයට යොමුව තිබූ  tile සියල්ල ඒ වෙනුවට  "croak"  වෙත යොමු වනු ඇත. 
    
    ප්‍රවේශනය කරන්න බොත්තම--ගොනුවකින් නාදයක්  නාද එකතුවට ප්‍රවේශනයට ඔබට අවස්ථාව ලබා දේ. 
    
    එමෙන්ම නාද සටහුවක් භාවිතයෙන් සහ etoys තුළට බාහිර නාද ගොනුවක් (උදා: .wav හෝ .aif දිගුව සහිත ගොනුවක්)  ඇදීමෙන්ද ඔබට නාද එකතුවට නාද එක් කළ හැකිය. 
    
    සටහන: පද්ධතියට සබැඳ සෑදූ "විශ්වීය" නාද මැකීමට හෝ යළි නම් කිරීමට නොහැකිය. 
    
    මීට අමතරව "තරංග සකසුව" මෙවලමක් ඇරීමේ නියෝගයක්ද මෙවලමේ halo මෙනුව තුළ හමු වනු ඇත.

en: This will actually pick up the object this Viewer is looking at, and hand it to you.  Click the (left) button to drop it
si: එය මෙම දකින්නා සොයන වස්තුව අරගෙන ඔබට දේවි(බොත්තම(වම්) ක්ලික් කරන්න එවිට එය අතහරිවි)

en: ThreadNavigator
si: පොට සංචාලකය

en: Ticks (now: {1}/sec)
si: තොරන්න(දැන්:{1}/තත්පර)

en: Times
si: වරක්

en: TimesRepeat panes for running a section of code repeatedly.
si: කේත කොටසක් නැවත  නැවත ධාවනය සඳහා ඇති TimesRepeat තලය.

en: Title
si: මාතෘකාව

en: To resize the script, uncheck the box below
si: පිටපතෙහි ප්‍රමාණය සැකසිමට,පහත පෙට්ටිය නොතොරන්න

en: To start,
    click here
    to create
    a new
    painting.
si: ආරම්භයට,
    මෙතන ඔබන්න
    නිපදවීමට
    නව
    පින්තාරුව.

en: Too few samples after the cursor to take an FFT.
si: FFT ගැනීමට සැරියට පිටුපසින් ඇත්තේ නියැදි ඉතා ස්වලපයකි.

en: Translation for the selected phrase in the upper list.
si: ඉහළ ලැයිස්තූ‍වේ ඇති තෝරාගත් වැකි සදහා පරිවර්තනය.

en: Triangle
si: ත්‍රිකෝණය

en: Trim
si: කපාහැරීම

en: Try to find a server\Cancel
si: සර්වරයක් සෙවීමට උත්සහ ගන්න \ නවතන්න

en: Turn auto-extent on or off
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමාණානය සජීවී හේ අජීවී කරන්න

en: Turn grid off
si: ජාලකය ක්‍රියා විරහිත කරන්න

en: Turn grid on
si: ජාලකය ක්‍රියා කරවන්න

en: Turtle
si: ඉබ්බා

en: Type
si: වර්ගය

en: Type here and all entries that match will be shown.
si: මෙහි සටහන්කරන්න සහ සියඵ ඇතුලත්කිරිම්වලට අදාල ගැලපිම් පෙන්‍වනු ඇත.

en: Type some letters into the pane at right, and then press this Search button (or hit RETURN) and all tiles that match what you typed will appear in the list below.
si: තලයේ දකුණු පැත්තේ අකුරු සටහන් කරන්න,පසු‍ව සෙවුම් බොත්තම ඔබන්න ගැලපිම් සියල්ල පහත ලැයිස්තුවේ පෙන්වයි.

en: Type the maximum value for the X axis
si: X - අන්ෂය සදහා උපරිම අගය ටයිප් කරන්න

en: Type the maximum value for the Y axis
si: Y - අන්ෂය සදහා උපරිම අගය ටයිප් කරන්න

en: Type the name you insist upon
si: මතුපිට නම සටහන් කිරිම බලකරනවා

en: UML Package
si: UML පැකේජය

en: UNDO
si: පෙර අවස්ථාවට

en: Um, no, let me reconsider
si: ම්...නෑ...මට යලි සලකාබලන්න ඉඩදෙන්න

en: Underlined
si: යටි ඉරි ඇඳි

en: Undo or redo the last undoable action
si: අසන්නම නැවතකිරි‍මේ ක්‍රියා නැවත කිරි‍ම හා නොකිරි‍ම

en: Undo the last change
si: අවසන් වෙනස  පෙර කිරීම

en: Unhide all hidden objects.
si: සියථ සැගවූ වස්තූන් එලිදක්වන්න.

en: Unnamed
si: නාමකරණය නොකළ

en: Untitled
si: ශීර්ෂ පාඨ නොමැති

en: Untitled Window
si: මාතෘකාවක් රහිත කවුථව

en: Unzip a stream
si: දහරක් දිගහැරීම

en: Upload for {1} did not succeed ({2}).
si: {1}සඳහා උඩුගත කිරීම සාර්ථක නොවුණි({2}).

en: Use the full screen
si: පුන් තිරයම භාවිතා කරන්න

en: Use the journal to delete entries
si: පිවිසුම් විනාශ කිරීමඑ ජ'නලය භාවිතා කරන්න

en: Use the normal Squeak display, without applying any special scaling.
si: විශේෂ පරිමාණ යොදා නොගෙන සාමාන්‍ය ස්ක්වීක සංදර්ශකය භාවිනාකරන්න.

en: Use the standard system font defaults
si: සමිමත පෙරනිමි පද්ධති අකුරු භාවිතාකරන්න

en: Use this to grab a rectangular patch from the screen
si: තිරයෙන් හතරැස් පරිමාවක් ඩැහැගැනීමට මෙය පාවිච්චි කරන්න

en: User custom events:
si: පරිහරණයකරන්නාගේ පුරැදු අවස්ථා:

en: Value:
si: අගය:

en: Versions
si: අනුවාද

en: Vertical resizing
si: සිරස්ව ප්‍රතිප්‍රමාණගත කිරීම

en: Video Device Configuration
si: දෘශ්‍ය උපාංගය හැඩගැස්වීම

en: Video brightness
si: දර්ශක දීප්තිය

en: Video contrast
si: දර්ශක ප්‍රාභ්දනය

en: Video resolution
si: දර්ශක විාභ්දනය

en: View web page as source
    Cancel
si: වෙබ් පිටුව මූලාකාරව දැක්වීම 
     අවලංගු කරන්න

en: Volume slider
si: ශබ්ද ස්ලයිඩරය

en: Vorbis (for music)
si: Vorbis  (සංගීතය සඳහා)

en: WARNING
si: අවවාදයයි

en: WaveEditor
si: තරංග සකසනය

en: Welcome
si: ආයුබෝවන්

en: What should we call this new background?
si: මේ අථත් පසුබිමට කුමන නමකින් ඇමතිය යුතුද?

en: What to show
si: පෙන්වීමට ඇති දේ

en: When checked, bounds are automatically adjusted to fit the contents.
si: සලකුණු කල විට,අන්තර්ගතයට ගැලපෙන පරිදි මායිම් ස්වයංක්‍රීයව සැකසේ.

en: When checked, contents will automatically be translated upon a locale change
si: සළකුණු කළවිට, වෙනසක් සිදුකළ විට එම ස්ථානයෙහිම ස්වයංක්‍රීයව එය පරිවර්තනය වේ

en: When checked, text is automatically wrapped to fit horizontally within the boundaries specifed.
si: සළකුණු කළවිට, නිරූපිත මායිම් තුළ තිරස්ව ඊට සරිලන සේ ස්වයංක්‍රීයව පෙළ සකසා ගැනේ.

en: When red, it means you are currently recording
si: රතු පැහැ වී ඇති විට,එයින් අදහස් වන්නේ ඔබ දැන් තැටිගත කරන බව‍යි

en: When should this script run?
si: මෙම පිටපත ක්‍රියාත්මක වන විට?

en: When the script should fire
si: පිටපත දැවෙන විට

en: Where in the world menu is...
si: ලෝක මෙනුව කොහේද...

en: Whether I am drawn as a smooth curve
si: මා සුමට වක්‍රයක් ලෙස අඳිනු ලැබද බව

en: Whether I am limited to horizontal and vertical segments
si: මා තිරස් හා සිරස් ඛණ්ඩ වලට සීමා වී ඇතිද බව

en: Whether page controls are showing in the book
si: පොතේ පිටු පාලන ක්‍රම පෙන්වනවාද යන වග

en: Whether page controls are shown at the top of the book
si: පිටුවෙහි පාලන ක්‍රම පොතෙහි උඩ කොටසෙහි පෙන්වනවාද යන වග

en: Whether page controls are shown in short form
si: පිටුවේ පාලන මාර්ග කෙටි ආකාරයකින් පෙන්වනවාද යන බව

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
si: ව්‍යපෘතිය තුළ මේ අවස්ථාවේ ෆ්ලැප පෙන්ව්ය යුතුද නැද්ද.

en: Whether the handles are showing
si: හසුරුවන පෙන්වන්නේද යන බව

en: Whether the line is curved
si: රේඛාව වක්‍රාකාරද යන බව

en: Whether the line is opened
si: රේඛාව විවෘතද යන බව

en: Whether the morph is in auto-extent mode
si: මෝපය ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමාණාන විධියේ තිබේද

en: Whether the movie/sound is being played
si: සළරූව/හඩ ධාවනය කර තිබේ

en: Whether the movie/sound will play in an endless loop
si: සළරූව/හඩ නොනවතින ලූපයක ධාවනය කරාවි

en: Whether there are any pen trails on the playfield
si: කෙසේදයත්, ක්‍රියා ප්‍රදේශය මත ඇති ඕනෑම පෑන් සලකුණු

en: Which card number?
si: කුමන කාඩ්පත් අංකයද?

en: Which direction the object is facing.  0 is straight up
si: වස්තුව යොමු වී ඇත්තේ කුමන දිශාවටද බව.0 නම් ඉහල දිශාවටය

en: World
si: ලෝකය

en: WorldStethoscope
si: ජගත් වෙද නළෟව

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
si: වෙනස් කොටසේ ඇති වෙනස් කම් සියල්ල මෙම ප්‍රකාශන මෙහෙයුමේ 
     	 කොටසක් ලෙස අන්තර්ගත කිරීමට ඔබ කැමතිද?

en: Wrap direction
si: එතුම් දිශාව

en: Wrong CRC-32 (expected {1} got {2}) (proceed to ignore)
si: වැරදිය CRC-32 (බලාපොරොත්තුවූවේ {1} ලැබුනේ {2}) (නොසැලකීමට ඉදිරියට යන්න)

en: XOR Gate
si: XOR ද්වාරය

en: YUV420P - YUV 4:2:0 Planar
si: YUV420P - YUV 4:2:0  සිතිවිලි මටිටම

en: YUV422 - YUV422 capture
si:  YUV422 - YUV422 උපුටාගෑන්ම

en: Yes
si: ඔව්

en: You can not delete this sound
si: ඔබට මෙම නාදය මකා දැමීම‍ට නොහැකිය

en: You can not rename this sound
si: ඔබට මෙ‍ම නාදයෙහි නම වෙනස් කිරීමට නොහැකිය

en: You seem to be painting a sketch.
    Do you continue and publish the project with the paint tool?
si: ඔබ චිත්‍රයක කටු සටහනක් අදන බව පෙනියයි.
    ඔබ ව්‍යාපෘතිය ඉදිරියට කරගෙනයෑම සහ ව්‍යාපෘතිය  චිත්‍ර මෙවලම සමගප්‍රසිද්ධ කරනවද?

en: Your Name
si: ඔබේ නම

en: Your Title Goes Here
si: ඔබේ ශීර්ෂ පාඨය මෙහෙ යනවා

en: Your message to:
si: ඹබේ පණිවුඩය ලබන්නා :

en: Zip Tool
si: හැකිලීමේ මෙවලම

en: [pause]
si: [විරාමය]

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
si: \කරූණාකර නවත්වන්න ,මෙම ව්‍යාපෘතිය යළිනාමික කරන්න ,සහ එතන මොනවාදෑයි බලන්න.

en: \Project's own world is not in the segment.
si: \කොටස තුළ ව්‍යාපෘතියේ ලෝකය නැත.

en: \Project:
si: \ව්‍යාපෘතිය:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
si: ‍\මෙම ව්‍යාපෘතිය කෙදිනකවත් සුරක්ෂිත කර කොමෑන

en: \There are newer version(s) in the local directory
si: \පෙදෙසි මෙහෙයු තුළ නව අනුවාදය(ක්) ඇත

en: \There are newer version(s) on the server
si: \සර්වරය තුළ නව අනුවාදය(ක්) ඇත

en: a menu of palette-related controls
si: සායම් ලෑල්ලට අදාල පාලන මෙනුව

en: a sound of duration
si: කාල පරාසය තුළ නාදයක්

en: a stream
si: දහරක්

en: a tool for discarding objects
si: බැහැර කරන වස්තූන් සදහා මෙවලම

en: a variable defined by this object
si: මෙම වස්තුවට අර්ථ දක්වනලද විචල්‍ය

en: a window full of useful expressions.
si: ප්‍රයේඡනවත් වෑකි පිරුණු කවුළුවක්.

en: abandon costume history
si: ඉතිහාසය අත්හරීම

en: abandon this execution by closing this window
si: මෙම වින්ඩෝව වෑසීමෙන් ක්‍රියාත්මකය නවත්වන්න

en: about this system...
si: මේ පද්ඹතිය ගැන...

en: accept
si: බාරගන්න

en: accept (s)
si:  (s) අනුමෑතිය

en: act when
si: හැසිරෙන විට

en: add
si:  එකතුකරන්න

en: add a card of background...
si: පසුබිමේ කාඩ්පතක් එකතු කරන්න...

en: add a card of this background
si: මෙම පසුබිමේ කාඩ්පතක් එකතු කරන්න

en: add a label at my middle
si: මගේ මැදට ලේබලයක් ඈඳන්න

en: add a new breed of turtle
si: නව ඉබ්බන් වර්ගයක් ඈඳන්න

en: add a new page just like this one to0 the book.
si: මෙහි දැක්වෙන ආකාරයේ අළුත් පිටුවක් පොතට එකතු කරන්න.

en: add a new script
si: අලුත් පි‍ටපතක් ඇතුල් කරන්න

en: add a new variable
si: අලුත් විචල්‍යයක් ඇතුල් කරන්න

en: add a vertex at beginning
si: ආරම්භයට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: add a vertex at end
si: කෙළවරට ශීර්ෂයක් ඈඳන්න

en: add arbitrary shape...
si: අහඹු හැඩයක් ඈඳන්න...

en: add bar label
si: තීරු ලේබලය ඈඳන්න

en: add button
si: බොත්තම ඈඳන්න

en: add channel
si: නාලිකාවක් එක් කරන්න

en: add item...
si: අයිතම එකතු කරන්න...

en: add journal file
si: ජර්නල් ගොනුව ඇතූලු කරන්න

en: add keyboard
si: යතුරු පුවරුව එක් කරන්න

en: add label
si: ලේබලයක් ඈඳන්න

en: add movie clip player
si: චිත්‍රපට ධාවකය එක්කරන්න

en: add navigator flap
si: යාන්ත්‍රික පලුව එකතු කරන්න

en: add or remove items
si: අයිතම එකතූ කරන්න

en: add palette menu
si: සායම් ලෑල්ලෙහි මෙනුව ඵකතු කරන්න

en: add parameter
si: පරාමිතිය එකතුකරන්න

en: add pre-made shape...
si: පූර්ව නිර්මිත හැඩයක් ඈඳන්න...

en: add project target
si: ව්‍යාපෘති ඉලක්ක එක් කරන්න

en: add search pane
si: සොයන තලය එක්කරන්න

en: add server...
si: ස්වරය එක්කරන්න...

en: add sound track
si: ශබ්ද පථය එකතූ කරන්න

en: add soundtrack
si: ශබ්ද පථය එකතූ කරන්න

en: add sugar navigator flap
si:  සීනි යාන්ත්‍රික පලුව එකතු කරන්න

en: add supplies flap
si:  සැපයුම් පලුව එකතු කරන්න

en: add text
si: පෙළ ඈඳන්න

en: add text block
si: පෙළ ඒකකයක් ඈඳන්න

en: add title...
si: මතෘකව එකතුකරන්න...

en: add to bookmark
si: පිටු සළකුණක් යොදන්න

en: add to turtle display list
si: ඉබ්බන් දැක්වෙන ලැයිස්තුවට ඈඳන්න

en: add turtle to display list
si: දැක්වුම් ලැයිස්තුවට ඉබ්බා ඈඳන්න

en: add voice controls
si: ශබ්ධ පාලක ඇතූලු කරන්න

en: adjust scale...
si: පරිමාණය සකසන්න...

en: adjust translucency
si: පාරභාසකතාව සකස්කිරීම

en: advanced
si: දියුණු

en: advanced...
si: දියුණු කරන ලද...

en: align bottom edges
si: පහළ දාර පෙලට ගන්න

en: align centers horizontally
si: මධ්‍ය ලක්ෂ තිරස්ව පෙලට ගෙනෙන්න

en: align centers vertically
si: මධ්‍ය ලක්ෂ සිරස්ව පෙලට ගෙනෙන්න

en: align left edges
si: වම් කෙළවරවල් පෙලට ගෙනෙන්න

en: align right edges
si: වම් කෙළවරවල් පෙලට ගෙනෙන්න

en: align top edges
si: ඉහළ කෙළවරවල් පෙලට ගෙනෙන්න

en: all (default)
si: සියල්ල (පෙරනිමි)

en: all but first
si: සියල්ල නමුත් පළමු

en: all instances
si: සියළු උදාහරණ

en: all pens down
si: සියථ පෑන් පහත දමන්න

en: all pens show arrowheads
si: සියථ පෑන් වල ඊ-හිස් පෙන්වන්න

en: all pens show arrows
si: සියථ පෑන් වල ඊ  පෙන්වන්න

en: all pens show dots
si: සියථ පෑන් තිත් පෙන්වන්න

en: all pens show lines
si: සියථ පෑන් රේඛා පෙන්වන්න

en: all pens up
si: සියථ පෑන් උඩට ගන්න

en: all possible file operations
si: සැම ආකාරයේ ගොනු  මෙහෙයුම්

en: allowing chord
si: ස්වර සංඝාතයට ඉඩ සැලසේ

en: allows you to back up to any earlier version of the event tape.
si: සිදුවීම් මාලාවේ පෙර අනුවාද ඔබ ලබාගන්න.

en: allows you to supply a precise scale-factor manually.
si: නිශ්චිත දර්ශක-හේතු ඇතුලත් අත්පොත ඔබට සපයා ඇත.

en: alphabetic
si: හෝඩියට අනුව

en: alternateBackground
si: තෝරාගත හැකි පසුබිම්

en: amount
si: ප්‍රමාණය

en: angle
si: කෝණය

en: angle to
si: දරන කෝණය

en: annotation setup...
si: විස්තර සහිත හැඩලය...

en: append contents of file...
si: ගොනුවෙහි අන්තර්ගතය ඈඳන්න...

en: arrow sizes
si: ඊතලවල ප්‍රමාණය

en: arrowheads
si: ඊ හිස්

en: arrows
si: ඊතල

en: as object
si: වස්තූවක් ලෙස

en: attach to...
si: අමුණන්න...

en: attempt repairs
si: අලුත්වැඩියාවය උත්සාහය

en: authoring tools...
si: ලිවීමට ගන්නා මෙවලම්...

en: auto dismiss
si: ඉබේ අස්කරනවා

en: auto extent
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රමාණානය

en: auto fit
si: ස්වයං ගැලපිම

en: auto start
si: ඉබේ පටන් ගන්නවා

en: auto-center
si: ස්වයං කේන්ද්‍රය

en: auto-line-layout
si: ස්වයං - පේළි - සැලැස්ම

en: auto-phrase-expansion
si: ස්වයං - වැකිය - විශාල කිරීම

en: automatic flap layout
si: ස්වයංක්‍රීය ෆ්ලැප පිරිසැලසුම

en: automatic viewing
si: ස්වයංක්‍රීය දසුන

en: back
    forward
    new URL
    history
    view source
    inspect parse tree
    go to start page
    edit start page
    bookmark
si: ආපසු
    ඉදිරියට
    නව 
    ඉතිහාසය
    මූලාශ්‍රය දැක්ම
    ව්‍යාකරණ පරීක්ෂා කිරීම
    ආරම්භක පිටුවට යන්න
    පිටු සළකුණ

en: background color
si: පසුබිම් වර්ණය

en: background color for all pages...
si: සියලු පිටු සදහා පසුබිම් වර්ණය...

en: backlog:
si: අතපසුවූ වැඩ

en: balloon-help font...
si: බැලුන උපකාරක අකුර...

en: base graphic
si: පාදක චිත්‍රණ

en: basic
si: මූලික

en: batch pen trails
si: පෑන් සලකුණු සමූහය

en: be defaults for new cards
si: අථත් කාඩ්පත සදහා පෙරනිම්

en: be orthogonal
si: ප්‍රලම්භ වන්න

en: become composite
si: සංයුක්ත බවට පත් වෙනවා

en: become the Standard palette
si: ප්‍රමිති සායම් ලෑල්ලට පැමිණිම

en: behave like a holder
si: දරැණුවක් ලෙස හැසිරෙනවා

en: black and white
si: කළු සුදු

en: blank file: url not exist
si: හිස් ගොනුවකි: url නොපවතී

en: blue component from
si: වෙතින් නිල් සංරචකය

en: blue component in
si: ඇතුලත ඇති නිල් සංරචකය

en: blue component into
si: තුලට නිල් සංරචකය

en: book navigation
si: පොත සංචාලනය

en: book...
si: පොත...

en: bookish items...
si: අකාර්යක්ෂම ආයිත්තම්...

en: bottom edge mode
si: පහල දාර ප්‍රකාරය

en: bottom right
si: දකුණු පස පහළ

en: bottom to top
si: පහල සිට ඉහලට

en: bouncing
si: දඟසහිත

en: bring up a debugger
si: වැරදි සොයන්නෙක් කැඳවන්න

en: browse class
si: පන්තිය විමසන්න

en: browse it (b)
si: එය (b) පිරික්සන්න

en: browse themes
si: තේමාවක් පිරික්සන්න

en: browser (b)
si: බ්‍රවසරය(b)

en: button
si: බොත්තම

en: button down
si: බොත්තම ඔබන්න

en: button down?
si: බොත්තම එබී ඇත්ද?

en: button font...
si: බොත්තමේ අකුරු වර්ගය...

en: button to fire this script
si: මෙම පිටපත දැවිමට ඇති බොත්තම

en: button up
si: බොත්තම අතහරින්න

en: button up?
si: බොත්තම එබී නැතිද?

en: button1
si: පලමු ‍බොත්තම

en: button2
si: දෙවන ‍බොත්තම

en: calibration
si: ක්‍රමාංකනය

en: call this my base graphic
si: මෙය මාගේ පාදක චිත්‍රණය ලෙස නම් කරන්න

en: camera
si: කෑමරාව

en: can be found in the following categories
si: පහත දැක්වෙන වර්ග සොයාගත හැක

en: can't find file on server for {1}
si: {1} සදහා සර්වරය මත ගොනු සෙවිය නොහැක

en: can't undo
si: පෙර අවස්ථාවට ගත නොහැක

en: cancel (l)
si: (l) අවලංගුකරන්න

en: cancel - do not delete anything
si: අවලංගු කරන්න - කිසිදෙයක් මකන්න එපා

en: card number
si: කාඩ්පත‍් අංකය

en: categories
si: වර්ගකරනවා

en: category
si:  වර්ගය

en: caution - old playback; button lacks vital data.
si: අවධානය-පරණ යළි ධාවකය;ඉතාවැදගත් දත්ත හිඟ බොත්තම.

en: cell inset
si: කොටු තුළුපත

en: center
si: මැද

en: change action selector
si: ක්‍රියා වාරකය වෙනස් කරන්න

en: change arguments
si: විස්තාරක වෙනස් කරන්න

en: change bar label text
si: තීරු ලේබලයේ පෙළ වෙනස් කරන්න

en: change caption
si: සිරස්තලය වෙනස් කරන්න

en: change color...
si: වර්ණය වෙනස් කරන්න...

en: change first color
si: පලමු පැහැය වෙනස් කරන්න

en: change label
si: ලේබලය වෙනස් කරන්න

en: change label wording...
si: ලේබලයේ වචන යෙදන අන්දම වෙනස්කරන්න...

en: change label...
si: ලෙබලය වෙනස්කරන්න...

en: change margins
si: මායිම් ඉඩ වෙනස් කරන්න

en: change name...
si: නම වෙනස් කරන්න...

en: change orientation
si: දිශානතිය වෙනස් කරන්න

en: change origin
si: ප්‍රභවය වෙනස් කරන්න

en: change scale...
si: පරිමානය වෙනස් කරන්න...

en: change second color
si: දෙවැනි පැහැය වෙනස් කරන්න

en: change target
si: ඉලක්කය වෙනස් කරන්න

en: change the color or pattern of the desktop background that lies behind everything else on the screen.
si: වැඩතලයේ සෑම දේකටම පිටුපසින් වැඩතලයේ පසුබිමේ වර්ණය හෝ රටාව වෙනස් කරන්න.

en: change theme...
si: තේමාව වෙනස් කරන්න...

en: change title...
si: නම වෙනස් කරන්න...

en: change value type
si: අගයේ වර්ගය මාරු කරන්න

en: change when to act
si: ක්‍රියාත්මක වන අවස්ථාව වෙනස් කරන්න

en: character at cursor
si: කර්සරය අසල අනුලකුණ

en: characters
si: අනුලකුණු

en: checkbox
si: සලකුණු කොටුව

en: choose compression...
si: සම්පින්ඩනය තෝරාගැනීම...

en: choose denominator...
si: පොදු සාධකයක් තෝරාගන්න...

en: choose font...
si: ෆොන්ටය තෝරන්න...

en: choose graphic...
si: චිත්‍රණ වසන්න...

en: choose language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: choose limit class...
si: සිමිත පන්ති තෝරන්න...

en: choose loop start
si: පුඩුවේ ආරම්භය තෝරන්න

en: choose new colors for tabs
si: ටැබය සදහා නව වර්ණ තෝරන්න

en: choose new graphic...
si: නව චිත්‍රණයක් තෝරන්න...

en: choose the color you want to replace
si: ආදේශ කල යුතු වර්ණය තෝරන්න

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
si: උපකාරක බැලූනයේ ප්‍රදර්හනය‍ සඳහා  යොදාගත හැකි අකුර තෝරන්න.

en: choose the language in which tiles should be displayed.
si: තලය‍ පෙන්වියයුතු භාෂාව තෝරන්න.

en: choose type...
si: වර්ගය තෝරන්න...

en: choose vocabulary...
si: වචනමාලළව තෝරන්න...

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
si: තැටිගතය කේතනය කිරීම සඳහා කුමන දත්ත සම්පිණ්ඩන ක්‍රමය යොදාගත යුතු දැයි තෝරන්න.

en: chord
si: ස්වර සංඝාතය

en: class names containing it
si: එහි අඩංගු පන්ති නම්

en: classic tiles
si: පැරණි තල

en: clear
si: පිරිසිදු කරන්න

en: clear new-page prototype
si: අළුත් පිටු මූලාකෘතිය හිස්කරන්න

en: clear new-page template
si: අළුත් පිටුවෙහි ආකෘතිය හිස් කරන්න

en: clear pen trails
si: පෑන් සලකුණු ඉවත් කරන්න

en: clear target
si: පැහැදිලි ඉලක්කය

en: click
si: ඔබන්න

en: click here to add
    another category pane
si: තවත් වරගයක් එකතු කිරීමට මෙතන 'ක්ලික්' නරන්න

en: click here to add a variable
    to this object.
si: මෙම වස්තුවට විචල්‍යයන් එනතු නිරීමට මෙතන 'ක්ලික්' නරන්න.

en: click here to choose a new type for this parameter
si: මෙතන ක්ලික්කර පරාමිතිය සදහා අලුත් වර්ගයක් තෝරන්න

en: click here to get a palette of useful tiles to use in your script.
si: පිටපතට උදව්වන සායම්ලෑල්ල සහිත තලය ගැනිමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: click here to obtain a tile that refers to this player.
si: මෙම ධාවකයට අදාල තලය ලබාගැන්මට මෙහි ක්ලික් කරන්න.

en: click here to obtain this object's Viewer
si: මෙම මෙම වස්තුවේ දසුන ලබාගැන්මට මෙහි ක්ලික් කරන්න

en: close
si: අවසන් කිරීම

en: close MIDI port
si:  MIDI තොට වසන්න

en: close drag and drop
si: ඇද දැමීම වසා දමන්න

en: close this window
si: මේ කවුථව වසන්න

en: close top window (w)
si: මුදුන් කවුළුව වසන්න(w)

en: close window
si: කවුථව වසන්න

en: closed
si: වසා ඇත

en: code font...
si: අකුරු වර්ගයේ කේතනය...

en: code pane menu...
si: කේත කවුළු මෙනුව...

en: collapse all windows
si: සියළුම කවුළු කඩා වැටීම

en: collapse this window
si: මේ කවුථව හකුලන්න

en: collapse/expand window
si: කවුථව හකුලන්න / විදහන්න

en: collections
si: එකතුව

en: color
si: වර්ණය

en: color & border
si: වර්ණය සහ දාරය

en: color change
si: වරණ වෙනස් කිරීම

en: color...
si: පාට...

en: command
si: විධානය

en: command-key help
si: විධාන-යතුරු උදව්ව

en: cone position
si: කේතු පිහිටුම

en: configure video device
si: දර්ශක උපකරණය හෑඩගෑස්වන්න

en: connect remote user
si: ඈත සිටින භාවිතා කරන්නා  සම්බන්ධකරන්න

en: connect to nothing
si: කිසිවකට සම්බන්ධ නොවන්න

en: connector
si: සම්බන්ධකය

en: connector end
si: සම්බන්ධක කෙළවර

en: continue execution
si: න්‍රියානාරීත්වය ඉදිරිය‍ට

en: continue playing
si: ඉතිරිය ධාවනය කරන්න

en: contract time
si: ‍කොන්ත්‍රාත්තු කාලය

en: contract to original size
si: මූලික ප්‍රමාණයට සංනෝචණය කරන්න

en: contrast
si: ප්‍රාභ්දනය

en: convert to canonical coordinates (broken)
si: ආගමික පිහිටීමට හරවන්න(ඛණ්ඩ)

en: copy (c)
si: (c) පිටපත්කිරීම

en: copy list to clipboard
si: ඇමනුම් පුවරුවට ලැයිස්තුව පිටපත් කරන්න

en: copy name
si: නම පිටපත් කරන්න

en: copy object's name to clipboard
si: ඇමුනුම් පුවරැවට වස්තුවේ නම පිටපත් කරන්න

en: copy page url to clipboard
si: පිටුවෙහි URL එක පිටපතකට පිටපත් කරන්න

en: copy selection to clipboard
si: තෝරගත් දේ ඇමනුම් පුවරුවට පිටපත් කරන්න

en: could not save file
si: ගොනුව සුරක්ෂිත කිරීමට නොහැකි විය

en: count
si: ගණනය

en: create JPEG movie from MPEG
si: MPEGයෙන් JPEG සළරූව හදන්න

en: create JPEG movie from SqueakMovie
si: හීන් හඩැති සළරූවෙන් JPEG සළරූව හදන්න

en: create JPEG movie from folder of frames
si: රාමු ෆෝල්ඩරයෙන් JPEG සළරූව හදන්න

en: create a new thread
si: අලුත් පොටක් සකසන්න

en: create an icon representing this page
si: මෙම පොත නියෝජනය කරන නිරූපකයක් අළුතින් හදන්න

en: create new mvc project
si: නව mvc  ව්‍යාපෘතිය සතසන්න

en: create thread of all projects
si: සියලු ව්‍යාපෘති සදහා පොට සකසන්න

en: croak
si: රළු හඩ

en: current version information.
si: පවතින අනුවාදයෙ තොරතතුරු.

en: cursor
si: කර්සරය

en: curve
si: වක්‍රය

en: customize arrows
si: ඊතල අභිමතකරණය කරන්න

en: cut
si: කපන්න

en: cut (x)
si:  (x) කපන්න

en: cut off level
si: කපා හළ මට්ටම

en: debug it
si: එය ‍නිදොසන්න

en: debug...
si: නදොසන්න...

en: debugging -- change the definition of this menu.
si: නිදොස් කිරිම- මේ මෙනුවේ අර්ථය වෙනස් කරන්න.

en: debugging -- open an Inspector on this event roll
si: නිදොස් කරන්න--මෙම සිදුවීම් පෙරළීම මත පරීක්ෂකයා විවෘත කරන්න

en: debugging -- update the red roll cursor
si: නිදොස් කරන්න--රත් පැහැයට පෙරළෙන කර්සරය සංස්කරණය කරන්න

en: debugging -- update the scrollbar
si: නිදොස් කිරිම- අනුචලන භාරයේ අළුත් කිරිම්

en: decimal places...
si: දශම ස්ථාන...

en: default text font...
si: අකුරු වර්ගයේ පෙරනිමිය...

en: define application view
si:  දැක්මේ පෙනුම පැහැදිලි කරන්න

en: define factory view
si: කරුණුවල පෙනුම පැහැදිලි කරන්න

en: definition for...
si: අර්ථ  දැක්වීම සදහා...

en: definition of word
si: පදයක අර්ථ දැක්වීම

en: delete all cards *except* this one
si: මෙය 'හැර' අනෙක් සියථ කාඩ්පත් මකා දමන්න

en: delete background painting
si: පසුබිම් චිත්‍රකය මකන්න

en: delete both of the above
si: ඉහත ද්විත්වය මකා දමන්න

en: delete card
si: කාඩ්පත‍ මකන්න

en: delete directory...
si: මෙහෙයුව විනාශකරන්න...

en: delete line
si: පේළිය මකන්න

en: delete non-windows
si: කවුළු නොවන්නන් මකා දමන්න

en: delete old versions
si: පැරණි අනුවාද මකා දමන්න

en: delete shape...
si: හැඩය මකන්න...

en: delete text
si: පෙළ මකන්න

en: delete text block
si: පෙළ ඒකකය මකන්න

en: delete the graphic that forms the background for this me.
si: මා සදහා ඇති පසුබිම් චිත්‍රකය මකන්න.

en: delete this card
si: මේ කාඩ්පත මකන්න

en: delete this page
si: මෙම පිටුව මකන්න

en: delete this turtle
si: මෙම ඉබ්බා මකන්න

en: delete unchanged windows
si: වෙනස් නොවූ නවුළු මනා දමන්න

en: descending
si: අවරෝහණය

en: deselect all
si: තේරූ සියල්ල අතාරින්න

en: desktop color
si: වැඩතලයේ වර්ණ

en: desktop color...
si: පසුතලයේ වර්ණය...

en: desktop menu...
si: වැඩතලයේ මෙනුව...

en: destination
si: ගමනාන්තය

en: destination arrow name
si: ගමනාන්ත ඊතලයේ නම

en: destination x
si: x ගමනාන්තය

en: destination y
si: y ගමනාන්තය

en: destroy "
si: විනාශ කරන්න‍‍‍‍"

en: destroy all this object's scripts
si: සියළු වස්තුන්ගේ පිටපත් විනාශකරන්න

en: destroy this object
si:  මෙම වස්තුව විනාශකරන්න

en: destroy this script
si: මෙම පිටපත විනාශකරන්න

en: destroy this thread
si: මෙම පොට විනාශ කරන්න

en: detach submenu
si: උප‍මෙනුව වෙන්කරන්න

en: detached method pane
si: වෙන්වු ක්‍රම තහඩුව

en: detailed watcher
si: විස්තර සහිතව සොයාබලන්නා

en: detect collision and bounce back
si: ගැටීම අනාවරිත කරගෙන ආපසු පනින්න

en: dial number
si: අංකය ඩයල් කරන්න

en: dial number of sound
si: දෙවැනි අංකය ඩයල් කරන්න

en: dial to
si: අංකනය

en: dial to...
si: අංකනය...

en: diffuse
si: විසුරුවන්න

en: diffusion rate
si: විසුරුම් සීඝ්‍රතාව

en: disconnect all remote users
si: සියළුම ඈත සිටින භාවිතා කරන්නන් විසංධි කරන්න

en: disconnect remote user
si:  ඈත සිටින භාවිතා කරන්නා විසංධි කරන්න

en: dismiss color picker
si: වර්ණ තෝරන්නා නිශ්ප්‍රභ කරන්න

en: display
si: සංදර්ශණය කරන්න

en: display attachments
si: ඇමිණුම් දක්වන්න

en: display mode
si: සංදර්ශක මාදිලිය

en: display type
si: දසුන් වර්ගය

en: display type (currently {1})
si: සංදර්ශක වර්ගය(දැනට  {1})

en: distance to
si: ට ඇති දුර

en: distribute horizontally
si: තිරස්ව බෙදා හරින්න

en: distribute vertically
si: සිරස්ව බෙදා හරින්න

en: divide
si:  බෙදන්න

en: divide & truncate
si: බෙදන්න සහ අගින්කපාදමන්න

en: divisible by
si: බෙදිම‍හැකිවිම මගින්

en: division by zero
si: ශුන්‍යයෙන් බෙදීම

en: do again (j)
si: (j) නෑවත කරන්න

en: do it (d)
si: (d) එය කරන්න

en: do not rotate
si: කරකවන්න එපා

en: do not stay up
si: උඩ නවතින්න එපා

en: done.
si: ඉටුකරන ලදී.

en: done.
    **** Please Scroll Down To See Your Results ****
si: ඉටුකරන ලදී.
    ****ඔබේ ප්‍රතිපල දැකගැනීමට කරුණාකර පහලට රෝල් කරන්න****

en: dot
si: තිත

en: dots
si: තිත්

en: dotted
si: තිත් තැබූ

en: downloading {1}...
si: බාගතවේ  {1}...

en: drag & drop
si: ඇදගෙන ගොස් අතහැරීම

en: drag and drop to 
    add a new script
si: ඇදිමෙන් සහ අතහැරිමෙන් 
     අලුත් පිටපතක් එකතු කරන්න

en: drag from here to obtain an assignment phrase.
si: පරික්ෂා කොටස ලබාගැනිමට මෙතනින් මෙම තලය අදින්න.

en: drop produces watcher
si: නිපදවන දේ බලාගන්නා ඉවත් කරන්න

en: duplicate model and view
si: අනුපිටපත් ආකෘතිය හා දසුන

en: duplicate this page
si: මෙම පිටුවේ තව පිටපතක් හදන්න

en: duplicate view only
si: අනුපිටපත් දසුන පම‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ණක්

en: edit Bookmark page
si: පිටු සළකුණු සංස්කරණය

en: edit balloon help
si: බැලුන් උදව් සකසන්න

en: edit balloon help for this script
si: මෙම පිටපතට බැලූන උදව් සකසන්න

en: edit contents...
si: ‍අන්තර්ගතය සැකසීමට...

en: edit label...
si: ලේබලය සකසන්න...

en: edit project info
si:  ව්‍යාපෘති තොරතුරු සැකසිම

en: edit this list
si: මෙම ලෑයිස්නුව සංස්කරණය කරන්න

en: edit this menu
si: මේ මෙනුව සංස්කරණය කරන්න

en: edit this thread
si: මෙම පොට සකසන්න

en: eighth
si: අටවැනි

en: emphasis
si: අවධාරණය කරන්න

en: emphasis...
si: අවධාරණය කරන්න...

en: end clip here
si: පසුර මෙහි අවසන් කරන්න

en: end...
si: නිමා කරන්න...

en: enter this project
si: මේ ව්‍යාපෘතිය ඇතුළු කරන්න

en: equal
si: සමාන

en: erase pixels of color...
si: ..වර්ණය ඇති පික්සලය මකන්න...

en: etoy button font...
si: ඉ-සෙල්ලම් බඩුවේ බොත්තමේ අකුරු වර්ගය...

en: etoy code font...
si: ඉ-සෙල්ලම් බඩුවේ අකුරු වර්ගයේ කේතනය...

en: etoy tile font...
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ  tile අකුරු වර්ගය...

en: etoy title font...
si: E. සෙල්ලම් බඩුවේ තේමාවේ අකුරු වර්ගය...

en: evaluation error
si: ඇගයිමේ වරද

en: evaporation rate
si: වාෂ්පීකරණ සීඝ්‍රතාවය

en: event roll
si: සිදුවීම් පෙරළීම

en: event theatre
si: සිදුවීම් රගහල

en: event timeline
si: සිදුවීමේ කාලසීමාව

en: exit full screen
si: පූර්ණ තිරයෙන් පිටවෙන්න

en: expand
si: විදහන්න

en: expand this window
si: මේ කවුථව විදහන්න

en: expand time
si: කාලය දිර්ඝ කරන්න

en: expand to full screen
si: පුන් තිරයට විදහන්න

en: explain
si: පහදන්න

en: explain designations
si: තනතුර පැහැදිලි කරන්න

en: explain status alternatives
si: තත්ව විකල්ප විස්තර කරන්න

en: explore it (I)
si: එය (I) ගවේශනය කරන්න

en: export selection
si: ‍තේරීම නිර්යාත කරන්න

en: export selection in do-it form
si: ‍"එය-කරන්න" පෝරමය තූල ඇති තේරීම නිර්යාත කරන්න

en: exports the translations to gettext separated format.
si: වගන්තියේ වෙන් වූ හැඩතල ලබා ගැනීමට පරිවර්තන නිර්යාත නරන්න.

en: expunge empty scripts
si: හිස් පිටපත් ඉවත්කරන්න

en: expunge this project
si: මේ ව්‍යාපෘතිය ඉවත් කරන්න

en: extract this frame
si: මෙම රාමුව දිග හරින්න

en: false
si: වැරදි

en: fence enabled
si: යොමුව පවරන්න

en: fewer card controls
si: අඩුවෙන් කාඩ්පත් පාලන

en: fewer page controls
si: සුළුතර පිටු පාලක

en: fewer sides
si: පැති අඩුවෙන්

en: file it in (G)
si: එහි ඇති ගොනුව (G)

en: file list
si: ලිපි ගොනු ලැයිස්තුව

en: file name
si: ලිපි ගොනුවේ නම

en: file out
si: ගොනුව ඉවතට

en: file to save in
si: සුරක්ෂිත විය යුතු ගොනුව

en: file...
si: ලිපි ගොනුව...

en: fileIn selection (G)
si:  (G) තේරීමේ ‍ඇති ගොනුව

en: fill
si: පුරවන්න

en: fill & border
si: පුරවා මායිම් කරන්න

en: fill owner's shape
si: හිමිකරුගේ හැඩය පුරවන්න

en: filter
si: පෙරහන

en: filter with
    (empty string means no-filtering)
si: පෙරන්න ( හිස් අනුලකුණු වැල යනු නොපෙරන බවයි)

en: filtering: {1}
si: පෙරීම: {1}

en: find
si: සොයනවා

en: find a fileList (L)
si: ලැයිස්තු ගොනුවක් සොයන්න

en: find a project
si: ව්‍යාපෘතියක්  සෙවිම

en: find a project (more places)
si: ව්‍යාපෘතියක්  සෙවිම (තවස්ථානවල)

en: find a transcript (t)
si: පිටපතන් සොයන්න

en: find again
si: නැවත සොයන්න

en: find again (g)
si:  (g) නෑවත ‍සොයන්න

en: find any file
si: ඕනෑම ගොනුවක් සෙවිම

en: find changed browsers...
si: වෙනස් වු බ්‍රවුසර සොයන්න...

en: find changed windows...
si: වෙනස් වු නවුළු සොයන්න...

en: find message names (W)
si: පණිවුඩ නාම සොයන්න

en: find via this template
si: මෙම අච්චුව හරහා සොයන්න

en: find window
si: කවුළුව සොයන්න

en: find...
si: සොයන්න...

en: find...(f)
si: ‍සොයන්න...(f)

en: fire
si: ගින්න

en: fires per tick...
si: සෑම උනන්දුවකටම හරියක්...

en: first card
si: පලමු කාඩ්පත

en: first character
si: පළමු අනුලකුණ

en: first element
si: පළමු අංගය

en: first page
si: පළමු පිටුව

en: flap
si: පියන

en: flaps font...
si: පැතලි අකුර...

en: flip left right
si: වමේ සිට දකුණට ඉක්මනින්

en: flip up down
si: ඉහළ සිට පහළට ඉක්මනින්

en: focused
si: යොමු වී ඇති

en: follow owner's curve
si: හිමිකරුගේ හැඩය පිළිපදින්න

en: font for entire text...
si: සම්පූර්ණ පෙළ සඳහා අකුරු...

en: font size summary
si: අකුරු තරමෙ සාරාංශය

en: font size...
si: ෆොන්ටයේ ප්‍රමාණය...

en: font style...
si: ෆොන්ටයේ විලාසය...

en: font...
si: ෆොන්ටය...

en: forcibly rename object
si: වස්තුව අකමැත්තෙන් නැවත නම්කරන්න

en: forget other costumes
si: අනෙකුත් වේශයන් අමතකරන්න

en: forward by
si: මගින් පෙරට යවන්න

en: frame graphic
si: රාමුවේ චිත්‍රය

en: frequency
si: සංඛ්‍යාතය

en: frequency-1 of sound
si: නාදයේ පළමු සංඛ්‍යාතය

en: frequency-2 of sound
si: නාදයේ දෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency-3 of sound
si: නාදයේ තෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency1
si: පළමු සංඛ්‍යාතය

en: frequency2
si: දෙවන සංඛ්‍යාතය

en: frequency3
si: තෙවන සංඛ්‍යාතය

en: from a file...
si: ගොනුවක සිට...

en: from alphabetical list
si: අකාරාදි ලැයිස්තුවල සිට

en: from paste buffer
si: අවරෝදකවයන් ඇලවීම

en: full screen
si: පුථල් තිරය

en: full speed
si: උපරිම වේගය

en: function
si: ශ්‍රිත

en: gallery of players
si: ක්‍රියා කරූවන් ගේ ගැලරිය

en: geometry
si: ජ්‍යාමිතිය

en: get the value at this position
si: මෙතැන අගය ලබා ගන්න

en: gettext export
si: වගන්තිය නිර්යාත නරන්න

en: gettext import
si: වගන්තිය  ආයාත නරන්න

en: gettext template
si: වගන්ති අච්චුව

en: give me a copy now
si: මට දැන් පිටපතක් දෙන්න

en: go directly to a page, if you know its page-number
si: ඔබ පිටුවේ අංකය දන්නවා නම් එම පිටුවට කෙලින්ම යන්න

en: go to card...
si: කාඩ්පතට යන්න...

en: go to first card in background
si: පසුබිමේ පලමු කාඩ්පතට යන්න

en: go to first card of stack
si: අට්ටියේ පලමු කාඩ්පතට යන්න

en: go to first page
si: පළමු පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to last card in background
si: පසුබිමේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: go to last card of stack
si: අට්ටියේ අවසාන කාඩ්පතට යන්න

en: go to last page
si: අවසාන පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to next card in stack
si: අට්ටියේ මීලග කාඩ්පතට යන්න

en: go to next page
si: ඊළඟ පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to next project
si: ඊළග ව්‍යාපෘතියට යන්න

en: go to page...
si: පිටුවට යන්න...

en: go to previous card in stack
si: අට්ටියේ පෙර කාඩ්පතට යන්න

en: go to previous page
si: පළමු පිටුවට පිවිසෙන්න

en: go to previous project
si: කළින් ව්‍යාපෘතියට යන්න

en: go to the given page
si: ලබා දුන් පිටුවට පිවිසෙන්න

en: gold box
si: රන් පෙට්ටිය

en: gold box items
si: රන් පෙට්ටියහි ද්‍රව්‍ය

en: goto
si: වෙත පිවිසෙන්න

en: goto page
si: පිටුවට පිවිසෙන්න

en: governs whether, when an object is touched inside me, a viewer should automatically be launched for it
si: වස්තූවක් මා තූල ස්පර්ශ කල විට, දකින්නා ස්වයංක්‍රියව එය සදහා පිරිය යුතූය

en: grab flood area from screen
si: තිරයෙන් පිටාර ප්‍රදේශ තදින් අල්ලා ගැනීම

en: grab me
si: මාව පැහැරගන්න

en: grab rectangle from screen
si: තිරයෙන් ඍජුකෝණාස්‍රය තදින් අල්ලා ගැනීම

en: grab rubber band from screen
si: තිරයෙන් රබර් පටිය තදින් අල්ලා ගැනීම

en: grab stamp from screen
si: මෙම තිරයෙන් මුද්‍රාව ග්‍රහණය කරන්න

en: grab this object
si: මෙම වස්තුව තදින් අල්ලාගන්න

en: grab with lasso from screen
si: තිරයෙන් මන්දක් සහිතව තදින් අල්ලා ගැනීම

en: gradient color
si: අනුක්‍රමණ වර්ණය

en: graphic
si: චිත්‍රක

en: graphic at cursor
si: කර්සරය අසල චිත්‍රණය

en: graphical imports
si: චිතුක අායාත කිරීම්

en: graphical view
si: චිත්‍රක පෙනුම

en: graphics
si: චිත්‍රණ

en: greater than
si: විශාලත්වය වැඩි

en: greater than or equal
si: විශාලත්වය වැඩි හෝ සමාන

en: green component from
si: වෙතින් කොළ සංරචකය

en: green component in
si: ඇතුලත ඇති කොළ සංරචකය

en: grid visible when gridding
si: කොටු සටහන භාවිතා කරන විට කොටු සටහන පෙනීම

en: h resizing
si: h ප්‍රතිප්‍රමාණගත

en: half
si: අඩ

en: hand me a "button down?" tile
si: මට දෙන්න "බෙත්තම පහළට?" තලය

en: hand me a "button up?" tile
si: මට දෙන්න "බෙත්තම ඉහළට?" තලය

en: hand me a "function" tile
si: මට දෙන්න "ශ්‍රිතය" තලය

en: hand me a "random number" tile
si:  මට දෙන්න "අහඹු අංකය" තලය

en: hand me a "repeat..times" tile
si:  මට දෙන්න "නැවත..වාරය" තලය

en: hand me a bookmark for this page
si: මෙම පිටුවට මා හට පිටුයොමුවක් ලබා දෙන්න

en: hand me a numeric-constant tile
si:  අංකමය නියත තලය මට දෙන්න

en: hand me a picture of pen trail
si: පෑනෙන් ඇදි  පිටපතක් මට දෙන්න

en: hand me a sound token
si: මට නාද සංකේතයක් ලබා දෙන්න

en: hand me a thumbnail for this page
si: මෙම පිටුවට මා හට පොඩි විස්තරයක් ලබාදෙන්න

en: hand me this object
si: මෙ‍ම වස්තුවට අතපොවන්න

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
si: piano-roll හෝ event-roll තුළට දැමිය හැකි හෝ නාද එකතුවට පසුව එක්කළ හැකි  වර්තමාන නාදයෙහි lozenge නිරූපණයක් ඔබට ලබාදේ. නාදය ඇසීමට එය මත ද්වි ක්ලික් කරන්න

en: has pen trails
si: පෑන් සලකුණු තිබේ

en: height
si: උස

en: height in pixels
si: උස පික්සල වලින්

en: height...
si: උස...

en: help
si: උදව්

en: helps find menu items buried in submenus.
si: උපමෙනුවල සැඟවී ඇති මෙනු අයිතම සොයා ගැනීමට උදව්.

en: hide adjustments
si: සැකසීම් සඟවන්න

en: hide beat lines
si: නුගැසුම් රේඛා සඟවන්න

en: hide card controls
si: කාඩ්පත් පාලන සගවන්න

en: hide handles
si: හසුරුව සඟවන්න

en: hide lower text
si: වඩා පහත් පෙළ සඟවන්න

en: hide measure lines
si: මිනුම් රේඛා සඟවන්න

en: hide page controls
si: පිටු පාලක සඟවන්න

en: hide sound track
si: ශබ්ද පථය සගවන්න

en: highlight color
si: උද්දීපන පාට

en: highlight color...
si: පාට ඉස්මතු කිරීම...

en: holder for characters
si: අනුලකුණු සඳහා දරණුව

en: horizontal pan
si: තිරස් තැටිය

en: horn
si: නළාව

en: how to find more fonts...
si: තවත් ෆොන්ට් වර්ග සෙවීමට...

en: how to map the value in cells to color
si: කොටුවල අගයන් වර්ණයන්ට අනුරූපණය කරන ආකාරය

en: http proxy editor
si: http නියුතු සකසනය

en: if connected to the internet, use this to look up the definition of an English word.
si: අන්තර් ජාලයට සම්බන්ධ නම්,ඉංග්‍රීසි වචන වල තේරුම සදහා මෙය භාවිතා කරන්න.

en: if currently showing thumbnails governs the standard height for them
si: දැනට පවතින සිගිති රූ වැඩකරනවානම් ඒවායේ සම්මත උස

en: if true, detailed movement of pens between display updates is ignored.  Thus multiple line segments drawn within a script may not be seen individually.
si: සත්‍ය නම්, දක්වන අථත් කිරීම් අතර පෑන් වල මාරුවීම් නොසලකා හරිනු ලැබේ. එම නිසා පිටපතේ පේලි කොටස් නොපෙනීමට ඉඩ ඇත.

en: impart scripts to...
si: බෙදාදෙන පිටපත්වලට...

en: implementors of it (m)
si: එහි ක්‍රියාකාරකයන්(m)

en: imprint HINT
si: ඉඟියේ මුද්‍රණ විලාශය

en: include
si: ඇතුලත් කරන්න

en: include at beginning
si: ආරම්භයට ඇතුලත් කරන්න

en: include at cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයට ඇතුලත් කරන්න

en: include at end
si: අවසානයට ඇතුලත් කරන්න

en: indicate cursor
si: කර්සරය පෙන්වා දෙනවා

en: initiate painting
si: චිත්‍රය ආරම්භ කරන්න

en: input
si: ආදාන

en: insert a card
si: කාඩ්පතක් ඇතුථ කරන්න

en: insert a page
si: පිටුවක් ඇතුළු කරන්න

en: insert a vertex at cursor
si: කර්සරය අසලට ශීර්ෂයක් ඇතුලත් කරන්න

en: insert card
si: කාඩ්පතක් ඇතුලු කරන්න

en: insert cards from a file...
si: ගොනුවෙන් කාඩ්පත් ඇතුථ කරන්න...

en: insert cards from clipboard data
si: ඇමනුම් දත්ත වලින් කාඩ්පත් ඇතුථ කරන්න

en: insert characters
si: අනුලකුණු ඇතුළු කරන්න

en: insert contents of
si: හි අන්තර්ගතය ඇතුළු කරන්න

en: insert new project
si: අළුත් ව්‍යාපෘතිය ඇතුල් කරන්න

en: insert the characters from another object at my cursor position
si: වෙනත් වස්තුවක අනුලකුණු මගේ කර්සරය ඇති තැනට ඇතුළු කරන්න

en: insert the given string at my cursor position
si: දී ඇති අනුලකුණු වැල මගේ කර්සරය ඇති තැනට ඇතුළු කරන්න

en: inspect
si: පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect class
si: පරික්ෂාකරන පන්තිවලට

en: inspect event recorder
si: සිදුවීම් වාර්තාව පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect event roll
si: සිදුවීම් පෙරලීම පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect event tape
si: සිදුවීම් මාලාව පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect event theatre
si: සිදුවීම් රගදැක්වීම පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect it (i)
si:  එය අදීක්ශනය කරන්න(i)

en: inspect nav bar
si: nav දණ්ඩ පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect object
si: පරික්ෂාකරණ වස්තුව

en: inspect sound recorder
si: ශබ්ද පටිගතය පරීක්ෂා කරනවා

en: inspect this Viewer
si: මෙම දකින්නා පරික්ෂාකරන්න

en: inspect this Vocabulary
si: මෙම වචන මාලාව පරික්ෂාකරන්න

en: instance variable order...
si: නිදර්ශණ විචල්‍ය පිලිවෙල...

en: is in the following category
si: පහත දැක්වෙන වර්ග වලද

en: is running
si: ධාවනය වෙමින්

en: its governing pen trails drawn within
si: එය අදින ලද පෑන් සලකුණු හසුරුවමින්

en: joystick
si: නියාමක යටිය

en: jump to <{1}>
si: පැනුමට<{1}>

en: jump to loop end
si: පුඩුචේ අවසානයට පනින්න

en: jump to loop start
si: පුඩුචේ ආරම්භයට පනින්න

en: jump to year...
si: අවුරැද්දට පනින්න...

en: jump within this thread
si:  මෙම පොට තුල පැනුම

en: justified
si: යුක්තිමත් වූ

en: keep in one file
si: එක ගොනුවක් තුළ තබන්න

en: keep ratio
si: අනුපාතය තබාගන්න

en: keep ticking while painting
si: පින්තාරු කරන අතරතුර ටික් ගාන්න

en: keyboard
si: යතුරු පුවරුව

en: knob color
si: කුඩිම්බියේ වර්ණය

en: label
si: ලේබලය

en: larger value
si: විශාල අගය

en: last card
si: අවසාන කාඩ්පත

en: last character
si: අවසාන අනුලකුණ

en: last command
si: අවසාන විධානය

en: last frame
si: අවසන් රාමුව

en: last keystroke
si: අවසාන යතුරු කිහිපයක එකතුව

en: last page
si: අවසාන පිටුව

en: last value
si: අවසන් අගය

en: latest update: #
si: නවතම යාවත්කාලීනය: #

en: laugh
si: සිනහව

en: laying out...
si: සැකසේ...

en: layout
si: පිරිසැලසුම

en: layout inset
si: පිරිසැලසුම් තුළුපත

en: left edge mode
si: වම් දාර ප්‍රකාරය

en: left right
si: වම දකුණ

en: left to right
si: ව‍‍මේ සි‍ට දකුණට

en: legato
si: සෞම්‍ය වාදනය

en: less than
si: විශාලත්වය අඩු

en: less than or equal
si: විශාලත්වය අඩු හෝ සමාන

en: lets you view and change the system's standard library of graphics.
si: ඔබට පද්ධතියේ සම්මත චිත්‍රක පුස්තකාලය බැලීමට සහ වෙනස් කිරීමට අවසර දෙනවා.

en: level of sound
si: ශබ්දයේ මට්ටම

en: level-1 of sound
si: නාදයේ පළමු මට්ටම

en: level-2 of sound
si: නාදයේ දෙවන මට්ටම

en: level-3 of sound
si: නාදයේ තෙවන මට්ටම

en: level1
si: පළමු මට්ටම

en: level2
si: දෙවන මට්ටම

en: level3
si: තුන්වන මට්ටම

en: lift all pens
si: සියථම පෑන් ඉවත් කරන්න

en: line border color...
si: රේඛාවේ දාරයේ වර්ණය...

en: line border width...
si: රේඛාවේ දාරයේ පළල...

en: line color...
si: රේඛාවේ වර්ණය...

en: line is curved
si: රේඛාව වක්‍රය

en: line is opened
si: රේඛාව විවෘතය

en: line width
si: රේඛා‍වේ පළල

en: line width...
si: රේඛාවේ පළල...

en: linear
si: රේඛීය

en: linear gradient
si: රේඛීය අනුක්‍රමණය

en: lines
si: රේඛා

en: list centering
si: ලැයිස්තු මධ්‍යගත කිරීම

en: list direction
si: ලැයිස්තු දිශාව

en: list font...
si: ලැයිස්තුවේ ෆොන්ටය...

en: listening
si: අසා සිටිමින්

en: load PPT images from slide #1
si: ස්ලයිඩ් අංක 1 සිට 'PPT' වර්ගයේ පින්තූර ප්‍රවෙශනය කරන්න

en: load font from web...
si: වෙබ් මගින් ෆොන්ට් ප්‍රවේශනය...

en: load latest code updates
si: නවතම යාවත්කාලීක පැටවීම

en: load latest code updates via the internet
si: අන්තර් ජාලය හරහා අළුත් කිරිමට අළුත්ම කේතන සකසන්න

en: load sine wave
si: 'සයින' තරංගය ප්‍රවේශනය කරන්න

en: load sound
si: ශබ්දය ප්‍රවේශනය කරන්න

en: local host address
si: දේශීය සත්කාරකයේ ලිපිනය

en: lock all text
si: සෑම පෙළක්ම අගුළු දමන්න

en: lock text
si: පෙළ අගුළු දමන්න

en: log of a nonpositive number,
si: ධන නොවන සංඛ්‍යාවක ලඝු අගය

en: log scale
si: ලඝු පරිමාණය

en: logarithm does not exist
si: ලඝුගණක නොපවතී

en: lower all pens
si: සියථම පෑන් පහත් කරන්න

en: magnification
si: විශාල කිරීම

en: make a bookmark object which, when clicked, will make the book turn to this page.
si: පොත් යොමුව මත ක්ලික් කළ විට අදාළ පොතෙහි පිටුවට යන පරිදි පොත් යොමුවක් සාදන්න.

en: make a new background...
si: අඑත් පසුබිමක් සාදන්න...

en: make a new drawing in the specified playfield
si: නව ඇදිමක් සාදන්න  ඉලක්කවු ක්‍රියා ප්‍රදේශයෙහි

en: make a new movie
si: අළුත් සළරූවක් හදන්න

en: make a pause marker
si: තාවකාලික නැවතුම් සලකුණක් සාදන්න

en: make a thread of projects in this book
si: මෙම පොතෙහි ව්‍යාපෘති වල සම්බන්ධයක් ගොඩ නගන්න

en: make all pages the same size as this page
si: සියළුම පි‍ටු මෙම පිටුවෙහි ප්‍රමාණයට සකසන්න

en: make all pages this size
si: ‍සියලු පිටු මේ ප්‍රමාණයට සාදන්න

en: make button
si: බොත්තමක් සාදන්න

en: make closable
si: වැසිමට සූදානම් කරන්න

en: make controls
si: පාලක සාදන්න

en: make detachable
si: වෙන් කලහැකි බවට පත් කරනවා

en: make graph paper...
si: චිත්‍රක පිටුවක් හැදීම...

en: make link to project...
si: ව්‍යාපෘතියට සම්බන්ධය ගොඩනගන්න...

en: make new arrow
si: නව ඊතලයක් සදන්න

en: make new drawing
si: නව සිතුවමක් සකසන්න

en: make next-to-topmost
si: ඊලගට ඉතා ඉහලින් සූදානම් කරන්න

en: make parameter slider
si: පරාමිතික ස්ලයිචරය හදන්න

en: make scrollbar inboard
si: පුවරුව මත ඇදගෙන යා හැකි ස්ථම්බය සකසන්න

en: make scrollbar retractable
si: වරද පිලිගත හැකි ඇදගෙන යා හැකි ස්ථම්බය සකසන්න

en: make segmented line
si: රේඛා ඛණ්ඩයක් සාදන්න

en: make smooth line
si: සුමට රේඛාවක් සාදන්න

en: make this the template for new pages
si: මෙය අළුත් පිටු සඳහා ආකෘතිය ලෙස සකසන්න

en: make thumbnail
si: සිගිති රූවක් හදන්න

en: make unclosable
si: විවෘත කිරීමට සූදානම් කරන්න

en: make unlooped
si: පුඩුව ඉවත් කරන්න

en: make unpitched
si: තාරතාව ඉවත් කරන්න

en: margin change for
si: සඳහා ඉම වෙනස් කරන්න

en: mark entire book to be revertable
si: සම්පූර්ණ පොත නැවත ලබාගත හැකි වන පරිදි සලකුණක් යොදන්න

en: mark this page to be revertable
si: මෙම පිටුව නැවත ලබාගත හැකි වන පරිදි සලකුණක් යොදන්න

en: max val
si: උපරිම අගය

en: maximum record-level
si: තැටිගත කළ හැකි උපරිම ම‍ට්ටම

en: menu font...
si: මෙනුවේ අකුරු වර්ගය...

en: meow
si: ඤාව් ගැම

en: message names (W)
si: පණිවුඩ නාම

en: method finder
si: න්‍රම සොයන්නා

en: method source with it
si: එය සමග ඇති ක්‍රම මූල

en: method strings with it (E)
si: එය සමග ඇති ක්‍රම අනුලකුණු වැල

en: midpoint x
si: x මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යය

en: midpoint y
si: y මධ්‍ය ලක්ෂ්‍යය

en: min val
si: අවම අගය

en: minimum record-level
si: තැටිගත කළ හැකි අවම ම‍ට්ටම

en: miscellaneous
si: විවිධ

en: more commands
si: තවත් විධාන

en: more sides
si: බොහෝ පැති

en: more smoothing
si: තව දුරටත් සුමටනය

en: more...
si: බොහෝ...

en: more...
si: ත‍ව...

en: motion
si: චලනය

en: motor
si: මේටරය

en: mouse x
si: මූසිකය x

en: mouse y
si: මූසිකය y

en: mouse-over halos
si: මූසිකය මතූපිට රැස්වළල්ල

en: move
si: ගෙන යන්න

en: move card one position earlier
si: කාඩ්පත පෙර ඵක් තත්වයකට ගෙනියන්න

en: move card one position later
si: කාඩ්පත පසු ඵක් තත්වයකට ගෙනියන්න

en: move card to back of stack
si: අට්ටියේ පසුපසට කාඩ්පත ගෙනියන්න

en: move card to front of stack
si: අට්ටියේ ඉදිරිසට කාඩ්පත ගෙනියන්න

en: move this color-picker to another position, and keep it on the screen until dismissed with the X button
si: මේ වර්ණ සොයන්නා වෙන කොටසකට මාරුකරන්න , සහ 'X' ‍බොත්තම සමග නිශ්ප්‍රභ කරන තුරු එය තිරය මතතබන්න

en: move windows onscreen
si: තිරය මතට කවුළු යොමුකරන්න

en: movie controls
si: සළරූ පාලක

en: movie-clip player
si: චිත්‍රපට-කොටස් ධාවකය

en: movie...
si: සළරූ...

en: multiply
si: ගුණකිරිම

en: mvc project
si: mvc ව්‍යාපෘතිය

en: my frequency
si: මගේ සංඛ්‍යාතය

en: name for new variable:
si: නව විචල්‍යයට නමක්:

en: named
si: නම් කළා

en: narrow
si: ඊතලය

en: navigation
si: සංචාලකය

en: navigator
si: නියාමකය

en: new MIDI controller
si: නව MIDI පාලකය

en: new arrow...
si: නව ඊතලය...

en: new height of the bar
si: භාරයේ නව උස

en: new phrase to translate
si: පරිවර්තනය කිරීමට අළුත් වැකියක්

en: new size
si: නව ප්‍රමාණය

en: next card
si: මීලග කාඩ්පත

en: next frame
si: මීලඟ රාමුව

en: next frame (->)
si: ඊළග රාමුව (- >)

en: next page
si: ඊළඟ පිටුව

en: no - delete icon but keep the project
si: එපා - නිරූපකය මකන්න ව්‍යාපෘතිය තබාගන්න

en: no change
si: වෙනස්විම් නොමැත

en: no connected video device id: {1}
si: සම්බන්දිත දර්ශක උපකරණ හදුනාඝෑනීම් අංකයක් නෑත

en: no matches for
si: නොගැලපීම් සදහා

en: no pen trails present
si: පෑනෙන් ඇදි දෙවල් පෙනෙන්නට නැත

en: no sound recorded yet
si: මේදක්වා කිසිඳු නාදයක් තැටිගතවී නොමැත

en: no, let me reconsider
si: එපා, මම සලකන්නම්

en: normal
si: සාමාන්‍ය

en: not equal
si: අසමාන

en: not found
si: සොයා නොගත්තා

en: not translated
si: පරිවර්තනය නොකල

en: not url file
si: url ගොනුවක් නොවේ

en: nothing recorded yet
si: තවම කිසිවක් සටහන් වී නොමැත

en: nothing to revert to
si:  නැවත එළඹෙන්න දෙයක් නොමැත

en: now choose the color you want to replace it with
si: කුමන වර්ණය වෙනුවට ආදේශ කල යුතුදැයි තෝරන්න

en: number
si: ඉලක්කස

en: number at cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයේ අංකය

en: number of pages
si: පිටු ගණන

en: numeric value
si: සංඛ්‍යාත්මක අගය

en: observation
si: ගවේෂණය

en: obtain some intriguing data about the vm.
si: vm ගැන අඩංගු සමහර චමත්කාරජනක දත්ත.

en: ok
si: ඔව්

en: okay, this object is now named
si: හරි,මෙම වස්තුව දැන් නම්කර ඇත

en: opaque
si: ‍පාරාන්ධ

en: open
si: විවෘත කරන්න

en: open a MIDI file
si:  MIDI ගොනුවක් අරින්න

en: open a browser to view this URL?
si: මෙම URL  ‍එක දැක්වීම සහා බ්‍රවුසරයක් විවෘත කරන්නද?

en: open a full property sheet
si: මුඑ ගුණාංග පත විවෘත කරන්න

en: open a lexicon that has a type-in pane for search (not recommended!)
si: ශබ්දකෝෂය විවෘත කර සෙවිමට අවශ්‍ය දේ සටහන් කරන්න(අනුමත නොකරයි)

en: open a tool allowing you to arrange the pages of the book.
si: ඔබට පොතේ පිටු සැකසීමට උවමනා වන මෙවලමක් විවෘත කරගන්න.

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
si: තේරූ නාදයක් නික්මීමේ ස්ථානය ලෙස ඇතිව ක්‍රියා කරන, ඹබට නව "භාණ්ඩය"ක් තැනීමට ඉඩ සලසන මෙවලමක් විවෘත කරයි

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
si: මෙ‍ම නාදය, මුල් නාදය ලෙස තරංග සකසන මෙවලමක් මගින් අරින්න

en: open a window that shows the code for this object in traditional programmer format
si: සමප්‍රදායික වැඩසටහන්කරැගේ ආකාරය‍ට වස්තුවේ කෙතන කිරිම් සහිත කවුළුව විවෘතකරන්න

en: open drag and drop
si: ඇද දැමීම අරින්න

en: open file (o)
si: ලිපි ගොනුව විවෘත කරන්න

en: open for editing
si: සංස්කරණය සදහා විවෘත කිරීම

en: open for score-editing
si: අය ගණන් -සංශෝධක විවෘත කිරිම සදහා

en: open in recording theatre
si: පටිගත කිරීමේ රඟ දැක්වීම විවෘත කරන්න

en: open lexicon with search pane
si: සොයන තලය සහිත ශබ්දකෝෂය විවෘත කරන්න

en: open movie file
si: සළරූ ගොනුව විවෘත කරන්න

en: open or close the lower portion that shows individual scripts
si: පෙන්න ලද පිටපත් පහළ කොටස වසන්න හෝ විවෘත කරන්න

en: open sorter
si: තෝරනය විවෘත කරන්න

en: open standard lexicon
si: සම්මත ශබ්දකෝෂය විවෘත කරන්න

en: open subtitles file (u)
si: උපසිරසි ලිපි ගොනුව විවෘත කරන්න

en: open the viewer of the object to which this script belongs
si: මෙම පිටපතට අයත් දකින්නාගේ වස්තුව විවෘත කරන්න

en: open this object's Viewer
si: මෙම  වස්තුවේ දකින්නා විවෘත කරන්න

en: open this script's Scriptor
si: මෙම පිටපතේ රචක‍යා  එළිකරන්න

en: open to drag & drop
si: ඇදහෙලීම සදහා විවෘත කරන්න

en: open underlying scriptor
si: පිටපත් රචකයාට පෙනෙන අයුරින් විවෘත කරන්න

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
si: තැටි ගත කළ නාදය දෘශ්‍යකරණයට සහ සැකසීමට තරංග සකසුව විශාලනය කරන්න

en: open viewer
si: දකින්නා විවෘත කරන්න

en: open viewer for this object
si: දකින්නාට මෙම වස්තුව විවෘතකරන්න

en: open wave editor
si: තරංග සකසන්නා විවෘත කරන්න

en: opening the file, please wait
si: මදක් ඉවසන්න. ලිපි ගොනුව විවෘත වෙමින් පවතී

en: opens a flap which contains instructions
si: උපදෙස් අඩංගු පැළැල්ලක් අරින්න

en: operation not supported
si: මෙහෙයුම සහාය නොදක්වයි

en: origin-at-center
si: මැද ඇති මූල ලක්ෂය

en: original
si: ප්‍රකෘති

en: orthogonal
si: ප්‍රලම්භ

en: other...
si: අනෙකුත්...

en: package-pane browser
si: පැකෙජය-තල පිරික්සුම

en: page controls at top
si: පිටු පාලක ඉහලින්

en: page controls short
si: කෙටියෙන් පිටු පාලනය

en: page controls showing
si: පිටු පාලක පෙන්වීම

en: page controls visible
si: පිටු පාලකයන් දෘෂ්‍යමාන වේ.

en: page count
si: පිටු ගණනය

en: page number
si: පිටු අංකය

en: paintbox
si: පාට පෙට්ටිය

en: parse event tape
si: සිදුවීම් මාලාවේ ව්‍යාකරණ විග්‍රහය

en: parsing...
si: කුඩා කොටස්වලට වෙන්වේ...

en: parts bin
si: බදුනේ කොටස්

en: parts window controls...
si: කවුළු පාලක කොටස්...

en: pass over
si: මගහෑර යන්න

en: paste
si: අලවන්න

en: paste (v)
si: (v) අලවන්න

en: paste book page
si: පොතේ පිටුව අලවන්න

en: paste...
si: අලවන්න...

en: peaks
si: මුදුන

en: pen color
si: පෑනේ වර්ණය

en: pen size
si: පෑනේ ප්‍රමාණය

en: pen trail graphic
si: පෑන් සලකුණු චිත්‍රය

en: pen trails
si: පෑන ඇදගෙන යන්න

en: pen trails...
si: පෑන් සලකුණු...

en: pen use
si: පෑන භාවිතය

en: perform a full garbage-collection and report how many bytes of space remain in the image.
si: පූර්ණ කසළ එකතු කිරීමට සහභාගී වෙමින් අවකාශයේ ඇති පිංතූරයේ කොපමණ අෂ්ඨක ප්‍රමාණයක් ඉතිරි දැයි වාර්තා කිරීම.

en: personal
si: පෞද්ගලික

en: personalize...
si: පුද්ගලිකව අයිති කර ගන්නවා...

en: phonepad
si: දුරකථන පුවරුව

en: pitch of sound
si: ශබ්දයේ තාරතාව

en: place in a function
si: ශ්‍රිතය ස්ථානගත කරන්න

en: place into a column
si: තීරූවකට ස්ථානගත කරන්න

en: place into a row
si: පේලියකට ස්ථානගත කරන්න

en: play
si: ධාවනය/ක්‍රියාත්මක කරවන්න

en: play (p)
si: ක්‍රියා කරවන්න

en: play after cursor
si: සැරිය පිටුපසින් ඇති කොටස වයන්න

en: play again
si: නැවත ක්‍රීඩා කරන්න

en: play before cursor
si: සැරියට පෙර ඇති කොටස කපා වයන්න

en: play loop
si: නැවත නැවත ධාවනය කරන්න

en: play once
si: එක් වරක් ධාවනය කරන්න

en: play straight through
si: නොනවත්වා ඉදිරියටම ධාවනය කරන්න

en: play test note
si: පිරික්සුම් සටහන ධාවනය කරන්න

en: play the event in isolation.
si: හුදෙකළා සිදුවීම ධාවනය.

en: play until position
si: ස්ථානය දක්වා ධාවනය කරන්න

en: play via MIDI
si: MIDI මගින් ධාවනය කරන්න

en: playback at button position
si: බොත්තම පිහිටුමේ ඇති යළි ධාවකය

en: playback at container origin
si: භාජනය මුල ඇති යළි ධාවකය

en: playback at screen center
si: තිරය මැද ඇති යළි ධාවකය

en: player at cursor
si: කර්සරය අසල ක්‍රීඩකයා

en: playfield
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශය

en: playfield options
si: ධාවක ක්ෂේත්‍රය සදහා විකල්ප

en: playfield options...
si: ක්‍රියා ප්‍රදේශයේ විකල්පයන්...

en: please record a sound first
si: කරෑණාකර පළමුව ශබ්දයක් තැටිගත කරන්න

en: polygon
si: බහු අස්‍රය

en: position
si: සථානය

en: possible double-translation
si: පරිවර්තන දෙකම සිදු කල හැක

en: post-playback feature
si: පසුව-යළි ධාවකයේ හැඩරුව

en: preferences
si: කැමති දේ

en: preferences...
si: වඩාත් නැමති...

en: press here to configure the video device
si: දර්ශක උපකරණය හෑඩගෑස්සවීමට මෙතන ඔබන්න

en: previous card
si: පෙර කාඩ්පත

en: previous frame
si: පෙර රාමුව

en: previous frame (<-)
si: පසුගිය රාමුව ( <-)

en: previous page
si: පෙර පිටුව

en: previous project
si: පෙර ව්‍යාපෘතිය

en: print it (p)
si: එය මුද්‍රණය කරන්න

en: printer setup
si: මුද්‍රක පිහිටුවීම

en: progress color...
si: ප්‍රගති වර්ණය...

en: progress value...
si: ප්‍රගති අගය...

en: project loading
si: ව්‍යාපෘතිය ගබඩාවේමින් පවති

en: propagate status to siblings
si: සහෝදරයන්ට තත්ව ව්‍යාප්ත කරන්න

en: properties...
si: ගුණාංග...

en: property
si: ගුණාංගය

en: purge undo records
si: පෙර වාර්ථා පවිතු කරන්න

en: quarter
si: කාල

en: query
si: විමසුස

en: quit without saving
si: සුරකිමකින් තොරව පිටව යෑමට

en: radial gradient
si: අරීය අනුක්‍රමණය

en: raised
si: ‍වැඩි කළා

en: random
si: අහඹු ලෙස

en: range finder mode
si: පරාස සෙවීමේ විධිය

en: read file
si: ගොනුව කියවන්න

en: read sound from disk...
si: නාදය තැටියෙන් කියවන්න...

en: readout string
si: අකුරු පෙළ ශබ්ද නගා කියවන්න

en: recent...
si: මෑත කාලීන...

en: recognizer (r)
si: හඳුනාගන්නා(r)

en: recolor pixels of color...
si: වර්ණය ඇති පික්සලය නැවත වර්ණ ගන්වන්න...

en: record voice during event recording
si: සිදුවීම් පටිගතවන කාලය තුළ ශබ්ද වාර්තාව

en: rectangular bounds
si: ඍජුකෝණාස්‍රාකාර මායිම්

en: red component from
si: වෙතින් රතු සංරචකය

en: red component in
si: ඇතුලත ඇති රතු සංරචකය

en: red component into
si: තුලට රතු සංරචකය

en: redo
si: නැවත කරන්න

en: redraw screen (r)
si: නැවත ඇදීමේ තිරය (ආර්)

en: reduce
si: අඩුකරන්න

en: refer to masters
si: දක්ෂයන් සදහා යොමු කරන්න

en: references to it (N)
si: එයට අදාල යොමුව(N)

en: reformatting page...
si: පිටුව නැවත හැඩගැන්වේ...

en: refresh this menu
si: මෙනුව නැවුම් කරන්න

en: relaunch this Viewer
si: මෙම දකින්නා නැවත නිදහස් කරන්න

en: reload all from server
si: සියල්ල ස'වර‍යෙන් නැවත අසුරන්න

en: reload instruments
si: උපකරණ යළි ප්‍රවේශ කරන්න

en: remainder when divided by
si: බෙදිමමගින් ලැබෙන ශෙෂය

en: remove
si: ඉවත් කරන්න

en: remove "{1}"
si: ඉවත්කරන්න"{1}"

en: remove (x)
si: ඉවත් කරන්න

en: remove all
si: සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all actions
si: ක්‍රියාවන් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all from turtle display list
si: ඉබ්බන් දක්වන ලැයිස්තුවෙන් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all my bends
si: මගේ නැමුම් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all my labels
si: මගේ ලේබල සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove all soundtracks
si: සියළු ශබ්ද පථ ඉවත් කරන්න

en: remove all vertices but cursor
si: කර්සරය හැර ඉතිරි සියළු ශීර්ෂ ඉවත් කරන්න

en: remove all viewers
si: දකින්නන් සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
si: තැටිගතයේ ආරම්භයේ සහ/හෝ අවසානයේ ඇති සියලු හිස් ඉඩ ඉවත් කරන්න. අන්තරාවයි -- මෙම ලක්ෂණය යටත් පිරිසෙයින් වේදිකා කිහිපයකවත් කැඩුණු ලෙස පෙන්වයි; එම නිසා භාවිතය අවදානම් සහිතය. දත්ත අහිමි විය හැකි බැවින් ආරක්ෂාව සඳහා,  කපා හැරීමට ප්‍රථම කපා නොහළ නාදය සුරක්ෂිත කරන්න.

en: remove at vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය අසල ඉවත් කරන්න

en: remove bar label
si: තීරු ලේබලය ඉවත් කරන්න

en: remove event-roll
si: ඉවත් කරන්න සිදුවීම්-පෙරලීම

en: remove function
si: ශ්‍රිතය ඉවත්කරන්න

en: remove label
si: ලේබලය ඉවත් කරන්න

en: remove labels
si: ලේබල ඉවත් කරන්න

en: remove navigatorFlap
si: යාන්ත්‍රික පලුව ඉවත් කරන්න

en: remove parameter
si: පරාමිතිය ඉවත්කරන්න

en: remove project target
si: ව්‍යාපෘති ඉලක්ක ඉවත් කරන්න

en: remove server...
si: සේවකය ඉවත් කරන්න...

en: remove sugar navigatorFlap
si: සීනි යාන්ත්‍රික පලුව ඉවත් කරන්න

en: remove suppliesFlap
si:  සැපයුම් පලුව ඉවත් කරන්න

en: remove the vertex at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති ශීර්ෂ ඉවත් කරන්න

en: remove this entire Viewer from the screen
    don't worry -- nothing will be lost!.
si: ඔබට පෙනෙන  දර්ශනය ඉවත් කරන්න  පසුතැවිලි වන්න එපා-- කිසිදෙයක් නැති නොවේ!.

en: remove this pane from the screen
    don't worry -- nothing will be lost!.
si: තිරයෙන් මෙම තලය ඉවත් කරන්න
    බියනොවන්න කිසිවක් නැති නොවේ!.

en: remove viewers of all players
si:  සියළු ධාවක වල දකින්නන් ඉවත් කරන්න.‍

en: rename
si: නැවත නම් කරන්න

en: rename  "
si: නැවත නම්කරන්න"

en: rename "{1}"
si: නැවතනම්කරන්න"{1}"

en: rename object
si:  වස්තුව නැවත නම්කරන්න

en: repeat
si: නැවත

en: replace target
si: ඉලක්කය ආදේශ කරන්න

en: report
si: වාර්තාව

en: reset changed keys
si: වෙනස් කල යතූරූ නැවත සකසන්න

en: reset statistics
si: සංඛ්‍යාත්මක දත්ත යළි පිහිටුවන්න

en: reset thumbnails
si: සිගිතිරෑ  නැවත සැකසිම

en: resize
si: ප්‍රමාණය වෙනස්කිරීම

en: resize image
si: අනුරුව ප්‍රතිප්‍රමාණගත කරන්න

en: resize to fit
si: ගැළපීම සදහා ප්‍රමාණය වෙනස් කිරීම

en: resolution
si: විාභ්දනය

en: restore all pages of this book to their initial condition if possible.
si: හැකිනම්,මෙම පොතෙහි සියලුම පිටු ඒවායේ මුල් තත්වයට නැවත පත්කරන්න.

en: restore base graphic
si: පාදක චිත්‍රණය පිළිනගන්න

en: restore default font choices
si: පෙරනිමිය අකුරු තේරීම් පිළිනගන්න

en: restore original color
si: වෙනස් නොකල මුල් වර්ණය නැවත පිහිටුවන්න

en: restore this page to its initial condition, if possible.
si: හැකිනම්,මෙම පිටුව එහි මුල් තත්වයට නැවත පත්කරන්න.

en: retrofit to event-theatre
si: පුනරාවර්තී සිදුවීම් මාලාවට

en: returns a copy of this turtle
si: මෙම ඉබ්බාගේ පිටපතක් යොමු කරන්න

en: returns a turtle of specified breed at my position.
si: දී ඇති වර්ගයෙන්ම ඉබ්බෙක් මගේ තැනට යොමු කරන්න.

en: reveal me
si: මාව අනාවරණය කරන්න

en: reveal my object
si: මාගේ වස්තුව අනාවරණය කරන්න

en: reveal this object
si: මෙම වස්තුව හෙළිකරන්න

en: reverse
si: ආපසු

en: reverse direction
si: ප්‍රතිවර්ත දිශාව

en: revert
si: පසුපසට හැරවීම

en: revert all pages
si: සියළුම පිටු ආපසු එවන්න

en: revert entire book
si: සම්පූර්ණ පොතෙන් ආපසු යන්න

en: revert page
si: පිටුව ආපසු

en: revert the entire book to its original contents
si: මෙම මුළු පොතම එහි නියම පිටු පිළිවෙළට නැවත හදන්න

en: revert this page
si: මෙම පිටුව ආපසු හරවන්න

en: revert to saved copy
si: සුරැකි පිටපත් ආපසු ඒමට

en: revert to the original version of this page
si: මෙම පිටුව එහි නියම තත්වයට  නැවත පත්කරන්න

en: revert to tile version
si: බිම් ‍අනුවාදයට නැවත ඒම

en: revert to tile version...
si: බිම් ‍අනුවාදයට නැවත ඒම...

en: revert to version...
si: අනුවාදයට ආපසු ඒම...

en: rewind
si: නැවත ඔතනවා

en: rewind (r)
si: ආපසු ධාවනය කරනවා

en: right edge mode
si: දකුණු දාර ප්‍රකාරය

en: right to left
si: දකුණේ සිට වමට

en: rigid
si: දැඩි

en: rotate
si: කරකවනවා

en: rotate
si: වටේට කරකවන්න

en: rotation style
si: කරකැවීම් විලාසය

en: round up strays
si: වැරදී ගිය දේ වට කරන්න

en: sample at cursor
si: 'කර්සරයේ' ආදර්ශනය

en: sampling
si: සාම්පල් කිරීම

en: save as AIFF file
si:  AIFF ගොමුවක් ලෙස සුරකින්න

en: save as Sun AU file
si: Sun AU ගොමුවක් ලෙස සුරකින්න

en: save as WAV file
si: WAV ගොමුවක් ලෙස සුරකින්න

en: save as new-page prototype
si: අළුත් පිටු මූලාකෘතිය ලෙස සුරකින්න

en: save contents to file...
si: අන්තර්ගතය ගොනුවකට සුරකින්න...

en: save for future revert
si: අනාගත ප්‍රතිවර්ථනය සදහා සුරකින්න

en: save for later revert...
si: මීට පෙර ආපසු හැරවූ ඒවා සුරකින්න...

en: save library on disk...
si: එකතුව තැටියෙහි සුරක්ෂිත කරන්න...

en: save on server (also makes a local copy)
si: සේවාදායනයෙහි සුරකින්න

en: save project on local file only
si: ස්ථානීය ගොනුවේ ව්‍යාපෘතිය පමණක් සුරකින්න

en: save sound on disk...
si: නාදය තැ‍ටියෙහි සුරක්ෂිත කරන්න...

en: save space by removing all the undo information remembered in all projects.
si: සියළු ව්‍යාපෘති වල පෙර සිදු වූ අවස්ථා සිහිකර ඒවා ඉවත් කරමින් අවකාශය සුරැකීම.

en: save this version
si: මෙම අනුවාදයට සුරකින්න

en: save to a different server
si: වෙනස් සේවාදායකයා සුරකින්න

en: scrape
si: ඉවතලන්න

en: scraps
si: සුන්බුන්

en: scratch
si: සූරන්න

en: screen
si: තිරය

en: script
si: පිටපත

en: scripting
si: උපදේශක

en: scripts
si: උපදේශාවලි

en: scripts for this background
si: මෙම පසුබිම සදහා පිටපත

en: script{1}
si: පිටපත{1}

en: scroll bar on left
si: ඇදගෙන යා හැකි ස්ථම්බය වම් කෙලවරේ

en: scroll bar on right
si: ඇදගෙන යා හැකි ස්ථම්බය දකුණු කෙලවරේ

en: search
si: සෝදිසිය

en: search for
si: සෙවීම සදහා

en: search for text
si: පෙළ සඳහා සොයන්න

en: search for the next occurrence of a string
si: වචනයක ඊළග සිදුවීම සොයන්න

en: search the book for word(s)
si: මෙම වචන සඳහා පොත සොයන්න

en: see if server version is more recent
si: සේවාදායක අනුනාදය වඩා අලුත් නම් බලන්න

en: see if server version is more recent...
si: බලන්න, සේවාදායක අනුවාදය ඉතා අළුත්ද කියා...

en: select a video file
si: වීඩියෝවක් තෝරාගන්න

en: select all
si: සියල්ල තෝරන්න

en: select changed keys
si: වෙනස් කල යතූරූ තෝරන්න

en: select the translation to look for
si: බැලිම සදහා පරිවර්තනය තෝරන්න

en: select the translation to remove
si: ඉවත් කිරීම‍ සදහා පරිවර්තනය තෝරන්න

en: select the translation...
si: පරිවර්තනය තෝරන්න...

en: select the untrans phrase to look for
si: බැලිම සදහා අභාවිත වැකිය තෝරන්න

en: select the untranslated phrase to remove
si: ඉවත් කිරීම‍ සදහා පරිවර්තනය නොකල වැකිය තෝරන්න

en: select the untranslated phrase...
si: පරිවර්තනය නොකල වැකිය තෝරන්න...

en: selection...
si: තේරීම...

en: send all pages to server
si: සෑම පිටුවක්ම ස'වරයට යවන්න

en: send contents back to donor
si: අන්තරගතය දායකයාට නැවත යවන්න

en: send contents to printer
si: අන්තර්ගතය මුද්‍රකයට යවන්න

en: send this page to server
si: මෙම පිටුව ස'වරයට යවන්න

en: send to back
si: ආපස්සට යවන්න

en: send top window to back (\)
si: මතුපිට නවුළු පිටුපසට යොමු කරන්න

en: senders of it (n)
si: එය යවන්නන්(n)

en: set FFT size
si:  FFT හි ප්‍රමාණය සැකසීම

en: set MIDI port
si:  MIDI තොට සකසන්න

en: set X range
si: 'X' හි පරාසය සකසන්න

en: set Y range
si: 'Y' හි පරාසය සකසන්න

en: set action selector
si: වාරකයේ ක්‍රියාව සූදානම් කරන්න

en: set alignment...
si: පෙළ ගැසුම පිහිටුවන්න...

en: set all fonts to...
si: සියළුම ෆොන්ට් සදහා...

en: set as background
si: පසුබිම ලෙස පිහිටුවන්න

en: set author initials...
si: ආරම්භක කර්තෘ සකසන්න...

en: set background color for all pages
si: සියළුම පිටු සඳහා පසුබිම් වර්ණය යොදන්න

en: set background to a picture
si: පසුබිම පින්තූරයකට පිහිටුවන්න

en: set balloon help
si: උපකාරක බැලූනය සකසන්න

en: set bar label font
si: තීරු ලේබලයෙහි ෆොන්ට් වර්ගය පිහිටුවන්න

en: set baseline
si: පාද රේඛාව පිහිටුවන්න

en: set channel
si: නාලිකාව සකසන්න

en: set controller
si: පාලකය සකසන්න

en: set custom action
si: අභිමත පරිදි ක්‍රියාවන් පිහිටුවන්න

en: set display type
si: සංදර්ශක වර්ග‍ය සැකසීම

en: set font for this text
si: මෙම පෙළ සඳහා ෆොන්ට් පිහිටුවන්න

en: set font... (k)
si: ෆොන්ට් සිටුවන්න..(k)

en: set frame rate
si: රාමු සීඝ්‍රතාවය සකසන්න

en: set grid spacing...
si: සකස් සැලැස්ම්  පරතරය  සකස් කරන්න...

en: set language...
si: භාෂාව සකස්කරන්න...

en: set maximum value
si: උපරිම අගය සූදානම් කරන්න

en: set minimum value
si: අවම අගය සූදානම් කරන්න

en: set real joystick number (now {1})
si: නියම නියාමක යටියේ අංකය(දැන්{1})

en: set sampling rate
si: නියැදීමේ ශීඝ්‍රතාව සකසන්න

en: set scale
si: පරිමාණාය සකසන්න

en: set scaling
si: පරිමාණයට පිහිටුවන්න

en: set search string (h)
si: (h) සෙවීමී වචන වැල සකසන්න

en: set sound effect for all pages
si: පිටු සියල්ලටම නාදය සකසන්න

en: set sound effect for this page
si: මෙම පිටුවට නාද රටා සකසන්න

en: set style... (K)
si: විලාසය සිටුවන්න..(K)

en: set subtitles background color
si: උපසිරසියේ පසුබිම් වර්ණය සකසන්න

en: set subtitles color
si: උපසිරසියේ වර්ණය සකසන්න

en: set subtitles font
si: උපසිරසියේ ෆොන්ටය සකසන්න

en: set target
si: ඉලක්කය පිහිටුවන්න

en: set target...
si: ඉලක්කය සකසන්න...

en: set the number of turtles
si: ඉබ්බන් සංඛ්‍යාව පිහිටුවන්න

en: set thumbnail height...
si: සිගිති රෑ  සකස් කරන්න...

en: set tree depth
si: රෑකේ අන්තය සකසන්න

en: set tree type
si: රෑකේ වර්ගය සකසන්න

en: set visual effect for all pages
si: පිටු සියල්ලටම චලන රටා සකසන්න

en: set visual effect for this page
si: මෙම පිටුවට චලන රටා සකසන්න

en: setting the thumbnail height is only
    applicable when you are currently
    showing thumbnails.
si: ඹබට සිගිති රූ පෙන්වන විට පමණක් එහි උස සිටු වීමට හැකිය.

en: shift amount
si: ප්‍රමාණය මාරු කරන්න

en: show FFT
si:  FFT පෙන්වන්න

en: show adjustments
si: සැකසීම් පෙන්වන්න

en: show application view
si: යෙදුමේ පෙනුම දක්වන්න

en: show arrows
si: පෙන්වන්න හීය

en: show beat lines
si: නුගැසුම් රේඛා පෙන්වන්න

en: show caption
si: සිරස්තලය පෙන්වන්න

en: show card controls
si: කාඩ්පත් පාලන පෙන්වන්න

en: show categories
si: වර්ගය පෙන්වන්න

en: show code textually
si: පාඨ සහිතව කේතනය පෙන්වන්න

en: show compressed size
si: හැකිළු පසු ලැබෙන ප්‍රමාණය පෙන්වන්න

en: show current font choices
si: වර්තමාන අකුරු තේරීම් පෙන්වන්න

en: show designations
si: තනතුරු පෙන්වන්න

en: show envelope
si: කවරය පෙන්වන්න

en: show factory view
si: කරුණුවල පෙනුම දක්වන්න

en: show final picture
si: අවසන් පින්තූරය පෙන්වන්න

en: show flaps (F)
si: ෆ්ලැපයන් පෙන්වන්න (F)

en: show full screen
si: පුර්ණ තිරයේ පෙන්වන්න

en: show handles
si: හසුරුව පෙන්වන්න

en: show initial picture
si: පළමු පින්තූරය පෙන්වන්න

en: show measure lines
si: මිනුම් රේඛා පෙන්වන්න

en: show navigator (N)
si: නියාමකය පෙන්වන්න(N)

en: show page controls
si: පිටු පාලක පෙන්වන්න

en: show project hierarchy
si: ව්‍යාපෘතියේ පිළිවෙල සටහන පෙන්වන්න

en: show shared tabs (F)
si: කොටස් කළ පටිති පෙන්වන්න (F)

en: show sound track
si: ශබ්ද පථය පෙන්වන්න

en: show thumbnails
si: සිගිති රූ පෙන්වීම

en: show time
si: වෙලාව පෙන්වන්න

en: show viewers of all players
si: සියළු ධාවක වල දකින්නන් පෙන්වන්න

en: show whole world view
si: සියථ විශ්ව දැක්ම පෙන්වන්න

en: show/hide voice controls
si: පෙන්වන්න/සගවන්න ශබ්ද පාලන

en: showing handles
si: හසුරු පෙන්වීම

en: shows selected color
si: තෝරාගත් වර්ණය පෙන්වයි

en: shrink event tape
si: සිදුවීම් වාර්තාව හැකිළෙනවා

en: shrink wrap
si: කුඩා වෙන ලෙස දවටන්න

en: shuffle contents
si: අඩංගු දේ කවලම් කරන්න

en: shuffle vertices
si: ශීර්ෂ කළවම් කරන්න

en: signal
si: සංඥාව

en: silence
si: නිශ්ශබ්ද වන්න

en: simple
si: සරල

en: simple watcher
si: සරල ලෙස සොයාබලන්නා

en: simply close this navigator
si: සරළව මෙම සංචාලකය වසන්න

en: sixteenth
si: සොළොස්වැනි

en: skip over next project ({1})
si: ඊළග ව්‍යාපෘතියට පසුව පනින්න

en: slider
si: ස්ලයිඩරය

en: slow
si: සෙමින්

en: slow speed
si: අඩු වේගය

en: smaller value
si: කුඩාම අගය

en: smooth curve
si: සුමට වක්‍ර

en: smooth edges
si: සුම‍‍ට දාර

en: smooth image
si: සුමට අනුරුව

en: soft
si: මෘදු

en: sorry -- no slots of that type
si: සමාවන්න-- එම වර්ගයේ සිදුරැ නෙමැත

en: sorry, that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
si: සමාවන්න,මෙය ශබ්දකෝෂයේ ඇති වෙනත් පිවිසුමක නමක් සමග ගැටේ

en: sorry, that name is already taken
si: කණගාටුයි,එම නම දැනටමත් රැගෙන ඇත

en: sorry, that name is already used.
si: කණගාටුයි, එම නම දැනටමත් භාවිත වේ.

en: sort by frequency
si: සංඛ්‍යාත අනුපිළිවෙළට සකසන්න

en: sort by level
si: මට්ටම් අනුපිළිවෙළට සකසන්න

en: sort cards by...
si: මෙය ආධාරයෙන් කාඩ්පත් පිලිවෙලට සකසන්න...

en: sort pages
si: පිටු අනුපිළිවෙලට සකසන්න

en: sort tabs
si: තේරිමට ඇති ටැබ

en: sound
si: ශබ්දය

en: sound effect for all backgrounds
si: සියථ පසුබිම් වලට ශබ්ද බලපෑම

en: sound effect for all pages
si: සියලු පිටු සඳහා ශබ්ද විලාසය

en: sound effect this background only
si: ශබ්ද බලපෑම මෙම පසුබිම් සදහා පමණි

en: sound effect this page only
si: මෙම පිටුව සඳහා පමණක් ශබ්ද විලාසය

en: sound level
si: ශබ්ද මට්ටම

en: sound library
si: ශබ්ද පුස්ථකාලය

en: sound pitch
si: ශබ්ද තාරතාව

en: sound recorder
si: නාද තැටිගතකරනය

en: source
si: මූලාශ්‍රය

en: source arrow name
si: මූලාහ්‍රයේ දිශාවේ නම

en: source for {1}
si:  {1} සඳහා මූලාශ්‍රයක්

en: source x
si: x මූලය

en: source y
si: y මූලය

en: space fill
si: ඉඩ පුරවන්න

en: space left
si: ඉතිරි අවකාශය

en: speaker
si: ශබ්ද වාහිනිය

en: special menu...
si: විශේෂ මෙනුව...

en: specify dashed line
si: කඩ ඉරක් ලබා දෙන්න

en: spectrum
si: වර්ණාවලිය

en: splash
si: මතුවෙනවා

en: square root of negative number
si: ඍණ සංඛ්‍යාවක වර්ගමූලය

en: staccato
si: ඉක්මණින් එහෙත් වෙන් වෙන්ව කරනු ලබන

en: stack navigation
si: අට්ටි සංචාලකය

en: stagger windows
si: පියවර වින්ඩෝවන්

en: standard arrows
si: සම්මත ඊතල

en: standard graphics library
si: සම්මත චිත්‍රක පුස්තනාලය

en: start
si: ආරම්භ කරන්න

en: start
si: ආරම්භය

en: start keyboard navigation with this thread
si: යතුරුපුවරුවේ සංචාලන මෙම පොට සමග අරඹන්න

en: start over
si: පටන්ගැන්ම අවසානයක් කරන්න

en: start over...
si: පටගෑන්ම අවසානයක් කරන්න...

en: start painting in
si: පාට කිරිම පටන්ගන්න

en: start recording
si: තැටිගතකරනය අරඹන්න

en: start using vectors
si: දෛශික හාව්තාකිරීම පටන් ගන්න

en: status of scripts
si: පිටපත්වල තත්වය

en: stay up
si: උඩ නවතින්න

en: step
si: පියවරය

en: stick
si: දණ්ඩ

en: stop
si: නවත්වන්න

en: stop (s)
si: නවත්වන්න

en: stop at last page
si: අවසාන පිටුවෙදී නවත්තන්න

en: stop being orthogonal
si: ප්‍රලම්භ වීම නවතන්න

en: stop downloading
si: භාගත වීම නවතන්න

en: stop keyboard navigation with this thread
si: යතුරුපුවරුවේ සංචාලන මෙම පොට සමග නවත්තන්න

en: stop playing
si: ධාවනය වීම නවත්වන්න

en: stop recording or playback
si: තැටිගතවීම හෝ ධාවනය නවතන්න

en: stop using vectors
si: දෛශික හාව්තාකිරීම අවසන් කරන්න

en: straighten
si: ඍජු වන ලද

en: string contents
si: වචන වල අඩංගු දෑ

en: strip away the function call, leaving just its former argument in its place
si: පරණ ‍විචල්‍යයට අදාල ස්ථානය අතහැරිමෙන් ශ්‍රිතය ඇමතිමෙන් ඉවත්කරන්න

en: submitting form...
si: පෝරමය භාරදේ...

en: subtitles
si: උපසිරසි

en: subtitles file name
si: උපසිරසි ලිපිගොනුවේ නම

en: subtract
si: අඩු කිරිම

en: summary of keyboard shortcuts.
si: යතුරු පුවරුවේ සාරංශය.

en: summary of names and sizes of available fonts.
si: පවතින අකුරුවල නම් සහ ප්‍රමාණයන්හි සාරාංශය.

en: summary of scripts
si: පිටපත්වල සාරංශය

en: switch to <{1}>
si: මාරැවිමට<{1}>

en: switch to next costume
si: මීලග අවධියට මාරුවන්න

en: switch to previous costume
si: පෙර අවධියට මාරුවන්න

en: switch to recent projects
si: මෑත ව්‍යාපෘතිවලට මාරැවිමට

en: take out of window
si: කවුළුවෙන් පිටට ගෙනියන්න

en: tell all contents
si: අඩංගු සියථ දේ ප්‍රකාශ කරන්න

en: test
si: පරීක්ෂා කිරීම

en: tests
si: පරීක්ෂණ

en: text
si: පෙළ

en: text auto fit
si: ස්වයං පෙළ සැකස්ම

en: text color...
si: පෙළ වර්ණය...

en: text margins...
si: පෙළ මායිම...

en: text properties...
si: පෙළ ගුණාංග...

en: text wrap to bounds
si: බැඳීම් සඳහා පෙළ එතුම

en: textual view
si: පාඨ පිළිබද පෙනුම

en: the argument multiplied by itself
si: තර්කය මගින් ඵය වර්ධනය නිරිම

en: the argument times itself, times itself again
si: විස්තාරතය නැවත නැවත යෙදේ

en: the frame extent in pixels
si: රාමුවේ ප්‍රමාණානය පික්සල වලින්

en: the graphic worn by the object at the cursor
si: කර්සරය අසල වස්තුවෙහි ඇති චිත්‍රණය

en: the integer closest to the argument.
si: පූරණාංකය ව්ස්නාරකයට ආසන්න වේ.

en: the mode of bottom edge
si: පහළ දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of left edge
si: වම් දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of right edge
si: දකුණු දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the mode of top edge
si: ඉහල දාරයේ ප්‍රකාරය

en: the negative of the argument
si: ව්ස්තාරක අගයේ ඍණ අගය

en: the number at the cursor
si: කර්සරය ඇති ස්ථානයේ අංකය

en: the number of degrees equivalent to the argument which is assumed to be expressed in radians
si: විස්තාරක අගයට සමාත 'අංශක' අගය 'රේඩියන' වලින් දැක්වූ විට

en: the number of radians equivalent to the argument, which is expressed in degrees.
si: ව්ස්තාරක අගයට සමාන 'අංශක ' අගය 'රේඩියන' වලින් දැක්වූ විට.

en: the object currently at the cursor
si: දැන් කර්සරය අසල ඇති වස්තුව

en: the palette of the test image
si: පරීක්ෂන පින්තූරයේ පලත්ත

en: the position of the speaker cone
si: නාදක කේතුවෙහි පිහිටීම

en: the product of all the whole numbers between 1 and the argument
si: 1 සිට විස්තාරක අගය දක්වා සියලු පූර්ණ සංඛ්‍යා වල ගුණිතය

en: the test image includes the time
si: පරීක්ෂණ පින්තූරයේ වේලාව අන්තර්ගතයි

en: the type of the test image
si: පරීක්ෂණ පින්තූරයේ වර්ගය

en: the video device has not parameters to configure
si: දර්ශක උපකරණය හැඩගැස්වීම සදහා පරාමිතියන් නොමෑත

en: there are no scripted players
si: පිටපත් කරනලද ධාවක කිසිවක් නැත

en: there was no conflict; this object is now named
si: කිසිගැටුමක් නොමැත;මෙම වස්තුව දැන් නම්කර ඇත

en: this tile is not actually suitable for use with this kind of object
si: මෙම ජාතියේ වස්තුන්ට මෙබිම සුදුසු නොවේ

en: throw it away\keep painting it
si: එය අහකට විසිකරන්න ‍\  දිගටම එය පින්තාරු කරන්න

en: tickers only
si: ලකුණුකරඇති එවා පමණි

en: tile for me
si: මා සඳහා වූ කොටුව

en: tile for this object
si:  මෙම වස්තුව සදහා තලය

en: time
si: කාලය

en: tools...
si: මෙවලම්...

en: top edge mode
si: ඉහල දාර ප්‍රකාරය

en: top left
si: වම් පස ඉහළ

en: top to bottom
si: ඉහල සිට පහළ

en: total frames
si: මුළු රාමු ගණන

en: total length
si: මුළු දිග

en: total seconds
si: මුළු තත්පර ගණන

en: track real joystick
si: නියාමක යටියේ නියම පථය

en: trail style for all pens
si: සියථ පෑන් සදහා සලකුණු විලාසය

en: transcript (t)
si: පිටපත(t)

en: translatable
si: පරිවර්තනය කළ හැකි

en: translate (t)
si: පරිවර්තනය කරන්න

en: translate it
si: පරිවර්තනය කරන්න

en: translation for:
si: පරිවර්තනය සදහා

en: translations
si: පරිවර්තන

en: translations...
si: පරිවර්තන...

en: trash
si: ලටපට

en: trigger any and all of this object's button actions
si: මෙම වස්තුවේ ඕනෑම සහ සියළුම බොත්තම් ක්‍රියාරම්භකය

en: trignometric sine, argument in degrees
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'සයින' අගය 'අංශක' වලින්

en: trigonometric cosine, argument in degrees
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'කොසයින' අගය 'අංශක' වලින්

en: trigonometric cosine, argument in radians
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'කොසයින' අගය 'රේඩියන' වලින්

en: trigonometric sine, argument in radians
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'සයින' අගය 'රේඩියන' වලින්

en: trigonometric tangent, argument in degrees
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'ටැන්ජන' අගය 'අංශක' වලින්

en: trigonometric tangent, argument in radians
si: ත්‍රිකෝණමිතික  'ටැන්ජන' අගය 'රේඩියන' වලින්

en: trim
si: කපා හරින්න

en: trim after cursor
si: සැරිය පිටුපසින් ඇති කොටස කපා හරින්න

en: trim before cursor
si: සැරියට ඉදිරියෙන් ඇති කොටස කපා හරින්න

en: triplets
si: තුන් නිවුන්

en: true
si: සත්‍ය

en: truncate
si: මුදුනෙන් කපා දමන්න

en: turn off button labels
si: ‍බොත්තම් ලේබල ක්‍රියා කරවන්න

en: turn off full screen
si: පුළුල් තිරය වසා දමන්න

en: turn off repeat (now on)
si: නැවත සිදුවීම වසා දමන්න ( දැන් විවෘතව ඇත)

en: turn off smoothing
si: සුමටනය ක්‍රියා විරහිත කරන්න

en: turn on button labels
si: බොත්තම් ලේබල ක්‍රියා විරහිත කරවන්න

en: turn on full screen
si: පුළුල් තිරය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: turn on repeat (now off)
si: නැවත සිදුවීම ක්‍රියාත්මක කරන්න ( දැන් විවෘතව නැත)

en: turn on smoothing
si: සුමටනය ක්‍රියා කරවන්න

en: turn reverb off
si: නින්නාදය වසන්න

en: turn reverb on
si: නින්නාදය අරින්න

en: turn smoothing off
si: සුමටනය ක්‍රියා විරහිත කිරීම

en: turn smoothing on
si: සුමටනය ක්‍රියාත්මක කිරීම

en: turn sound off
si: ශබ්දය අජීවී කරන්න

en: turn sound on
si: ශබ්දය සජීවී කරන්න

en: turtle
si: ඉබ්බා

en: turtle count
si: ඉබ්බන් ගණන

en: turtle display list
si: ඉබ්බන් දැක්වෙන ලැයිස්තුව

en: turtle of
si: හි ඉබ්බා

en: turtle visible
si: ඉබ්බා දෘශ්‍යමානය

en: turtles to display
si: දැක්වීමට ඇති ඉබ්බන්

en: twinkle fatter
si: ප්‍රමාණයෙන් විශාල දීප්තිමත්

en: twinkle thinner
si: ප්‍රමාණයෙන් කුඩා දීප්තිමත්

en: unable to trim any more, sorry
si: කණගාටුයි, තවදුරටත් කපාහැරීම කළ නොහැකිය

en: uncache page sorter
si: පිටු තෝරනය සංරක්ෂිතයෙන් ඉවත් කරන්න

en: undo
si: පෙර අවස්ථාවට

en: undo (z)
si: (z) පෙර කිරීම

en: unhide hidden objects
si: සැගවූ වස්තූන් එලිදක්වන්න

en: unknown FORM method: {1}
si: නොදන්නා  FORM රීතියකි: {1}

en: unkown content-type {1}--
    Would you like to save to a file?
si: නොදන්නා අන්තර්ගතයකි මාදිලිය-{1}--ගොනුවකට සුරක්ෂිත කිරීමට කැමැතිද?

en: unlock all text
si: සියළුම පෙළවල් අගුළු හරින්න

en: unlock locked objects
si: අගුළු දමා අැති වස්තුවල ඒය ඉවත් නරන්න

en: unlock text
si: පෙළ අගුළු හරින්න

en: unmark entire book to be revertable
si: සම්පූර්ණ පොත නැවත ලබාගත හැකි වන පරිදි ඇති සලකුණ ඉවත් කරන්න

en: unmark this page to be revertable
si: මෙම පිටුව නැවත ලබාගත හැකි වන පරිදි ඇති සලකුණ ඉවත් කරන්න

en: unnamed
si: නාමකරණය නොකළ

en: unrecognized image file format
si: හදුනා නොගත් පින්තූර අානෘති ගොනුව

en: untitled
si: නිර්නාමික

en: up down
si: උඩට පහලට

en: up hill
si: උඩ‍ට

en: update code from server
si: සේවාදායකයාගෙන් ලැබෙන කේතන අළුත් කරන්න

en: update continuously
si: දිගටම යාවත්නාල කරන්න

en: update cursor
si:  කර්සරය නවීකරණය කරන්න

en: update from original
si: මුල් පිටපත මගින් අළුත් කරන්න

en: update image
si: අනුරුව අළුත් කරන්න

en: update only at end
si: අවසානයේදී පමණක් යාවත්කාල කරන්න

en: update scrollbar
si: අනුචලනය කිරීමේ භාරය නවීකරණය කරන්න

en: url of the place to store a typical page in this book.
    Must begin with file:// or ftp://
si: මෙම පොතෙහි නියම පිටුවට තැන්පත් කළ හැකි ස්ථානයේ අන්තර්ජාල ලිපිනය, මෙම ගොනුවෙන් පටන් ගත යුතුය

en: url to visit
si: පිවිසීම‍ට ඇති url

en: use a pale yellow-and-blue background texture here.
si: දීප්තියෙන් අඩු කහ සය නිල්මෙහි පසුබිම් වියනයක් භාවිතා කරන්න.

en: use blueprint canvas
si: ඝණ රෙදි වලින් තැනූ සැලැස්මක පිටපතක් භාවිතා කරන්න

en: use default gray look
si: අළු පැහැති පෙරනිමිය භාවිතය

en: use default green look
si: කොළ පැහැති පෙරනිමිය භාවිතය

en: use graphical label
si: චිත්‍රණ ලේබලය පාවිච්චි කරන්න

en: use gray look
si: අළු පාට පෙනුම හාව්තා කරන්න

en: use green look
si: කොළ පාට පෙනුම හාව්තා කරන්න

en: use gridding
si: කොටු සටහන භාවිතා කරමින්

en: use normal canvas
si: ඝණ රෙදි වලින් තැනූ පිටපතක් භාවිතා කරන්න

en: use standard texture
si: සම්මත වියනය භාවිතා කරන්න

en: use textual label
si: පෙළ සහිත ලේබලය පාවිච්චි කරන්න

en: use vector vocabulary
si: දෛශික වචන මාලාව භාවිතා කරන්න

en: useful expressions
si: ප්‍රයේජනවත් ප්‍රනාශන

en: v resizing
si: v ප්‍රතිප්‍රමාණගත

en: variables
si: විචල්‍යයන්

en: verify spelling of word
si: පදයෙහි අක්ෂර සත්‍යායනය කරන්න

en: vertex cursor
si: සිරස් කර්සරය

en: vertical orientation
si: සිරස් ඉදිරිපත් කිරිම

en: vertical pan
si: සිරස් තැටිය

en: vertices count
si: ශීර්ෂ ගණනය

en: video
si: දෘශ්‍ය

en: video file name
si: වීඩියෝවේ නම

en: view and change various options.
si: විවිධ ප්‍රනාශන වල වෙනස් කිරිම සහ බැලීම.

en: view by icon
si: නිරූපකයක මගින් දැකීම

en: view by name
si: නම මගින් දැකීම

en: view by size
si: ප්‍රමාණය මගින් දැකීම

en: view pages full-screen
si: පිටු පුර්ණ තිරයේ පෙන්වන්න

en: view trash contents
si: අඩංගු ලස්සන දෑ පෙන්වන්න

en: view with line layout
si: පේළි සැකස්ම සමග දැකීම

en: viewing options for "{1}"
si: විකල්ප සදහා පෙනූම

en: visual and sound effects...
si: නාද හා පෙනීම පිළිබඳවූ කාර්යයන්...

en: visual effect for all backgrounds
si: සියථ පසුබිම් සදහා දෘශ්‍ය බලපෑම

en: visual effect for all pages
si: සියලු පිටු සඳහා දෘශ්‍ය විලාසය

en: visual effect this background only
si: දෘශ්‍ය බලපෑම මෙම පසුබිම් පමණි

en: visual effect this page only
si: මෙම පිටුව සඳහා පමණක් දෘශ්‍ය විලාසය

en: vm statistics
si: vm සංඛ්‍යාතය

en: volume
si: මුළු රාමු ගණන

en: warble
si: වාචික

en: wave editor
si: තරංග සකසනය

en: web browser
si: වෙබ් බ්‍රවුසරය

en: what to show...
si: පෙන්වීමට ඇති දේ...

en: when this script should run
si: මෙම පිටපත ක්‍රියාත්මක වන විට

en: where (E)
si: කොහේද

en: where is this object?
si: මෙම වස්තුව කොහිද?

en: whether I should automatically strive exactly to fit my contents
si: මම මගේ පටුන හරියටම ටලපා ගැනීමට ස්වයංක්‍රියව උත්සාහ කළ යුතුය

en: whether dragging an object from the interior should produce a COPY of the object
si: ඇතූලත සිට වස්තූවක් ඇදීම මගින් පිටපතක් සෑදිය යුතූය

en: whether gridding should be used in my interior
si: මා තූල කොටු සටහන භාවිතා කළ යුතූය

en: whether it allows multiple selections
si: බහු තෝරාගැනීම් සඳහා එය අවසර ලබාදෙයිද

en: whether large objects should be represented by thumbnail miniatures of themselves
si: විශාල වස්තූ සිගිති රූ  ඒවාවය් කූඩා රූප මගින් නිරූපනය කළ හැකි විය යුතුය

en: whether moving objects should stop at the edge of their container
si: ගමන් කරන වස්තූ ඒවායේ මායිමේ දී නැවතිය යූතූය

en: whether objects should put up halos when the mouse is over them
si: වස්තූ මතූපිටට මූසිකය පැමිණි විට එමගින් රැස් වළල්ලක් විහිදේ

en: whether the cartesian origin of the playfield should be at its lower-left corner or at the center of the playfield
si: ක්‍රියා පෙදෙසක කාටීසියානූ මූල ලක්ෂය එහි පහළ වම් කෙළවරේ හෝ මැද හෝ පිහිටිය යූතූය

en: whether the grid should be shown when gridding is on
si: කොටු සැලැස්ම ක්‍රියාත්මක විට එය පෙන්විය යූතූය

en: whether the stethoscope is listening
si: වෙද නලාව අසා සිටීම

en: while pressed
si: ඔබා ඇති තෙක්

en: whole
si: සියල්ල

en: whose script is this?
si: මෙම මූලය කාගේද?

en: width in pixels
si: පළල පික්සල වලින්

en: window color...
si: කවුථවේ වර්ණය...

en: window menu
si: කවුථවේ මෙනුව

en: window-title font...
si: වින්ඩෝ-තේමාවේ අකුරු වර්ගය...

en: workspace (k)
si: වැඩ අවකාශය(k)

en: world menu help
si: විශාල ප්‍රමාණයේ උපකාර මෙනුව

en: world scale and clip...
si: විශ්ව පරිමාණය සහ පසුර...

en: wrap after last page
si: අවසාන පිටුවට පසු එතුම

en: wrap direction
si: එතුම් දිශාව

en: write a log of the encountered problem
si: උද්ගතවූ ප්‍රශ්නයට සටහනක් ලිහන්න

en: x at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති x

en: y at cursor
si: කර්සරය අසල ඇති  y

en: yes - delete icon and delete the project
si: ඔව් - නිරූපකය සහ ව්‍යාපෘතිය මකන්න

en: yes, abandon this Event Theatre
si: ඔව්, මෙම සිදුවීමට සිතුමනාපෙ ඉඩ දීම

en: you are here
si: ඔඹ මෙහි

en: zoom
si: විශාල නරන්න

en: {1}
    appears to be a compressed file.
    Do you want to uncompress it?
si: {1}
    පෙනෙන විධියට හැකිළූ ගොනුවක්.
    ඔබට එය දිගහැරීමට අවශ්‍යද?

en: {1} (in {2})
si: {1} ({2}තුළ)

en: {1} [or more] repair(s) made
si: {1} [හෝ වැඩියෙන්] අළුත්වැඩියා(වක්) සිදුකළ

en: {1} already exists. Overwrite?
si: {1}දෑනටමත් පවතී. ඒ මතම ලියන්නද?

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
si: {1} අන්තර්ගතය අරෑත්බර ලෙස සංරක්ෂණය කළ නොහෑක.

en: {1} cycles; {2} secs
si: වට {1} යි; තත්පර {2} යි

en: {1} has been deprecated. {2}
si: {1}විරුද්ධ වන ලදී.{2}

en: {1} new update file(s) processed.
si: {1}නව යාවත්කාලීන ගොනු(ව) සකසන ලදි.

en: {1} translated phrases
si: {1} පරිවර්තනය කල වැකි

en: {1} untranslated phrases
si: {1} පරිවර්තනය නොකල වැකි

en: {1}'s {2}
si:  {1}'හි{2}

en: {1}Name
si: {1}නම

en: | {1} phrases | {2} translated | {3} untranslated |
si: | {1} වැකි | {2} පරිවර්තනය කල | {3} පරිවර්තනය නොකල |
